2017 muzyczne podsumowanie

Zaczęty przez gratefullde, Styczeń 11, 2018, 18:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Zapraszam do podzielenia się tym co w muzyce wydarzyło się dla Was ważnego w 2017 roku. Nie koniecznie muszą byc to nowe płyty czy artyści ale to co Was, że tak powiem, pozytywnie ubodło w ubiegłym roku.

Z mojej strony będą to dwie płyty, które zostały wydane w roku 2017. Są to tytuły, których słucham bardzo często.

Pierwsza to:

Kuba Więcek Another Raindrop

https://www.youtube.com/watch?v=V4qjYUyx2Xc

Ambrose Akinmusire

https://www.youtube.com/watch?v=uD5kSkUEXJ4


Zapraszam do dzielenia się swoimi fascynacjami


Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Małe pozytywy - wielkie radości. Porządkowo - w kolejności:
• Koncert Iron Maiden w Manchester Arena - świetne miejsca, świetne show, panowie swój wiek mają, ale na koncertach się nie oszczędzają :) To tam dwa tygodnie później tuż po koncercie Ariany Grande był zamach terrorystyczny - zwany współcześnie "incydentem"...
• Jako fan Guns n' Roses od wielu lat - udany zakup "Appetite For Destruction". Pierwsze tłoczenie, trzydzieści lat, stan "nowa"  8)

Michał

Więcek i Obara dla ECM,oraz mimo wszystko Brahem,ale bardziej za skład z którym nagrał płytę,niż za jej zawartość. Dodam jeszcze Minione,bo to mz najlepsze dzieło AMJ

frywolny trucht

Chyba mi świat odpłynął. Nie kojarzę nic fajnego datowanego na 2017. Za to mnóstwo strat w ludziach twórczych.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: Michał w Styczeń 11, 2018, 19:19
Więcek i Obara dla ECM,oraz mimo wszystko Brahem,ale bardziej za skład z którym nagrał płytę,niż za jej zawartość. Dodam jeszcze Minione,bo to mz najlepsze dzieło AMJ

Zgadzam się co do Brahema... Niestety poległ muzycznie na polu chwały ;)

Natomiast prezentowana przeze mnie płyta Akinmusire to po prostu magia. Na takim koncercie być... eh...  Wiecek to świeżość i energia, rewelka ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Muszę Andrzejku posłuchać tego Anakina ;)

gratefullde

Cytat: Michał w Styczeń 11, 2018, 20:06
Muszę Andrzejku posłuchać tego Anakina ;)

Koniecznie :) Płyta roku, jak najbardziej :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Dla mnie wydarzeniem roku jest ECM w streamingu :)

Z płyt niewiele mi się rzuciło na ucho. Nie miałem za wiele czasu na słuchanie.

Więcka kupiłem. Ale jakoś mi nie siadło. Muszę spróbować jeszcze raz.

Fajną płytę nagrał Bill Frisell z Thomasem Morganem. Small Town. Polecam. To chyba najczęściej słuchana przeze mnie płyta w 2017 roku.



Jeszcze nowy Stańko... gdzieś leży w kącie ta płyta.  ;)

Na koniec, co prawda spoza kręgu moich zainteresowań, ale spodobała mi się też najnowsza płyta Natalii Przybysz, Światło Nocne.
Kupiłem tę płytę dla żony (lubi Przybysz), niemniej przyznaję się bez bicia, że za każdym razem słucham jej z przyjemnością.
Fajnie się dziewczyna rozwija. Oby tak dalej.

malg

Cytat: Michał w Styczeń 11, 2018, 19:19
Więcek i Obara dla ECM,
też się podpisuję
ale dodam jeszcze dwa wydania ECM:
- Gary Peacock Trio - Tangenst
- Chris Potter - The dreamer is the dream


moon

ja tu sam death metal chyba musialbym wpisac, wiec nie wiem, czy bede sie wywnetrzal;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand