Słyszący z Lublina, czyli Melepety audio ględzenie

Zaczęty przez Melepeta, Styczeń 25, 2020, 17:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Melepeta, wolne zaczynasz od soboty?
Ja zwykle od piątku po południu.....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Nie wiadomo tylko ile to wolne potrwa. Tydzień, dwa, miesiąc, dwa  :gn:
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Przeglądam stare audio-zdjęcia. Czego to u mnie nie było  ;)
O taki biały kruk. 
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Białych wyprodukowano tylko 8 sztuk. W Polsce są dwa.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.


Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

ziko369

Oj ... Śledząc fora myślę, że jednak tak 🤔

Melepeta

Omak Ambassador, bo tak się nazywa, to wzmacniacz lampowy PP na lampach 6P14P i sterujących 6N2P (o ile dobrze pamiętam). Gra bardzo lampowo, ciepło, ale jest mulasty. Przynajmniej z moimi ówczesnymi kolumnami tak było.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Jak to jest z tymi grającymi bezpiecznikami? Wielu o to pyta. No to popatrzcie jak taki audiofilski bezpiecznik wygląda w środku. Rozebrałem kiedyś jeden przepalony. Tu foto  :) 
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Widać, że jest izolowany jak przewody. Czyto coś na kształt bawełny?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Jakieś włókna, ale jakie, to nie wiem. Nie oglądałem tego w dużym powiększeniu. A że siedzę w domu, to jest to dobry pomysł. Jutro wyciągnę mikroskop i pstryknę parę fotek w powiększeniu.
Aha i jest to bezpiecznik Hi-Fi Tuning.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Słowo się rzekło  ;)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

I znowu jakiś mundry Ton składowy będzie się nabijał, albo inny StaryM szydził. A z czego? A z tego co chcę napisać.
A co mi tam. Niech się śmieją. Jak mówił klasyk: Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie.

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić to, o czym już dawno słyszałem. A mianowicie wpływ okularów na odbiór muzyki. Myślałem, że nie usłyszę żadnej różnicy w okularach czy bez. A jednak. Okazuje się, że noszenie okularów zaburza odbiór sceny dźwiękowej. Pogarsza się wgląd w nagranie, lokalizacja źródeł pozornych. Stają się bardziej rozmyte. Nie są to ogromne różnice, ale wyraźnie słyszalne. Tym bardziej, że zdjęcie i założenie okularów trwa chwilę, co ułatwia wychwycenie różnic. I nie powoduje zmiany pozycji słuchacza. A żeby wykluczyć wpływ ostrości widzenia na percepcję słuchu, zastosowałem okulary do czytania. Spowodowało to, że bez okularów i w okularach widziałem nie ostro. Wniosek z tego wyciągnąłem taki, że od dzisiaj poważne odsłuchy robię bez okularów.
Ciekaw jestem Waszych doświadczeń.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

qqrydza

Ja nie widzę powodu by oczy mieć otwarte. Zamykając oczy mózg przestawia się na inne zmysły.
Słuch.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Piotrze próbowałeś? Ty nosisz okulary.
Dam rękę uciąć, że to nie psychologia. Na górze pasma (dzwoneczki i inne takie) jest to bardzo wyraźna zmiana.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

#268
Noszę okulary i nie zauważam takich różnic. Jak zakładam okulary to wzrok mi wpływa na odbiór sceny bo patrzę się na wycieraczki we wzmacniaczu.
Przykuwa bowiem moją uwagę. Dlatego wole słuchać bez.

PS.Może okulary ci uciskają na uszy i dlatego, przyłóż za uszami dłonie sam zobaczysz jak się wszystko zmienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Dlatego ja do eksperymentu wziąłem okulary do czytania, żeby w obu przypadkach widzieć tak samo nie ostro.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Cytat: Melepeta w Kwiecień 02, 2020, 21:26Ton składowy będzie się nabijał, albo inny StaryM szydził
Ależ dlaczego tak myślisz? Przecież małżowiny (uszne, nie ślubne) po lekkim odgięciu przez oprawki okularów lepiej wyłapują dźwięki dochodzące z przodu. Zwróć uwagę że profesjonalny sprzęt wspomagający nasłuch również jest skierowany do przodu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Cytat: Piterski w Kwiecień 02, 2020, 22:06przyłóż za uszami dłonie sam zobaczysz jak się wszystko zmienia.
Zmienia się i to bardzo. Tak, że słuchać się nie da. Kto nie próbował, niech spróbuje.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Trochę nazbierało się sprzętu. Trzeba przewietrzyć  ;)
Wystawiłem więc do sprzedaży:

https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytkownika-198981
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.