Menu główne

HECO

Zaczęty przez muda44, Kwiecień 29, 2018, 11:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Prawie robi różnicę . Nie znam Twojej wersji ale opinie są takie że są żywsze . Co i na ile to znaczy nie wiem .
Aurory 1000 nie mają podbitego basu a rozdzielczość - nie mam się do czego przyczepić na tl kolumn jakie miałem czyli znacznie , znacznie droższych . Same kolumny nie zrobią z siebie rozdzielczość jeżeli elektronika wraz z materiałem muzycznym tego nie poda .

Ja cały czas męczę Aury z przeróżną elektroniką i co jakiś czas i tak mnie czymś zaskoczą .

wiki

Heco, Heco....
Dziś kupiłem..... bardzo starocie.... Na giełdzie staroci.... w Piotrkowie Trybunalskim...
Tanie były.... To wziąłem.... Tak z ciekawości....
Jeden głośnik wysokotonowy miał przerwę na "wąsie"... polutowalem, działa....
Jeszcze jeden sredniotonowy coś słabo chodzi.... Albo kondensator albo głośnik....
Zapomniałem zrobić zdjęcie kolumn.... To może środek... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dopiero teraz patrząc na to zdjęcie (to pierwsza rozebrana kolumna), że wysokotonowy jest inny niż w tej drugiej.... I chyba nieoryginalny (widać otwory niewykorzystane).
Buuuuu....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

muda44

Aurora 1000 i kolejne dwa ciekawe wzmacniacze.

Lampa SE 12W vs 300W / 4 omy .
Czyli Unison Simply Italy i Musical M6i

Jako źródło robi DAC Reimyo DAP-999EX a w roli transportu plików Node 2i
Unisona przywiozłem dopiero wczoraj więc na wnioski za wcześnie .


wiki

Heco Hi-Fi-Box B250/8
Takie teraz grają...
Mimo tych niedogodności jakie zastałem.... dźwięk wydają całkiem fajny... 😀
Powoli będę je doprowadzał do pełnej użyteczności (jak się uda oczywiście)....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

finchers

Jestem po 1 odsłuchach Heco 1000 w swoich 20 m2. I powiem Wam...jestem zaskoczony!spodziewałem się mega dużego, dominującego i rozlewającego się basu. Nic z tych rzeczy :o
Dzwięk co prawda jest duży taki koncertowy ale żadne pasmo nie dominuje. Kolumny są mega krowy...gdyby nie to już bym bardzo nad nimi się zastanawiał!a tak strasznie przytłaczają swoją obecnością.
Narazie testowane pod źrodłem którym jest marantz cd 52 i nad 356 z modem.
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

GregWatson

Ja ostatnio kupiłem HECO VICTA 300 i muszę przyznać że mimo że nie są uważane za zbyt koszerne cenowo to jestem bardzo mile zaskoczony. Takie monitorki a potrafią ładnie zagrać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Cytat: finchers w Czerwiec 24, 2019, 10:07Jestem po 1 odsłuchach Heco 1000 w swoich 20 m2.
To może pokusisz się o jakieś porównania do Tanoya?
Mały teścik na forum, w sumie ostatnio mało co się tu dzieje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

finchers

W Tannoy na pewno przestrzeń była zdecydowanie lepsza efekt 3d aż mogło się zakrecić w głowie;) Głośniki momentalnie znikają z pokoju.
Grały lepszą średnicą kosztem słabszej góry jakby delikatnie schowanej. W Heco jest ona bardziej namacalna i klarowna (więcej można zauważyć przeszkadzajek) ale nie na tyle żeby przeszkadzała czy kłuła po uszach.
Bas w Tannoyach był mniej punktowy, bardziej miękki. W Heco jest twardszy i szybszy (nie słyszę żeby dudnił) przez to lepiej słucha się na nich szybkiego rocka.
Może to też być związek z "graniem średnicą" przez Tannoya ale wokale tym samym na plus.   
Ciężko więcej napisać bo jak grałem na Tannoy to miałem też dac-a na sabre a teraz leciało tylko po CD marantza. 
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

muda44

Niestety prawa fizyki się kłaniają . Chcesz mieć skalę dźwięku i w miarę prawdziwy bas muszą być duże kolumny .
Z biegiem czasu docenia się coraz bardziej ich klasę .

cortes

Cytat: muda44 w Czerwiec 16, 2019, 09:55Aurora 1000 i kolejne dwa ciekawe wzmacniacze.

No i jak graja Heco z lampą. Napisz parę zdań. Daje radę rozruszać membrany w tych paczkach? Czy brakuje pary?

finchers

Cortez wydaje mi się, że są łatwe do napędzenia mimo swoich gabarytów. Musiałbym spróbować z innym wzmacniaczem ale ten NAD raczej radzi sobie z większością kolumn które u siebie miałem. Swego czasu miałem też Canto Gran new i nie wiem czy sobie nie poradził ale bas na nich był ogromny i bardzo męczący. Może nie wygrzane bo nie wierzę że Heco potrafi napędzić a jeden woofer już tak zamula że głowa boli...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

muda44

Cytat: cortes w Czerwiec 24, 2019, 22:15
Cytat: muda44 w Czerwiec 16, 2019, 09:55Aurora 1000 i kolejne dwa ciekawe wzmacniacze.

No i jak graja Heco z lampą. Napisz parę zdań. Daje radę rozruszać membrany w tych paczkach? Czy brakuje pary?


Ciekawy temat .
Wcześniej pisałem że droższy i wyraźnie mocniejszy model Triode 25 nie dawał sobie rady z tymi kolumnami na średnicy .
Tu mamy zaledwie 12W a gra jakby miał ich kilkadziesiąt . Daje sobie z nimi radę i da się uzyskać ścianę dźwięku .
Inną ciekawostką jest że tu nie słychać pracy transformatora a potencjometr czy przełącznik wejść działa idealnie . Nie wiem skąd pochodzi ten egzemplarz ale raczej nie z naszego rynku bo jest na 240V .
Oczywiście Musical to zupełnie inna dawka prądu i skala dźwięku ale do normalnego słuchania Simply Italy wystarczy . Na standardowych lampach gra gorzej od Musicala i to nawet pod względem barwy , plastyki , naturalności a to przecież lampa SE .
Simply Italy najbardziej odstaje basem ale tu M6i na tle wielu innych wzmacniaczy jakie miałem jest wyjątkowo zwinny , szybki i precyzyjny . Coś jak Gryphon Atilla ale z ładniejszą barwą .

marekw 76

Marcin.
Kilka stron wcześniej pisałeś, że Musicala nawet nie chcesz słuchać patrząc na to co ma w środku a teraz wydaje się, ze przypadl Ci do gustu...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Dokładnie.
Jak widzę w niektórych modelach kondensatory Samhwa albo pustostan w M6SCD i to nawet bez normalnego trafa za tą kasę to mnie ...

M6i kupiłem okazyjne. Stan idealny , forumowicz , bdb cena, odbiór osobisty więc spróbowałem .
Fajny wzmak ale niestety - burczące u mnie trafo ( u kolegi była cisza ) przyspieszyło sprzedaż .

marekw 76

Jeśli ktoś będzie szukał Heco Aurora 1000 w kolorze białym, stan idealny, kolumny na gwarancji kupione w maju to proszę o PW.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Cytat: marekw 76 w Listopad 13, 2019, 14:56
Jeśli ktoś będzie szukał Heco Aurora 1000 w kolorze białym, stan idealny, kolumny na gwarancji kupione w maju to proszę o PW.

?

Igorson

Cytat: marekw 76 w Listopad 13, 2019, 14:56
Jeśli ktoś będzie szukał Heco Aurora 1000 w kolorze białym, stan idealny, kolumny na gwarancji kupione w maju to proszę o PW.
Witam.
Szkoda że białe ja właśnie kupiłem czarne :) ale cenę za nowe fajną dostałem. 
Pzdr.

muda44

Cytat: Igorson w Listopad 18, 2019, 07:16
Cytat: marekw 76 w Listopad 13, 2019, 14:56
Jeśli ktoś będzie szukał Heco Aurora 1000 w kolorze białym, stan idealny, kolumny na gwarancji kupione w maju to proszę o PW.
Witam.
Szkoda że białe ja właśnie kupiłem czarne :) ale cenę za nowe fajną dostałem. 
Pzdr.
Uważaj na farbę , na czarnym bardziej widać rysy - smugi bo to taka trochę myszowata farba jest .

Igorson

Cytat: muda44 w Listopad 18, 2019, 21:43
Cytat: Igorson w Listopad 18, 2019, 07:16

Uważaj na farbę , na czarnym bardziej widać rysy - smugi bo to taka trochę myszowata farba jest .

No faktycznie  bardzo łatwo porysować.  Na tą chwilę mega pozytyw grają obiecująco :). Potrzebują teraz czasu na wygrzanie.  Trochę mnie ich wielkość przeraża:).

Igorson

#145
Dobre pudła :)

marekw 76

Cytat: marekw 76 w Listopad 13, 2019, 14:56Jeśli ktoś będzie szukał Heco Aurora 1000 w kolorze białym, stan idealny, kolumny na gwarancji kupione w maju to proszę o PW.
Nieaktualne
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Cytat: marekw 76 w Listopad 21, 2019, 13:51
Cytat: marekw 76 w Listopad 13, 2019, 14:56Jeśli ktoś będzie szukał Heco Aurora 1000 w kolorze białym, stan idealny, kolumny na gwarancji kupione w maju to proszę o PW.
Nieaktualne

Coś Ty taki tajemniczy ?
Sprzedałeś ?


marekw 76

#148
Cytat: muda44 w Listopad 22, 2019, 22:04
Coś Ty taki tajemniczy ?
Sprzedałeś ?
Nie.
Zostają.
Zmieniłem lekko ustawienie i niczego więcej nie szukam.
Pochopnie sprzedałem poprzednie kolumny i z Heco postanowiłem powalczyć.
Delikatnie kulała scena i pomyślałem, że zmienię... Tylko na co??
Pobawiłem się z ustawieniem (znowu) i mam pewność, że moje pomieszczenie nie lubi dogięcia kolumn w stronę mojego łba :)
Teraz stoją prawie na wprost i jest wyśmienicie w każdym aspekcie.
I jeszcze pogrzebałem w kablach i zmieniłem Clearwaya na Monitor Athmos Air silver i to mi się również bardzo podoba.

Po nowym roku powrócę do starego pomysłu kombinacji z cd playerem.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

ziko369

Cytat: marekw 76 w Listopad 22, 2019, 22:13
Cytat: muda44 w Listopad 22, 2019, 22:04
Coś Ty taki tajemniczy ?
Sprzedałeś ?
Nie.
Zostają.
Zmieniłem lekko ustawienie i niczego więcej nie szukam.
Pochopnie sprzedałem poprzednie kolumny i z Heco postanowiłem powalczyć.
Delikatnie kulała scena i pomyślałem, że zmienię... Tylko na co??
Pobawiłem się z ustawieniem (znowu) i mam pewność, że moje pomieszczenie nie lubi dogięcia kolumn w stronę mojego łba :)
Teraz stoją prawie na wprost i jest wyśmienicie w każdym aspekcie.
I jeszcze pogrzebałem w kablach i zmieniłem Clearwaya na Monitor Athmos Air silver i to mi się również bardzo podoba.

Po nowym roku powrócę do starego pomysłu kombinacji z cd playerem.

Bardzo rozsądna decyzja
Może pokombinuj też z rozstawieniem, może masz za szeroko rozstawione? 😉