AKAI CD55

Zaczęty przez paul_67, Grudzień 09, 2017, 10:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Tak jest panie psorze :)

paul_67

Dziesiątki pilotów do wież Akai, ale nikt nie gwarantuje, że zadziałają ze stacjonarnym odtwarzaczem.Nawet niedrogo można kupić.

paul_67

Wymieniłem pasek odpowiedzialny za otwieranie szuflady co w tym odtwarzaczu nie jest takim prostym zadaniem, ale wypadła mi krańcówka, która wyłącza silnik przy zamykaniu i wysuwaniu (sypie się dziad).Problem w tym,że za cholerę nie mogę dojść do tego w jakim powinna być położeniu.Doszedłem do etapu,że przy wysunięciu silnik się wyłącza, a drugą stronę już nie i jedzie do końca z terkotaniem.Może ktoś będzie w stanie pomóc? Byłbym bardo wdzięczny.Dam zdjęcia.

paul_67

Odtwarzacz długo  stał na półce.Nagle dostałem olśnienia, rozebrałem i zrobiłem :) Nawet w serwisówce nie pokazano jak ta wajcha musi być ustawiona.Pilota też już mam.Jako drugi CD sprawdza się doskonale.Nie grymasi na 20-letnich wypalanych płytach i z Musicalem brzmi tak, że chce się słuchać :)

ziko369

Ja swojego jeszcze nie serwisowałem jak należy ale postawiłem po audiowilsku😋

Pboczek

Cytat: ziko369 w Luty 13, 2021, 06:43ale postawiłem po audiowilsku😋

Przecież Ty jesteś niewierzący ortodoks. Po co wprowadzać przeciwną sugestię? 🙂
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Luty 13, 2021, 12:10
Cytat: ziko369 w Luty 13, 2021, 06:43ale postawiłem po audiowilsku😋

Przecież Ty jesteś niewierzący ortodoks. Po co wprowadzać przeciwną sugestię? 🙂

To samo mi się cisnęło na usta ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369

Bo ustawienie audiofilskie mi się podoba, te kolce, podkładki, itd.
A że nie wierzę w to wszystko...to inna sprawa 😁😉

Piterski

Czyli tak dla picu jak Vasa z kablami ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369

Ooo...to to...kabelki też mam za parę ładnych groszy, ale czy coś dają, ładne som 😁

Pboczek

Nie szkoda Ci kasy na takie pozerstwo? Byłbyś choć konsekwentny.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ziko369

Pozerstwo 🤔, Panie Boczku... przecież to takie normalne w świecie audiofilskim... 😀

Pboczek

O wypraszam sobie! Choć późno zacząłem pracować nad swoją świadomością słuchową i zaczynałem na ugorze, to efekty słyszę. A jak nie słyszę, to nie twierdzę, że inni nie mogą. W moim lokalnym oddziale Klubu Chujowego Audiofila, pozerki nie widzę.  :)  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ziko369

Cytat: Pboczek w Luty 13, 2021, 17:52A jak nie słyszę, to nie twierdzę, że inni nie mogą

I ja tak nie twierdzę, a czy słyszę, czy nie, nie jestem audiofilem i nie zamierzam wnikać bo mi szkoda na to czasu...
Wierzę w ustawienie kolumn i synergię z pomieszczeniem...