Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

Cytat: christo w Sierpień 10, 2018, 08:37Nie zdziwił bym się, gdyby okazło się, że to jedyna rozbierana scena w całym filmie.
Jednyna. Jest jeszcz z jedna, czy dwie ale w innym kontekście i wymiarze...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

to ja polece serial "Cud. Tajemnica krwawych lez", kooeperacja wlosko-jakastam, bo raczej nie sama wloska, tytul oryginalny Il Miracolo (The Miracle), nastawilem sie na kryminal, ale to nie to, film pokrecony dziwny, mi sie wkrecila fabula, motyw przewodnik - znaleziona figurka Madonny, ktora nieustannie placze ludzkimi krwawymi lzami. Nie kazdemu nie podejdzie, mnie wciagnal
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Dzisiaj przez przypadek trafiłem na ten serial i obejrzałem pierwszy odcinek.

Na razie podobało mi się.

Bartolo

Cytat: rudy-102 w Sierpień 14, 2018, 23:23
Dzisiaj przez przypadek trafiłem na ten serial i obejrzałem pierwszy odcinek.

Na razie podobało mi się.
Kolejne sezony coraz bardziej naciągane.. Niestety..


www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102

Tak tez myślałem jak później zobaczyłem ile tego natłukli. Po dwóch odcinkach mogę powiedzieć, że jest OK, a muzyka w tle jest super. Jak mnie znudzi to przestanę oglądać :).

Old Man Kensey

Ja oglądam teraz takie coś... mocne, i dużo mocnych trunków piją.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

#681
Netflix (wcześniej HBO) . DOM GROZY ( org. Penny Dreadful). Z pewną taką nieśmiałością, ale w sumie przyjemnie się to oglądało. Troszkę  drażnią niedoróbki w trzecim sezonie, choć przy Belle Epoque nadal mistrzostwo. Tak jakby zaczęło brakować kasy na scenarzystę, rekwizyty, lub dobrego oświetleniowca, a zakończenie trzeciego sezonu było dla mnie rozczarowujące, ale nie będę spojlerował. Nie mniej sympatycznie się oglądało w letnie wieczory ciekawie utkaną opowieść, w którą zaprzęgnięto Draculę, Frankensteina, wilkołaki, wampiry czy Van Helsinga. Brzmi debilnie? Ale tak nie jest- tak to spryciule opowiedzieli. Serial zdobył sporo nominacji i nagród, ma wysokie oceny na Filmwebie. Świetna gra aktorska, klimat, akcja. Przegenialny wątek drugiego sezonu ( moje klimaty) z udziałem Patti LuPone jako Joan Clayton:

https://www.youtube.com/watch?v=3YdeSNcAWos


taka niby recenzja: https://www.filmweb.pl/review/Wszystkie+Odcienie+Grozy-19702





ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 23, 2018, 12:40DOM GROZY ( org. Penny Dreadful)

Proszę przyjąć moje słowa uznania, że zdołałeś to obejrzeć :)

Ja wytrzymałem może ze 3-4 pierwsze odcinki, i gdyby nie cudowna Eva Green (uwielbiam, mogłaby tylko chodzić tam i z powrotem, i wystarczyłoby jak dla mnie!), to nie wiem, czy wytrwałbym do końca jednego... No, ale Evy nie było wcale tak dużo, zaś cała reszta była jak dla mnie zbyt dziecinna. Wybacz, że tak piszę, ale nie podobało mi się i już.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Prawdę mówiąc- nie wiem czy pierwsze trzy, cztery odcinki nie są najsłabsze z całej produkcji, ale dziękuję  ;D
Na pewno duży niedosyt po skończeniu, gdy wiadomo, że kontynuacji nie będzie.
Tymczasem cyknąłem na Netflixie:
https://www.filmweb.pl/serial/Collateral-2018-792257
Moim zdaniem oceny zaniżone. To solidna angielska, gliniarska propozycja. Nie tam zaraz na Oscara, ale jest OK. 4 odcinki, wiele czasu z życia nie zabierze ;)


https://www.youtube.com/watch?v=gJmjKv7WP7U
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A jak tam Rojst? Ktoś miał okazję pierwszy odcinek?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Poza klimatami PRL to w sumie w 1 odcinku nie było nic ciekawego . Jest już 2 odcinek ale jakoś mi się go nie chce oglądać

nikhil

"Rojst" oglądałem dwa odcinki. Warto się przemóc  :D akcja się rozwija.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Old Man Kensey

Ja wciągnąłem ostatnio serial "Ozark", I sezon się skończył... ale raczej nie polecam, pomimo że całkiem nieźle się to oglądało - to tak naprawdę nic specjalnego. Trochę kino familijne, mocno naciągane, zaś główny bohater mnie zwyczajnie wkurzał  :o

Za to skończył się (definitywnie, nie będzie dokrętek) serial "Sharp objects" - super, tutaj pełna rekomendacja!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Wczoraj odpaliłem "Good Girls" Po trzech odcinakach stwierdzam, że zaskakująco sympatyczne kino. Serial bawi i wzrusza. Wzrusza i bawi. Jest trochę przerysowany, ale i tak super. Oby tak dalej:

https://antyweb.pl/bez-wiekszych-zapowiedzi-wyladowal-na-netflix-i-to-kawal-dobrej-rozrywki-serial-good-girls/

https://www.youtube.com/watch?v=EXJdwEtqaSs
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Z innej beczki:

Telenowela dokumentalna.

"Chłopaki do wzięcia" czy "Rolnik szuka żony". Chłopaki są nie do podrobienia - czad.  :) :) :)





Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Dziś o 21.30 w TVN. miniserial- 6 odcinków

"Dobry serial TVN? Brzmi trochę jak oksymoron, ale prawda jest taka, że w ostatnim czasie telewizja dowodzona przez Edwarda Miszczaka raczyła widzów raczej produktami serialopodobnymi niż pełnowartościowymi i interesującymi produkcjami. Czy ,,Pułapka", wyreżyserowana przez Łukasza Palkowskiego, twórcę filmów ,,Bogowie" i ,,Najlepszy" oraz serialu ,,Belfer", jest krokiem w dobrym kierunku? Oceniamy pierwszy odcinek ,,Pułapki"!

stąd: https://www.telemagazyn.pl/artykuly/pulapka-recenzja-w-koncu-dobry-serial-od-tvn-oceniamy-kryminal-z-agata-kulesza-w-roli-glownej-66703.html

https://www.youtube.com/watch?v=qDfPSkY2mAE

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Obejrzałem pierwszy odcinek "Pułapki". Jest zdecydowanie lepiej niż we wcześniejszych produkcjach tefałenu ale i tak średnio mi się podobało. Wszystko strasznie stereotypowe - to raz. Dwa - ten dom dziecka. Tam na prawdę nie ma żadnych wychowawców? Pani dyrektor i niedorozwinięty pracownik administracyjny to cała kadra..? Serio!? Dzieciaki na noc zostają bez opieki? Więcej takich kwiatków jest. Ale ok. Dajmy im szansę. Tylko 6 odcinków więc tak jak lubię.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Old Man Kensey

Jeśli lubicie seriale, i do tego kryminalne, ale takie naprawdę dobre - to polecam "Mindhunter" produkcji Netflixa. Świetnie zrobiony, wspaniałe zdjęcia i muzyka z epoki, troszkę przegadany - ale ponieważ traktuje o początkach psychologii sądowej i profilowaniu seryjnych przestępców, no to trudno byłoby się obyć bez dłuższych pogadanek!

Nie wystraszajcie się jednak, nie ma tutaj dłużyzn czy też nudnych i zbędnych scen. Cały czas jest napięcie, zaś sceny rozmów z mordercami w więziennych celach - majstersztyk! (musi tak być, skoro wzorowane są na prawdziwych wywiadach FBI).

Super, szczerze polecam  >:D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

elem

Cytat: christo w Wrzesień 10, 2018, 09:15Dwa - ten dom dziecka

Znowu bidul w akcji. Kruk - bidul. Belfry - liceum. Przemoc na dzieciach, żałosne. Co to [wulgaryzm] jest,  Ekran z Bratkiem?
Kuba rozpruwacz w sejmie i senacie, boa-gwałciciel w kancelarii prezydenta, itp. Jest tyle obrzydliwych miejsc do straszenia!

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

krzysiek

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 10, 2018, 16:14Cały czas jest napięcie, zaś sceny rozmów z mordercami w więziennych celach - majstersztyk! (musi tak być, skoro wzorowane są na prawdziwych wywiadach FBI).

gość, który gra Kempera - fenomenalny
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Old Man Kensey

Cytat: blackholesun w Wrzesień 10, 2018, 20:39gość, który gra Kempera - fenomenalny

Tak jest, dla niego warto czekać, aż się pojawi! Ostatnie sceny z nim - genialne 😁
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

Czy w polskich kinach też już to leci?


moon

ze niby w multiplexach?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dino

Cytat: elem w Wrzesień 10, 2018, 20:25Znowu bidul w akcji. Kruk - bidul. Belfry - liceum. Przemoc na dzieciach, żałosne. Co to [wulgaryzm] jest,  Ekran z Bratkiem?
Kuba rozpruwacz w sejmie i senacie, boa-gwałciciel w kancelarii prezydenta, itp. Jest tyle obrzydliwych miejsc do straszenia!
Dołóż do tego ostatniego Hugo Badrea (Audyt) - kiedyś czytałem i było ciekawie. Teraz po30 stronach -kosz.