Dobry transport CD

Zaczęty przez darekrocznik71, Kwiecień 16, 2018, 23:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

kowacz

Kolejna odsłona poszukiwań do Lyngdorfa
teraz takie cacko, dość leciwe :)
CEC TL2X
zdjęcie poglądowe
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

muda44

Pioneer PD-30AE zostawia w tyle większość kiedyś nawet drogich transportów .
I to za grosze . Można też modyfikować albo / i dołożyć do lepszej sieciówki . U mnie gra z Oyaide GPX-RE V2 .
Stare klamoty sobie odpuściłem .

Moriarty

No właśnie widzę, że rozkręcasz biznes na modyfikowaniu tego odtwarzacza.
https://allegro.pl/oferta/modyfikacja-pioneer-pd-30ae-cd-transport-cd-9008990671

Co konkretnie zmieniasz w ramach tej usługi za 600 zł?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

muda44

Cytat: Moriarty w Marzec 15, 2020, 17:48
No właśnie widzę, że rozkręcasz biznes na modyfikowaniu tego odtwarzacza.
https://allegro.pl/oferta/modyfikacja-pioneer-pd-30ae-cd-transport-cd-9008990671

Co konkretnie zmieniasz w ramach tej usługi za 600 zł?

Poprawiam brzmienie jako transportu i odtwarzacza CD . U mnie w tej wersji gra jako odtwarzacz CD ale nawet fabryczny jest BARDZO DOBRYM transportem .

wiki

Cytat: muda44 w Marzec 17, 2020, 19:27
Cytat: Moriarty w Marzec 15, 2020, 17:48
No właśnie widzę, że rozkręcasz biznes na modyfikowaniu tego odtwarzacza.
https://allegro.pl/oferta/modyfikacja-pioneer-pd-30ae-cd-transport-cd-9008990671

Co konkretnie zmieniasz w ramach tej usługi za 600 zł?

Poprawiam brzmienie jako transportu i odtwarzacza CD . U mnie w tej wersji gra jako odtwarzacz CD ale nawet fabryczny jest BARDZO DOBRYM transportem .
muda44, uchyl choć trochę.....
Zegar? Kondensatory wyjściowe? Wzmacniacze operacyjne?
Tak ogólnie, bez wchodzenia w szczegóły....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

muda44

Cytat: wiki w Marzec 17, 2020, 19:31
Cytat: muda44 w Marzec 17, 2020, 19:27
Cytat: Moriarty w Marzec 15, 2020, 17:48
No właśnie widzę, że rozkręcasz biznes na modyfikowaniu tego odtwarzacza.
https://allegro.pl/oferta/modyfikacja-pioneer-pd-30ae-cd-transport-cd-9008990671

Co konkretnie zmieniasz w ramach tej usługi za 600 zł?

Poprawiam brzmienie jako transportu i odtwarzacza CD . U mnie w tej wersji gra jako odtwarzacz CD ale nawet fabryczny jest BARDZO DOBRYM transportem .
muda44, uchyl choć trochę.....
Zegar? Kondensatory wyjściowe? Wzmacniacze operacyjne?
Tak ogólnie, bez wchodzenia w szczegóły....


Różne własne patenty ;)
Zegar jest tam OK



wiki

Szkoda, że nic nie napiszesz.
A jaki tam jest przetwornik?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A testowałeś może PD-70AE?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

muda44

Cytat: wiki w Marzec 19, 2020, 22:55
A testowałeś może PD-70AE?

Przez chwilę , po tym PD-30AE i Reimyo DAP-990EX grał , hmm. Słabo .
Na koniec miałem Ayre C-5xeMP i to był najlepszy odtwarzacz CD jaki miałem ale ja już mało płyt CD  słucham a 30AE z modem + gniazdo zasilające  Furutech grał i tak max 20% gorzej więc Ayre poszedł dalej ...

demountainous

Cytat: muda44 w Kwiecień 05, 2019, 21:20Miałem na próbę Yamahę CDS-700 . Jako transport gra plamami z małą rozdzielczością .
A czy po analogu jest tak samo, czy sytuacja się zmienia?
Yamahę chcę połączyć z integrą Denona...

Piterski

Marcin w jaki sposób należy rozumieć te 20%? Jak gra urządzenie o 100% gorsze, wcale nie gra?
Pytam bo ni czorta nie wiem jak mam rozumieć te % gorszego dźwięku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Cytat: demountainous w Czerwiec 12, 2020, 01:12Yamahę chcę połączyć z integrą Denona...
Łącz. Ja mam od 8 lat (od nowości) i raczej nie pogonię tego CD.

rudy-102

Cytat: demountainous w Czerwiec 12, 2020, 01:12Cytat: muda44 w Kwiecień 05, 2019, 21:20

    Miałem na próbę Yamahę CDS-700 . Jako transport gra plamami z małą rozdzielczością .

A czy po analogu jest tak samo, czy sytuacja się zmienia?
Yamahę chcę połączyć z integrą Denona...
Moją Yamahę 700 dałem synowi. W porównaniu z "wariatem" (przebudowanym Denonem 625 pod opieką McGyvera) nie miała startu. CD-S700 gra według mnie tłusto i mało rozdzielczo.

Kangie

#113
Cytat: rudy-102 w Czerwiec 12, 2020, 13:06Moją Yamahę 700 dałem synowi.
Ja swoją dałem żonie. A trzymamy ją, bo podoba nam się praca szuflady.



rudy-102

Racja. To chyba najbardziej kulturalna szuflada jaką widziałem :). Cichutko i mięciutko.

demountainous

@Kangie a z jakim wzmakiem u Ciebie gra?

Praca szuflady to bajka, testowałem ją u siebie, ale trzeba "dobrze wkładać" płytę miedzy te 4 wypustki, a
napęd NAD C538 "chodzi" jak stare nagrywarki TEAC...

Yamaha zagrała u mnie dość przejrzyście i naturalnie, słychać było też dobrze drugi plan, dźwięk nie męczący, subtelny, środek cofnięty, ale przy amplifikacji Denona to dobrze raczej.
Jako transport to się ona nie nadaje wg mnie.
Ciekawe czy po nowych wzmakach odświerzą też CD-ki.

Szukam budżetowca nowego tylko i wyłącznie jako źródło dla żony przede wszystkim bo nie ogarnia grania z gęstych plików. Do sprawdzenia mam jeszcze Denon DCD-800NE, ale tu już pewnie może być za słodko i powodować dalsze zamulenie systemu... Jednak sprawdzę. Marantz CD6006 ma podobno słaby mechanizm napędu cd...
Wiem, że to nie to co stare dobre klocki, ale coś muszę już kupić... Szukałem coś taniego z kostką Sabre 9028 i nic.

Kangie

Pogrywa z lampową integrą LAR IA30MKII.

Tak, w te 4 wypustki trzeba trafić, bo się zatnie.

P.S. Właśnie żona puściła Patricię Kaas. Gra to fajnie.

demountainous

Cytat: Kangie w Czerwiec 12, 2020, 18:14Pogrywa z lampową integrą LAR IA30MKII.

Tak, w te 4 wypustki trzeba trafić, bo się zatnie.

P.S. Właśnie żona puściła Patricię Kaas. Gra to fajnie.

Fajna lampka, nie stać, mnie na razie na takie "cudo"
2x od niechcenia nie patrząc na tackę wrzuciłem płytę i 2x zacięcie...
Na nocnym słuchaniu puściłem Diana Krall i było w porządku, NAD już szczegółów nie ogarniał...
Fakt nie było już słychać czy np. basista był przed fortepianem czy obok czy przed, ale udawało się go znaleźć. Myśłę, że wpływ miała też amplifikacja niż sam CD, ale Y bardziej się sprawiała w tym aspekcie, niż porównywany NAD.

muda44

Cytat: demountainous w Czerwiec 12, 2020, 01:12
Cytat: muda44 w Kwiecień 05, 2019, 21:20Miałem na próbę Yamahę CDS-700 . Jako transport gra plamami z małą rozdzielczością .
A czy po analogu jest tak samo, czy sytuacja się zmienia?
Yamahę chcę połączyć z integrą Denona...


Tu i tu kiepsko

muda44

Cytat: Piterski w Czerwiec 12, 2020, 10:38
Marcin w jaki sposób należy rozumieć te 20%? Jak gra urządzenie o 100% gorsze, wcale nie gra?
Pytam bo ni czorta nie wiem jak mam rozumieć te % gorszego dźwięku.
Załóżmy że ten lepszy to 100% jakości a ten gorszy gra od tego o 20% gorzej .  Czyli słychać że w każdym aspekcie coś tam gorzej , jest to zauważalne ale różnice słychać porównując w locie obydwa urządzenia odtwarzające dwie takie same płyty na takich samych kablach .

Piterski

Ok. Dzięki mam już jakiś punkt odniesienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

patefonik

To i ja pozwolę sobie na kilka zdań w temacie.

Namówiony wpisami kolegi @muda44 , również w tym wątku zakupiłem mocno rekomendowane Onkyo c7030.
Powiem krótko, opad szczęki. To jest naprawdę dobry transport (tylko w takiej roli go wykorzystuje). Zaznaczę, że sprzęt bez żadnego tuningu, poprawek itp.
Pozamiatał na wstępie dwa DVD/SACD które miałem w domu oraz całkiem niezłą samoróbkę na CD Pro. Punktualny bas, zdecydowanie lepsza przestrzeń w głąb, po prostu więcej słychać. Nie spodziewałem się aż takich zmian. Co do procentów, to nie podejmuję się wyrokować, ale różnica jest większa niż przy zmianie interkonektu (mogami/samoróbka srebrna/ Harmonix), mniejsza jak przy zmianie kabla głośnikowego (mogami/Harmonix/PAD).
Za tą kasę (kupiłem używany) rewelacja.
Żeby nie było za słodko: gorsza korekcja błędów (mniejsza tolerancja na porysowane płyty) oraz odnoszę wrażenie, że nieco wyostrza sybilanty i przełom średnie/wysokie.

Zaznaczyć trzeba, że moje onkyo do wersja pierwsza, z tego co wiem były dwie (z zewnątrz nie do poznania). Druga miała ponoć zdecydowanie gorszy zegar.

Jeszcze może słowo wyjaśnienia, ja wierzę i słyszę zmiany w transportach, zawsze tak było. Gdy przeżywałem rozkwit audio miałem kilka fajnych i drogich klocków między innymi transport ceca 5100 i audiomecca mephisto 1. Nie podejmę się porównania, bo lata już minęły od tamtej pory, a pamięć bywa zawodna, zaryzykuję jednak twierdzenie, że jest to granie bliżej CEC-a, nie ma analogowości którą miał mephisto.

Koledze @muda44 dziękuję za rekomendację, jak na tę chwilę onkyo zostaje...

Bacek

Jak dla mnie wygląda PD-30AE i Onkyo C-7030 to to samo w innej obudowie.
Na fotce widać co prawda PD-10AE ale widać że gniazda cyfrowe nie są po prostu wlutowane.

https://ameblo.jp/sinntokou/entry-12509669039.html

https://forum.polkaudio.com/discussion/179249/170-cdp-pioneer-pd-10ae

Bacek


ziko369

Wygląda na to, że z tą jakością odtwarzaczy CD jest jak z lampami...
Ta niby poprawa jakości to zwyczajne odmulanie systemu...
Ja podziękuję 😲