Niewymagające podstawkowce do marnego wzmacniacza.

Zaczęty przez jajacek1410, Maj 05, 2015, 23:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajacek1410

   Nadszedł czas zmian. Przenoszę się ze wszystkimi moimi zabawkami z "salonu" do nowego pomieszczenia ( może będę kleił kanapę do sufitu i materace do ścian :)  ).
   Do "salonu" , natomiast, chcę wstawić cokolwiek, żeby grało w miarę przyzwoicie. Wyboru dużego nie mam. Mogę przeprosić się z odstawionymi do lamusa dwoma niby-wzmacniaczami:  ampli KD Harman/Kardon 130 (najniższa półka) i nieco lepszy amplituner Marantz SR50. Nie mam głośników. Nie chcę zagracać ponad miarę - dlatego chciałbym kupić jakieś nieduże podstawkowce, najchętniej używki, do tysiaka. I tu dylemat - co brać? Macie jakieś doświadczenie w takiej kwestii? Co  może jako tako zagrać bez dostarczania dużego prądu? :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Opchnąć oba i dopasować coś do Tannoy M 2,5?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jajacek1410

#2
Cytat: frywolny trucht w Maj 05, 2015, 23:25Opchnąć oba i dopasować coś do Tannoy M 2,5?
Kocham was za to wszystkich :) - sprzedaj i kup se lepszy - jak zwykle :).
Warunki brzegowe są jasne - mam co mam i do tego się dopasowuję. Zwłaszcza, że do każdego klocka mam kompatybilne DVD i CD. Ten, który zostanie może pójść do sypialni albo do pracowni. Mam gdzie upchnąć.

   Tannoya jakiegoś brałem pod uwagę. Tylko nie wiem, czy nie powinna być jakaś wysokoefektywna kolumienka ? Może Klipsch?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

A bo jakoś tak złośliwie te troszkę fajniejsze monitory pasywne są dość wymagające względem wzmaka. Przynajmniej ja tak to kojarzę. No własnie, może pchnąć wszystko i kupić jakieś monitory aktywne?

:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

vasa

Cytat: frywolny trucht w Maj 05, 2015, 23:47może pchnąć wszystko i kupić jakieś monitory aktywne?
I zasilać z ajfona :)
A tannoye z serii M to raczej niekoniecznie.
Mam M2 :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Co jest nie tak z M2? Pytam, bo mam zamiar kupić (zbieram na nie).

jajacek1410

#7
  Ban. :) (*dla frywolnego)
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Uporządkujmy - system właściwy mam w innym pokoju. W saloonie ma mi mi pierdzieć możliwie szlachetnie - po za tem radia mieć nie zawadzi, tudzież DVD. A odpalane będzie sporadycznie.
   Wiem, że ciężko z podstawkowcami, bo zazwyczaj małoskuteczne.

Generalnie chcę podstawkowce, bo małe. I mógłbym dorobić standy z giętego szkła - nie rzucały by się w oczy.  Ogólnie moją squaw w...a burdel kablowo - sprzętowy, który zaprowadzam. Rozumiem to.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

#9
Krótki przegląd dostępnych opcji na znanym portalu dał np taki wynik.
http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-paradigm-titan-monitor-v-6-i5314594151.html
Dość duże podstawkowce (salon pewnie ma więcej niż 15m2) o wysokiej skuteczności przy impedancji 8Ohm co ułatwi pracę wzmacniaczowi. Sądząc po zdjęciach to kot ich nie obrabiał pazurkami.

Albo coś co mnie osobiście za serce chwyciło bo uwielbiam granie starych Cabasse.
http://allegro.pl/cabasse-goelette-m2-kolekcja-vintage-80-s-i5316329813.html


M2 (i reszta serii też) to najtańsza możliwa konstrukcja z ogromnym zapleczem marketingowym. Gra bardzo matowo i bez wyrazu. Nie polecam.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

merlin1973

Cytat: Keef98 w Maj 05, 2015, 23:54Co jest nie tak z M2
To dobre kolumny na początek , wiem bo miałem i byłem zadowolony:)
Pozdrawiam S.CH.

Keef98

I tak mnie zestresowaliście. A myślałam, że wiem, na co zbieram ;) :(

jajacek1410

#12
Jest to jakiś pomysł. (Paradigm)
Mój ulubiony listonosz jest zapalonym audiofilem - poważnie. Przynosi mi przesyłki z różnymi kablami, płytami itp. Sporo się od niego dowiedziałem.
Miał ostatnio jakieś monitory Paradigma i nie był z nich zadowolony. Nie pamiętam dlaczego. Muszę się podpytać przy następnej wizycie o co kaman.

   Te Cabasse są frapujące. Trochę duże. Jedwabne kopułki? Współczynnik WAF niestety mizerny i mogą nie przejść weryfikacji wstępnej. Może być komunikat "weź adwokata i spotykamy się w sądzie" :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Ja tam nie pamiętam, żeby grały matowo eM-ki. Grały urokliwie, z dużą sceną, a ich cena wydawała się wręcz śmieszna, gdy przymknąć oko na linię basu :) Ale spoko. Przyjmuję bana.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

vasa

Cytat: jajacek1410 w Maj 06, 2015, 00:12Jest to jakiś pomysł. (Paradigm)
To nie tyle pomysł na konkretne kolumny co sposób w jaki ja bym szukał. Takie kolumny (o przyjaznej impedancji i dobrej skuteczności) napędzi cokolwiek i jakość dźwięku będzie bardziej zależała od źródła niż od wzmaka.
A Cabassy, coś pięknego. Zapytać nie boli. A nuż?
No chyba że boli, to gorzej ;)
Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 00:12I tak mnie zestresowaliście. A myślałam, że wiem, na co zbieram
Zbierasz na kolumny. A czy to będą takie czy inne to chyba nie ma znaczenia. Postaraj się posłuchać jakichś dostępnych zestawów i wychwycić różnice a to pozwoli zdefiniować wybór.
Strzelam, że do glanów i Twojego repertuaru to przydałoby się coś z atomowym basem a M2 raczej takiego nie dadzą.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

Cytat: vasa w Maj 06, 2015, 00:28o przyjaznej impedancji i dobrej skuteczności
I tu cała bieda - wszyscy kłamią. Moje KEFy - oficjalnie 8 ohm i 93dB, a w praktyce 4 ohm i 88dB. Dlatego pytam o Wasze typy
Cytat: merlin1973 w Maj 06, 2015, 00:28Eltax Liberty 3 + (mam na stanie)
To znaczy pozbywasz się ?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

merlin1973

Ostatnia moja propozycja-
Acoustic Energy Aegis Evo-1
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Cytat: jajacek1410 w Maj 06, 2015, 00:41To znaczy pozbywasz się ?
Niestety nie , mało sprzedaję sprzętu ,raczej jestem chomik:)
Dopiero przy przeprowadzce uświadomiłem sobie moją "chorobę" :):)
Pozdrawiam S.CH.

jajacek1410

#19
Ładne. Idę czytać. o Eltaxach też:)

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

Cytat: jajacek1410 w Maj 06, 2015, 00:41wszyscy kłamią.
Ano łżą jak najęte.
Nie znalazłem v6 ale v5 wg specyfikacji producenta to 93dB i 8Ohm a wg pomiarów Audio 88dB i 4,5Ohma :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Co wy się tak przejmujecie tą efektywnością? Łagodny przebieg impedancji, bez spadków sporo ponizej 4ohm i będzie dobrze. Moje 16W goni teraz 82dB/4ohm i jest dostateczny hałas w 75m3. Było znacznie gorzej przy 85db/6ohm (podane wartości mierzone w testach, nie z papierów producenta).
Cuda panie, cuda :)  Brać i grać, nie czytać  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jajacek1410

Cytat: elem w Maj 06, 2015, 01:37Cuda panie, cuda :)  Brać i grać, nie czytać  ;)
Tak jest!
Wykonać!!!
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

Cytat: elem w Maj 06, 2015, 01:37Co wy się tak przejmujecie tą efektywnością?
Przejmuję się, bo mam niedobre doświadczenia.  Do moich KEFów przez ponad rok szukałem wzmacniacza. Był i taki 2x 150 Watt i nie szło. Dopiero lampa dała radę ( fakt, że 2x 50 Watt)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kangie

Jacek, a jakie brzmienie lubisz? Możesz sprecyzować?
Może okazać się, że Tannoye to nie Twoja bajka :)