Gramofon Unitra Fonica Daniel G-1100FS

Zaczęty przez 4321DK, Czerwiec 12, 2014, 10:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: cafedelmar w Kwiecień 25, 2018, 16:43potrzebny jest także przedwzmacniacz. Podpowiecie coś?
Czy to znaczy, że chcesz ominąć ten który jest tam wbudowany?

GregWatson

Ten gość sprzedaje części do Daniela od wielu lat i jest kumaty w tych modelach. Dla pewności można się go podpytać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Zdejmij talerz, powinieneś znaleźć nalepkę kontroli jakości, taką papierową wielkości znaczka pocztowego. Powinna być na niej data. Na moim było 1977.

rudy-102

Cytat: cafedelmar w Kwiecień 25, 2018, 18:06
dobre pytanie, z którego rocznika. nie wiem.
Jak zdejmiesz talerz to powinieneś widzieć naklejkę z datą.

cafedelmar

niestety, nalepka jest zerwana, ale podejrzewam że ten egzemplarz jest z lat 80.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

rudy-102


rudy-102

Cytat: cafedelmar w Kwiecień 25, 2018, 18:11ale podejrzewam że ten egzemplarz jest z lat 80.
One wszystkie były z osiemdziesiątych :).


rudy-102


cafedelmar

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 25, 2018, 18:13

One wszystkie były z osiemdziesiątych :).
nawet ten z 77? :) a w jakich latach były produkowane?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

cafedelmar

niestety nie, dostałem go uszkodzonego, z niedziałającym jednym kanałem itp. nie mam do niego nic.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

GregWatson

Posyłam na maila zestaw serwisówek i wszystko co mam o tym modelu. Może coś wniosą.  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

cafedelmar

Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

cafedelmar

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 25, 2018, 18:07

Czy to znaczy, że chcesz ominąć ten który jest tam wbudowany?
nie, w żadnym wypadku, wiele wskazuje na to, że uszkodzona płytka jest odpowiedzialna za problemy z przedwzmacniaczem, chcę go doprowadzić do stanu maklsymalnie oryginalnego.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

rudy-102

Cytat: cafedelmar w Kwiecień 25, 2018, 18:24
Cytat: rudy-102 w Kwiecień 25, 2018, 18:13

One wszystkie były z osiemdziesiątych :).
nawet ten z 77? :) a w jakich latach były produkowane?
No tak dałem ciała.
One były produkowane od 1978 do ... tu nie jestem pewien, ale chyba co najmniej do stanu wojennego.
Mój jest z 1980.

Adam

Witajcie mam problem z Danielem, mianowicie gdy uruchomiłem go po znalezieniu w piwnicy nie działało automatyczne nastawianie ramienia na początek płyty oraz dźwięk dźwięk zacinał się próbowałem coś pokombinować w mechanizmie i teraz raz działa raz nie. Czy ma ktoś mozliwosc przedstawienia mi zdjeć jak powinien wyglądać prawidłowo zmontowany mechanizm napędu ramienia?

rudy-102

#243
Cześć Adam!
Co masz dokładnie na myśli pisząc, że dźwięk się zacinał? Chodzi o to, że przerywał, "popiardywał"? Jeśli tak to najprawdopobiej będzie wina zaśniedziałych styków. Wyjmij headshell i zobacz jak wyglądają styki, a najlepiej wklej tutaj zdjęcie. Prawdopodobnie trzeba je przetrzeć benzyną ekstrakcyjną, albo izopropanolem. Jak nie pomoże to papierem ściernym 1000. To samo dotyczy styków - nóżki wkładki/przewody w hedshlellu/nóżki headshella.

Jeśli transport ramienia nie działa tak jak powinno to po długim leżeniu w piwnicy na pewno masz sparciałe paski transportowe. Ten od serwa ramienia da się przy odrobinie szczęścia na początek zamienić na zwykłą gumkę np. wyciętą z dętki rowerowej. Jak zadziała to można szukać czegoś lepszego, albo zostawić :) .Zdejmij talerz i zobacz, czy silnik serwa równomiernie się kręci. Jeśli silnik się normalnie obraca, a ramię nie jedzie jak powinno to jak pisałem zamień pasek na kawałek gumki i zobacz, czy coś się zmieniło.

Adam

Dźwięk przeskakiwał w kółko. Udało mi sie jednak opanować ten problem i aktualnie w miarę działa tylko nie precyzyjnie wybiera początek płyty oraz nie powraca po skończeniu płyty. Zastanawiam się czy dobrze ustawiłem mechanizm ramienia. Czy blaszka odpowiadająca za ruch ramienia powinna byc włożona pod drucik w mechanizmie automatycznie przesuwającym ramie. Wieczorem postaram się zrobić zdjęcie jak u mnie to wyglada od środka i będę prosił o pomoc

rudy-102

Cytat: Adam w Lipiec 02, 2018, 10:54Dźwięk przeskakiwał w kółko.
Sprawdziłeś siłę nacisku? Jaka jest tam wkładka? MF-100?
Cytat: Adam w Lipiec 02, 2018, 10:54wybiera początek płyty oraz nie powraca po skończeniu płyty.
To może być sprawa "widelca". Sprawdźczy masz tam wklejoną folię z paskami.
Cytat: Adam w Lipiec 02, 2018, 10:54Zastanawiam się czy dobrze ustawiłem mechanizm ramienia
A co zmieniałeś?

Adam

Tak wyglada to po włączeniu na pozycji 33/300

rudy-102

Folia jest na swoim miejscu. Trzeba by sprawdzić, czy dioda jeszcze działa.

Adam

#248
Czy ramię nr. 1,2 jest w dobrej pozycji? Od czego jest drucik znajdujący się obok 2? Jak mogę sprawdzić działanie diody? Jak regulować punkt początkowy ustawiania ramienia?

rudy-102

#249

Ustawienie pozycji startowej odbywa się przy pomocy (w moim przypadku) ślizgającej się blaszki - czerwone kółko. Jeśli blaszka najedzie na styk nr. 1 to zatrzymuje się w pozycji 12 cali, styk - 2 to 10 cali i nr.3 to single 7 cali. Jeśli nie podjeżdża idealnie to masz tam dwie śrubki, które możesz poluzować i przesunąć lekko sanki styku w lewo lub w prawo.