stereo za 1000 maks. 1500

Zaczęty przez Keef98, Maj 06, 2015, 14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

A wiesz ile czasu mu dziurę w brzuchu wierciłam? :) OK, przyznaję się, nie było tak trudno ;D
Wyglądał, to dobre określenie. ;)

vasa



Cytat: Keef98 w Lipiec 09, 2015, 13:35
A wiesz ile czasu mu dziurę w brzuchu wierciłam? :)

5 min?

Wysłane powietrzem

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

#227
No nie, to byłby cud ;) Tak w zasadzie po trzech dniach i tylko dlatego, że Mama wyjachała, więc Tata starał się być milszym ;)
Tata mowi, że siedział grzeczny, bo się bał ;)

Keef98

Tak myślę nad ustawieniem kolumn i jestem w czarnej d***e, a czuję się gorzej niż przy czarnej mapie ;)
Jak moje Grundigi zniosą bliskość ścian czy nawet powieszenie na ścianie? Jeszcze myślę, ale mam problem. Sciany mają 3,6 (ściana b) x 3,45 (ściana a) i próbuję wymyślić coś, co ma sens ;) Mam okno balkonowe (ściana b), po drugiej stronie drzwi (ściana b) oraz skośny sufit (ściana a)  i nie wiem, jak to ładnie ustawić i, aby była dobra akustyka :(
Każdy pomysł jest do bani...

vasa

To nie ma być ładnie tylko powinno grać bez dudnienia.
Trzeba poprzestawiać i posłuchać.

Wysłane powietrzem

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

#230
To ma być ładne, bo w tym pokoju śpię i się uczę. Jeszcze Mama musi to zatwierdzić ;)
Włochate dywany odpadają, bo bym musiała sama odkurzać, zamiast R2-rka odpalić. Muszę zmieścić wyrko, książki, mieć wygone i dobrze oświetlone stanowisko pracy oraz jeszcze akustycznie ma być OK, carramba ;) Toż to czarna magia nie pomoże.
Można Grundigi powiesić? Bo o standy się zabiję biegając rano po pokoju, chromolić moje zdrowie, głośników szkoda ;) A książek nie chcę się pozbywać. Nie mają obudowy bass-reflex, to chyba można, nie?

Keef98

Jaki dystans między głośnikami będzie naleprzy? Między jedną ścianą, a drugą jest 3,45m.

merlin1973

Rozstaw miedzy kolumnami min. 2.5m  8)
Pozdrawiam S.CH.

elem

2,5m minimum?  Nie przesadzajmy, lepiej odstawić je od ścian bocznych, kosztem zawężenia rozstawu.
A najlepiej sprawdzić doświadczalnie, trochę trzeba pojeździć po pokoju. Jeśli nie masz standów, taborety z IKEI na start wystarczą. Pomysł z wieszaniem na ścianie słaby.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

spalon

Niestety większość z nas ma takie warunki że musi się z swym systemem dopasować pod te warunki a niestety nie na odwrót .
Spróbuj postawić na taboretach i przestawiać je w miejsca gdzie ewentualnie będą mogły stać i słuchaj gdzie będzie najlepiej .

Keef98

Mam na taboretach, po wakacjach (nie wiem, kiedy wrócę, bo wchodzi w grę jeszcze Wrocek) coś zmajstruję standy z półką na płyty, aby było praktycznie. Teraz wygląda źle, nie lubię prowizorki. Poeksperymentuję ;D

merlin1973

Cytat: Keef98 w Lipiec 10, 2015, 15:47Bo o standy się zabiję biegając rano po pokoju, chromolić moje zdrowie, głośników szkoda 
Dlatego lepiej je umieścic  w skrajnych miejscach około 0.5m od ścian niż na środku pokoju by się o nie nie zabiła jak piszę:)
Pozdrawiam S.CH.

Keef98

Chyba dystans około 1,9 m jest odpowiedni, ustawiałam na "High Water Everywhere" z Royal Albert Hall, czyli na dwóch perkusjach ;D Zapewnia do średni odstęp od ściany ok. 70 cm. zależnie od głośnika, a jednocześnie nie ma tony kabli na podłodze, tylko z wyrkiem jest problem, chyba będę musiała spać jak w Japonii, na tatami ::) Albo wymyślę sensowne umeblowanie pokoju, bo teraz mam ograniczony dostęp do paru miejsc, nie będę się bawić lego :( ;)
Chyba powinny być też wyżej... Podłożę zeszyty ;)

Two-FacedGirl

Cytat: merlin1973 w Lipiec 11, 2015, 16:07
Cytat: Keef98 w Lipiec 10, 2015, 15:47Bo o standy się zabiję biegając rano po pokoju, chromolić moje zdrowie, głośników szkoda 
Dlatego lepiej je umieścic  w skrajnych miejscach około 0.5m od ścian niż na środku pokoju by się o nie nie zabiła jak piszę:)
Jaka jest waszym zdaniem minimalna i optymalna odległość głośników od tylnej ściany (ściana z cegieł, tynk normalny, żaden tam gips-karton)?
I to samo przy zastosowaniu jakiegoś naściennego wygłuszacza ?
Pozdrawiam

Piterski

Ja mam pokój prawie, że kwadratowy z oknem balkonowym i bardzo płytką wnęką.
Najlepszy kompromis to było ustawienie diagonalne. Baza ma ok 2.3m, a ścianka przednia odsunięta jest od ścian za kolumnami około 80 cm. W tych 80 cm za jedną kolumną jest jeszcze otwarta pólka z książkami. Czyli do półki odległość jest niewielka, a akustycznie to nie powoduje degradacji. Do ideału jest daleko ale takie ustawienie dało mi przynajmniej głębszą scenę dźwiękową i pogodziłem funkcję użytkową z muzyczną.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jakub

Ja ostatnio sięgnąłem po teorię. Ustawienie kolumn wg. Cardasa daje u mnie zdecydowanie najlepsze efekty. http://www.cardas.com/room_setup_main.php

Przy czym ustawienie to może być nieco uciążliwe w codzienym użytkowaniu, dlatego korzystam z niego jak mam chwilę czasu na spokojny odsłuch. Na co dzień słucham z monitorów ustawionych na szafkach, lub ustawiam kolumny tak aby się o nie nikt zbytnio nie obijał.

spalon

No właśnie , przez parę lat miałem właśnie tak ustawiony system że część sprzętu wyciągałem i ustawiałem gdy miałem wolny czas by posłuchać ale jest to strasznie męczące ponieważ były chwile gdzie po prostu jak pomyślałem że będę się rozkładał ustawiał a później muszę to sprzątnąć to chęć na zwłaszcza na to sprzątanie odchodziła .
Tak że teraz po latach wolę iść na kompromis z innymi współlokatorami i mieć tak ustawione by tego nie ruszać a zarazem by nikt się o to nie potykał .
Z tego co zaobserwowałem u siebie w systemie to im większa odległość za głośnikami od ściany tym więcej przestrzeni w odsłuchu . 

ahaja


frywolny trucht

Cytat: spalon w Lipiec 12, 2015, 11:13No właśnie , przez parę lat miałem właśnie tak ustawiony system że część sprzętu wyciągałem i ustawiałem gdy miałem wolny czas by posłuchać ale jest to strasznie męczące ponieważ były chwile gdzie po prostu jak pomyślałem że będę się rozkładał ustawiał a później muszę to sprzątnąć to chęć na zwłaszcza na to sprzątanie odchodziła .

Ale wieszanie kolumn na ścianie, żeby "było ładnie", stawia pod znakiem zapytania poczynione inwestycje. Trzeba było od razu powiedzieć, że nie ma miejsca, ma być ładnie, robot nie odkurzy- i po krzyku. Szkoda czasu i atłasu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Już mam plan na standy, zrobię, jak wrócę z wakacji ;D
Bo ona mają "ustrojstwa" do wieszania i myślałam, że tak można ::) Nie krzyczeć, już się poprawię ;)

vasa

Cytat: Keef98 w Lipiec 12, 2015, 23:04Nie krzyczeć, już się poprawię
Jakby nie krzyczał to by się nie poprawiła.
Więc krzyczy
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Jak nie, jak tak? Pojętne ze mnie dziecko ;)

vasa

Cytat: Keef98 w Lipiec 12, 2015, 23:11Jak nie, jak tak?
Pojawiła sie taka oto machina na sprzedaż: http://allegro.pl/musical-fidelity-b1-klasa-hi-end-legnica-i5634827890.html
Kiedyś słuchałem tyle że nie pamiętam już czy tamten był A1 czy B1 ale grał fajnie.
Bonusem jest pre gramofonowe MM/MC. Na pewno lepsze niż obecne.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: Keef98 w Lipiec 12, 2015, 23:11Jak nie, jak tak?
Tak nie do końca może mieści się w budżecie ale stylistycznie i mentalnie wydaje się pasować bardzo :)

Gibson Les Paul ;)
Więcej tutaj: http://www.gibson.com/Products/Pro-Audio/2015/Les-Paul-8-Reference-Monitor.aspx
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Dla Gibson'a te monitory robi  firma KRK .Czyli firma od monitorów studyjnych. Podobno te Gibsony fajnie grają,ale o tym trzeba się przekonać na własne uszy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !