Jay's Audio CDT-3 ... transport absolutny?

Zaczęty przez pmcomp, Lipiec 09, 2016, 09:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

szczemirek

Czekam na krótką ale treściwą rozprawkę bo też to mnie kusi.

pmcomp

To musisz chwilę poczekac bo to musi przyjechać.

Pozdro

szczemirek

Myślę, że będzie bardzo dobrze i że jedyny rzeczywisty postęp jakościowy można zrobić tą drogą.
Muteca przerabiałem parę miesięcy temu wykorzystując tylko jego zegar i już wtedy brzmiało to obiecująco jednak nie na tyle aby przyrost jakości zrównoważył poczucie nadmiernej komplikacji i wydłużania drogi sygnału.
Ciekawy jestem tego transportu. Konstrukcja niezbyt nowa co wcale nie musi być zarzutem. Jeśli będzie bezproblemowo korzystał z zasobów sieciowych - NAS, Tidal to będzie to smaczny kąsek.
Parę tygodni temu próbowałem SOtM smS-200 i z przykrością muszę stwierdzić, że dla mnie to kiszka jest. Ani szybkość, ani nadmierna funkcjonalność. O jakości streamingu nie mówimy bo od pewnego przyzwoitego poziomu jest to czynnik małozmienny. Wg mnie.

pmcomp

#78
Podłączenie ma być nastepujące:

- z Jaya zegar atomowy 10 MHz do Muteca jako wzorzec.
- z Muteca z wyjścia 1 zmultiplikowane 44,1 kHz do 22.5792 MHz (x512) na odpowiednie wejście Soundaware D100 PRO
- z Muteca z wyjścia 2 zmultiplikowane 48 kHz do 24.5760 MHz (x512) na odpowiednie wejście Soundaware D100 PRO
- z Muteca z wyjścia 3 word clock pomiędzy 44,1 kHz a 192 kHz na wejście word clock DACa Mytek 192 Stereo DSD.
- wyjścia audio Jaya i Soundaware D100 PRO na odpowiednie wejścia Majtka. Jedno coax drugie AES/EBU.

Wg. instrukcji Muteca taka konfiguracja powinna zadziałać.

Pozdro

pmcomp

Popelniliśmy dziś z mirek24 porownania wpływu zegara na jakosć dxwięku cyfrowego z CD. Narzędziem pomiarowym byl mój podstawowy tor odsłuchowy oraz Staxy SR-009.
Na blogu. Zapraszam.

Pozdro


pmcomp

#81
Cytat: masza w Sierpień 29, 2016, 11:42
Jak ktoś reflektuje na tego JAYsa to tu jest bezproblemowo do nabycia

http://www.vinshineaudio.com/#!product-page/csi5/4ac43d48-6d8f-b869-b626-8506cf31ba62

To nie jest transport CDT-3.

To odwarzacz CDP-3, z DACkiem na pokładzie:





Łatwo się pomylić bo przód jest identyczny jak transport.
No i nie ma rubidowego zegara atomowego  :-\.


O cenie nie dyskutuję, kto bogatemu zabroni zakupić z linka, który podałeś?
W Chinach kosztuje ok. 19300 juanów czyli ok. 12 tys zł plus 9% cła i 23% VAT.

Pozdro




pmcomp

A co Ci po tym zegarze jak go do CDP-3 nie podłączysz ??

pmcomp

#84
Cytat: masza w Sierpień 29, 2016, 12:34
Masz i zegar

http://www.vinshineaudio.com/#!product-page/csi5/4129b9f2-b8fa-3bbb-ad49-1379525bdd20

He, he, he ... cena zegara ... razy 2,5 :)
3680 juanów to ok. 2300 zł. W tym sklepie 1500 USD czyli ok. 5.800 zł.
Do tego shipping, 9% cła i 23% VAT.

Tez musze otworzyć taki sklep w Singapurze. A tam podobno tania elektronika jest.

MAC

Cytat: pmcomp w Sierpień 29, 2016, 14:45
A co Ci po tym zegarze jak go do CDP-3 nie podłączysz ??

A mi to akurat do niczego nie potrzebne, pisze tylko bo może kogoś zainteresuje.
Chodzi o to, że jest jednak źródło dostępu do tego sprzętu bez specjalnych gimnastyk z chinolami.
Jak mają na swojej stronie te urządzenia to pewnie o sam transport też można się pytać.

pmcomp

Pewnie. Tylko płacić za brak gimnastyki podwójną cenę jest mało przyjemne.

Pozdro

MAC

A kto bogatemu zabroni :)

To jest detal. Można się przecież targować wiedząc jaka jest cena producenta.

MAC

Ty, Piotrek... ale na AS ktoś dobrze zauważył, że to w dularach singapurskich jest (S$)
2,85 zł  :)

pmcomp

Cytat: masza w Sierpień 29, 2016, 16:09
Ty, Piotrek... ale na AS ktoś dobrze zauważył, że to w dularach singapurskich jest (S$)
2,85 zł  :)

Upppps ... to diametralnie zmienia cenę.

MAC

W takim razie ciekawe jak ten ich DAC na pokładzie gra?

kowacz

witam
czy ktoś wie jak można ściągnąć Jay`s Audio z Chin?

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

miniabyr

Gdybym wiedział ,to już by u mnie stał  i grał.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

miniabyr

No niezupełnie . Jeśli nie przeraża cię zapłacić drugie tyle ale mieć gwarancję to w Polsce jest osoba która to ściaga Ja skuszę się na taką właśnie drogę .Można też pojechać do Chin i go stamtąd przywlec . To zapewne bedzie taniej niż cena polska ,ale pamiętać trzeba o cle ,które mogą wlepić . Jak widzisz jakieś opcje są.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kowacz

czyli że jest gościu w Polsce który załatwki dostawę z Chin i bierze za to 100%
a dlaczego nie 150%.
Nie bardzo rozumiem czy to jest forum pasjonatów czy "handlarzy"
Ale podliczając
powiedzmy że koszt zakupu w Chinach  USD 1536.34 + cło + Vat 23% i od sumy prowizja 100%
Gratuluje:)
Podzielę sie moimi poszukiwaniami:

Dear sir,

Please consider the CDT2, successor of the CDT1-MK2 (discontinued).

The list price is USD$1559 + 280 freight = US$1839.

https://www.vinshineaudio.com/product-page/jay-s-audio-cdt-2

We can provide a small discount if you like to purchase it sir.


LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

miniabyr

#96
Ale co ja na to poradzę że to tak wygląda. Tylko że ja mam na myśli  cenę 100%  od ceny chińskiej   . Może gdyby było kilku chętnych na ten transport i jakieś przetarte szlaki do Chin mozna by było to jakoś taniej ściągnąć . Ja ich nie mam. Nie mam też Jay'sa.............jeszcze-) 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

Cytat: kowacz w Marzec 10, 2017, 08:38Nie bardzo rozumiem czy to jest forum pasjonatów czy "handlarzy"

Nikt z forum tym nie handluje przecież.

miniabyr

Cytat: Jakub w Marzec 10, 2017, 09:11
Cytat: kowacz w Marzec 10, 2017, 08:38Nie bardzo rozumiem czy to jest forum pasjonatów czy "handlarzy"
Nikt z forum tym nie handluje przecież.

Pmcomp swój egzemplarz ściągną sobie sam . Dał komuś "kasę do ręki" ,kto po to pojechał do fabryki,kupił przesłał do Polski. Piotr zapłacił cło i podatek .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kowacz

dlatego pytam o możliwość ściągnięcia z Chin po kosztach zakupu wraz opłatami granicznymi.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO