Roksan K3 integra i K3 CD Di

Zaczęty przez frywolny trucht, Luty 07, 2019, 16:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Następcy K2, których- jakby nie grały- nie kupiłbym za wygląd. Architektura wygląda identycznie, ale ludzie, którzy mieli K2 i K3 twierdzą, że są różnice w dźwięku. I to niemałe. K3 ma niebieską płytkę :) W CeDekach hula wiatr.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#2
Moje. Kolor Opium. Wczoraj przyjechały. Dziś od rana grają. Wygrzewają się. Okrągłe naklejki mówią- na kartonach- o 5 latach gwarancji.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Kartony są olbrzymie. Ktoś inny zmieściłby oba klocki w jednym. Dwa identyczne piloty. Gdzieś czytałem, że jest on tylko przy wzmaku. Może kiedyś tak było. Piloty na bakterie pastylki. Antenka BT.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Instrukcja po angielsku. Tylko.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Pilot jest ładny ( koreański? Wszędzie Made in London, a tu taka historia :) ), dedykowany, a nie jakaś typowa wytłoczka. To srebrne jest zimne, więc jakiś metal. Dobrze łapie kontakt  z odbiornikami pod różnymi dziwnymi kątami. Poza tym jest niemal idealnie symetryczny, trudno złapać gdzie przód, gdzie tył, wszystkie przyciski identyczne, ciemne opisy funkcji co nie ułatwia nawigacji. Ewidentnie do poprawki ergonomia. Nawet jakieś głupie karbowanie przycisków od wyboru źródła i głośności wiele by pomogło.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ciekawostka- Mały Jacek. Ciasno tam wokół przycisku BT...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Sporo fejków. Przycisk shuffle na pilocie nie działa. Wyświetlacz pokazuje sporo funkcji, których nie ma jak uruchomić, więc raczej ich nie ma.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Sporo dziwactw. Włączniki. Nie ma stand by. Zdjęcie pokazuje szczelinę między klockami. Od spodu, z lewej strony, jest mechaniczny włącznik pod każdym z elementów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

CD otrzymało niedawno dopisek Di, co oznacza dwa wejścia cyfrowe. Optyczne i koaksjalne. Wg sprzedawców odtwarzacze bez tego dopisku to stare egzemplarze, zalegające na półkach. Tryb wejścia, które uruchomiono jest sygnalizowane kolorem niebieskim lub białym pod odtwarzaczem. Co ciekawe, gdy leci płyta CD, a my przełączymy na inne źródło- płyta CD leci sobie dalej. Nic się nie dzieje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Szuflada sugeruje jakiś komputerowy napęd. Wysuwanie/ wsuwanie nie odbywa się bezgłośnie. Zupełnie jak w kompie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wzmacniacz:

Wejścia: Liniowe (x5)
Phono (wyłącznie dla wkładek MM)
Bluetooth
Bypass
Bluetooth: Z obsługa aptX®
Impedancja wejściowa: 47 kΩ
Czułość wejść liniowych: 440mV @ 140W / 8Ω
Wyjścia: Głośnikowe (L i P)
Z przedwzmacniacza
Słuchawkowe
Separacja kanałów: 100dB @ 1kHz
80dB @ 20kHz
Moc: > 140W (8Ω)
> 220W (4Ω)
Zasilacz: Transformator toroidalny 550VA

5 stabilizowanych szyn zasilających
Pasmo przenoszenia: <3Hz – >100kHz (-3dB)
Wzmocnienie: 37.5dB (75x)
Zniekształcenie harmoniczne: <0.005% (1kHZ – 14W @ 8Ω)
Zużycie prądu: Standby: <25W Ciekawe  :o
Pełna moc, 2 kanały: 8Ω = <330W, 4Ω = <550W
S/N: >90dB (wejście liniowe)
Wymiary: 432 x 380 x 102mm (ze stopkami)
Waga: 14 kg
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wzmacniacz ma dziwny przycisk MODE, która ogranicza moc i jakby spłaszcza dynamikę. W tym trybie dioda ma kolor pomarańczowy. W trybie normalnym czerwony. Chyba tylko Anglik mógł wpaść, że w trybie normalnym, prawidłowym dać czerwoną zamiast zieloną diodę.


Dane techniczne CD:

Obsługiwane formaty: CD, CD-R, CD-RW
Pasmo przenoszenia: 20Hz – 20kHz (± 0.2dB)
Zniekształcenia harmoniczne: < 0.002% @ 0dB, 1kHz
< 0.006% @ -30dB, 1kHz
< 0.002% @ 0dB, 20Hz
< 0.008% @ 0dB, 20kHz
Zniekształcenia inter-modulacyjne: < 0.0015% @ 0dB
S/N (A-ważone):< 96dB L&R
Separacja kanałów: 100dB @ 1kHz
80dB @ 20kHz
Sygnał wyjściowy: 2.2V rms
Wyjścia cyfrowe: 75Ω koaksjalne (RCA)
110Ω zbalansowane AES/EBU (XLR)
Przetwornik cyfrowo-analogowy: > PCM1730E
Rozdzielczość: 24 bity / 192 kHz
Zegar taktujący: Super-precyzyjny wykonywany na zamówienie
Jitter: < 150 psec
Zasilacz: Wysokiej klasy transformator toroidalny
7 stabilizowanych szyn zasilających
Zużycie prądu: < 15W
Wymiary: 432 x 380 x 105mm (z nóżkami)
Waga: 9 kg
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#13
Jakość wykonania bardzo wysoka. Precyzja, solidność, powierzchnia panelu frontowego ma naniesioną powłokę z czegoś co w dotyku jest jak skóra użyta do wykonania kurtki. Niedokładnie, ale coś w ten deseń. Jak mocno naciągnięta skóra. Na wzmacniaczu postawiłem magnetofon kasetowy, słucham na godzinie 9-10 i pokrywa jest letnia. Nic się nie dzieje.

Dźwięk na początku był stłumiony, dużo basu, mało wysokich- przy graniu na godzinę 10 zaczął się otwierać, zaczął sypać detalem, zyskał na rozmachu. Rano wyglądało to słabo, teraz o 18 to już zupełnie inna para kaloszy  :gn: Mam nadzieję, że się też otworzy na niższych poziomach głośności.

Wątpliwości ergonomiczne jeszcze. Z jednej strony mam kafelki utworów na płycie CD na wyświetlaczu. Ale do niczego mi to, jak muszę skakać kolejno, żeby gdzieś dojść. Lepiej było zrezygnować i powiększyć te istotne rzeczy. To samo wzmacniacz. Trudno było zrobić przycisk nad każdą diodą oznaczającą źródło? A tak trzeba popieprzać lewa- prawa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Czy jak zestaw się ułoży i wygrzeje to planujesz jakąś recenzje z porównaniem do obecnego (starego) systemu?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Yes. Teraz się zrobiło śmiesznie. Zapuściłem Amy Macdonald. Ona sepleni? Taka trochę huśtawka mnie się tu szykuje  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Impedancja wejściowa wzmacniacza to dla phono czy line?
Masz coś żeby podpiąć z zewnątrz po cyfrze?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ad. 1. Nie wiem. Nigdzie nie sprecyzowano co to  za łomy.
Ad. 2. To co mi przychodzi do głowy nie ma większego sensu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: frywolny trucht w Luty 07, 2019, 17:23Przycisk shuffle na pilocie nie działa.

Skłamałem. Działa, ale pod pewnym warunkiem o którym mowa jest w instrukcji obsługi odtwarzacza CD. Po wsunięciu tacy z płytą wciskamy SHUFFLE, na wyświetlaczu zapala się RANDOM i rusza maszyna losująca. ( Co stało na przeszkodzie, aby na na wyświetlaczu był napis SHUFFLE? ) Gdy płytę odpalimy normalnie, nie możemy sobie już pozwolić na losowe odtwarzanie utworów. Co ciekawe za pierwszym razem losowanie utworów odbyło się w koleności 1,2,3,4,5 . Już miałem drzeć łacha z angielskiej technologii, ale za drugim razem i kolejnymi naprawdę zaczął losować. Dziwna historia  :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A tutaj jestem bezradny. Nie wiem o co im chodzi  :( Trzy akapity do rozkminy co autor miał na myśli:

"The mains power switch (15) is located on the front under side of the
amplifier. This switch can be left ON for normal operation. If unattended for
a long period of time (going on a short break, holidays etc.) the mains
power should be switched OFF and the power cord disconnected from the
mains power input. When switched ON, your K3 integrated amplifier's
MODE indicator illumination will change to RED and the last selected input
will be selected. The amplifier will then automatically check its input/ output
status and after a brief moment when no problems are detected, the
speaker output relays will click on and the amplifier starts in normal
operation mode responding to all front panel buttons and the remote.


Pressing the MODE button once with the amplifier activated will mute/lower
the volume level by 20dB. The MODE indicator light will change to AMBER.
The amplifier remains fully functional in this mode. Pressing MODE again
un-mutes the amplifier and the MODE indicator light will change to RED. 

Knowing Your K3

When you first power up from the Mains Switch the amplifier will be fully
operational. 
If the amplifier output current exceeds its safe operating range (very low
loudspeaker impedance and/or very high volume level) the protective
circuitry of the K3 will take the amp into Protection mode. If subsequently
lowered or the loudspeakers changed, the amplifier can be brought out of
the Protection state to resume as normal. "
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Pierwszy akapit sugeruje, że dolny włącznik mechaniczny może zostać włączony powiedzmy na noc. Tylko, że ja mam wrażenie, że wzmacniacz ciąga prąd jako gotowy do pracy i świeci diodami po gałach. Nie ma nic, że może po czasie przechodzi w tryb czuwania. Z kolei ten włącznik przepuszcza i tak jakiś prąd na układy skoro każą wyciągać kabel gdy wyjadę na wakacje. O co im biega???


Procedura startu wygląda tak. Włączam główny włącznik, dioda MODE, która w pracy NORMAL świeci się na czerwono, teraz świeci się na zielono ( brawo, czyli dało się zrobić zielony tylko szkoda, że bez sensu) i nic się nie dzieje. Wciskam MODE i chłopak budzi się do życia. Dioda MODE zmienia kolor na czerwony i załącza się dioda ostatnio wybranego źródła dźwięku.


Drugi akapit: Wciskając MODE mogę sobie obniżyć poziom głośności o 20 dB. Po co miałbym to robić? Coś może tłumaczyć trzeci akapit, że to zabezpieczenie przed niskołomowymi kolumnami i za dużym natężeniem dźwięku Wzmacniacz sam się chroni. Ale jak wszystko jest w porządku to sam wróci do trybu NORMAL. No to jak się to dzieje automatycznie to po co mi taka możliwość? Żebym mógł sobie poklikać bez sensu głośniej/ ciszej?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

#21
Producent informuje Cie ze wzmak ma wlacznik ktorego normalnie sie nie uzyw, chyba ze planujeszodlaczyc od sieci albo sie gdzies wybierasz, nastepna sprawa to to iz posiada serie zabezpieczen ktore maja dbac o to co by mu sie nic nie stalo z powodu zlych kolumn albo operatora.
W tej obstrukcji poeta ma na mysli ze za lazdym razem jak uzyjesz tego wlacznika pod spoe to po wlaczeniu wzmak automatycznie obniza poziom glosnosci i sprawdza czy wszystko jest ok

frywolny trucht

Gdyby przyjąć, że wzmacniacz- jak nie gra- przechodzi w stan stand by, to w tym trybie żre wg producenta >25 W ( poszukam miernik i sprawdzę jak to wygląda), a dodatkowo w zęby świecą dwie ( a mogą trzy) jebutne diody  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Gdyby ktoś myślał, że te łuki na panelach frontowych są namalowane, to nie. One są "wyrzeźbione".
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Do kiedy możesz zwrócić? :)