MUZYKA FILMOWA

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 20, 2015, 16:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Zapraszam do dzielenia się swoimi zasobami w sposób nieco bardziej usystematyzowany gatunkowo.
Można tu wrzucać nowości, wznowienia, ale także pierwsze i kolejne tłoczenia.
Poproszę by wzmianka  składała się przynajmniej ze:

- zdjęcia okładki (może być z netu) ,
- opisu wydania, z czego się składa wydanie, numer katalogowy,
- wrażeń odsłuchowych (dobrze, źle wytłoczona w Twojej skali 1-6),
- gdzie nabyta, szacunkowa kwota,
- króciutkiej subiektywnej oceny czy Pani/ Panu się podoba muzycznie.

Dział jest widoczny dla gości, gdyby ktoś miał uwagi, ciekawe propozycje- mój e-mail ag_ar@o2.pl

pzdr
Arek
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#1
http://www.discogs.com/%C3%93lafur-Arnalds-Broadchurch/release/6964440

Autor ścieżki dźwiękowej do serialu http://www.filmweb.pl/serial/Broadchurch-2013-662945  islandzki multiinstumentalista Olafur Arnalds stworzył rzecz piękną.  Ostatnio w Empiku można kupić na winylu jego "Project Chopin": http://jazzsoul.pl/2015/03/25/olafur-arnalds-alice-sara-ott-the-chopin-project/

Płyta z tego roku, kupiona w Music Corner to zwykła okładka, jeden średniej grubości, czarny krążek bez wad, zapakowany w papierową kopertę ze zdjęciami z filmu. W bonusie kod do ściągnięcia plików. Jakoś tłoczenia? Żadne audiofilskie pełe mełe  ;D Materiał zrealizowano dość ciemno. Dużo dzieje się w dolnych rejestrach, ale też instrumentarium tak zostało dobrano, że za bardzo nie ma co cykać. Daję 4.

Alison Graham (,,Radio Times") napisał: ,,Ta wspaniała muzyka jest niezwykle ważna w budowaniu chłodnego klimatu serialu ,,Broadchurch" oraz jego ponurego nastroju. Jak przystało na dobrą muzykę, jest nieagresywna i nie sugeruje konkretnych uczuć".

W ,,New York Times" Mike Hale nazwał tę muzykę ,,smakowicie lodowatym mrokiem pełnym przeczuć", a ,,Televisual" skomentował, że ,,ścieżka dźwiękowa jest tak wspaniała jak pejzaże z ,,Broadchurch"...i tak melancholijna jak jego tragedie i skryte tajemnice".



Powyżej skrót płyty, ale to są pewne kulminacyjne punkty, na płycie jest sporo snującej się powoli muzyki łączących te punkty. Uprzedzam, żeby ktoś się nie napalił, że tam same przeboje. To jednak głównie stonowana muzyka z użyciem smyczków, fortepianu i syntezatora.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Mam! Mam! Mam!
Jeszcze ciepła :)

Składowe:OBI, najpierw okładka w którą wchodzi gatefold. Jeden gruby kolorowy winyl. I tu pojawia się pierwsze ale. Drobne nierówności. Wkładka wygląda jak samochód kolebiący się po kocich łbach. Koperta na płytę papierowo- foliowa. Muzyka- wiadomo- klasyka gatunku. Co do jakości tłoczenia- mam trochę eksperymentalne zestawienie podzespołów, ale zaryzykuję. Brakuje dynamiki, skoków, pierdutnięć, jest to wszystko za bardzo uśrednione, dodatkowo góra pasma wycofana. Co pozostaje? Przyjemne, ciepłe plumkanie. Mój niedosyt wynika raczej jednak z tego, że miałem wysokie oczekiwania po szumnych zapowiedziach co masteringu, niż z totalnie spieprzonej realizacji. Czwórka z minusem.
Siadam i słucham drugi raz...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#3
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jacekkudla

No jak po drugim razie?
Gdzie kupiłeś i za ile jeśli wiedzieć można?
J

frywolny trucht

Po drugim słuchaniu założyłem na wkładkę Philips GP 412 igłę JICO ( nówkę z pudełka, a i tak szał pytona) i sporo się zmieniło. Płyta zyskała, ale trzeba dodać, że ta seria wkładek jest bardzo ofensywna, na typowych współczesnych może trochę mulić.
Poza tym jednak muzykę mieć musiałem i tyle. Banan na ryjku nie schodzi, pewnie sobie jeszcze puszcze dziś z raz  ;D  ;D

Tutaj kupiłem, interes po wuju, bo płyta 23 duliary, a przesyłka 25? Jakoś tak. W dodatku wykupione najwyraźniej. Dodruk w październiku. Trzeba szukać w innych sklepach, lada moment powinno być gdzieś w UK.

https://mondotees.com/products/copy-of-twin-peaks-original-score-lp-pre-order-1
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 25, 2016, 20:40płyta 23 duliary, a przesyłka 25? Jakoś tak. W dodatku wykupione najwyraźniej. Dodruk w październiku. Trzeba szukać w innych sklepach, lada moment powinno być gdzieś w UK.

;D

http://allegro.pl/twin-peaks-angelo-badalamenti-180-damn-fine-coffee-i6420019383.html

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Nie, zobacz gdzie jest zarejestrowana firma :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Therion

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 25, 2016, 15:45Mam! Mam! Mam!
Jeszcze ciepła


Powiedz mi, bo tez mam tę płytę ( lakierowane) czy mimo mycia, u Ciebie tez ma trzaski zwlaszcza na kazdym pierwszym i ostatnim utworze?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Dla fanów SF, fajna ścieżka. Niestety, winyl zwrofilem do sklepu, miał wadę (odbarwienie na plycie, które wynosiło szum, kolejny winyl w sklepie mial to samo, odpuściłem zakup tego tytułu). Slucham z plików flac. Fajna, przestrzennie zarejestrowana muzyka.


<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/eO0Pd0DI0rk" frameborder="0" gesture="media" allowfullscreen></iframe>
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

Wczoraj słuchaliśmy fragmentów Twin Peaks III w KAIM-ie - ciekawa muza
z plików

Lyset

Swietny OST.Warto rzucic uchem.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

gratefullde

O, dzięki, nie omieszkam, Pattona lubię.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

qqrydza

#14
Quo vadis? Kukurydza.



qqrydza

Temat trochę zalatuje padliną.
:]
Tak niewiele osób interesuje się muzyką filmową? Ja akurat przeciwnie... i mogę tak długo.

Jerry Goldsmith oraz Lalo Schifrin. Legend i Battle Creek Brawl. Dwie różne ale obie wspaniałe ścieżki dźwiękowe z kultowych już filmów. Gorąco polecam.
:)

GregWatson

qqrydza toś zaszalał z Japońcami. Gratuluję.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Wow! Pięknie! Tanio na pewno nie było ;)

qqrydza

A dziękuję.
:D

Ku pokrzepieniu serc...

Brad Fiedel i The Terminator.

Bartolo

 8)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

 8)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

qqrydza

Dead man. Super. Czy to wznowienie czy może masz oryginał z 1996 roku?

Bartolo

Cytat: qqrydza w Marzec 04, 2020, 22:33
Dead man. Super. Czy to wznowienie czy może masz oryginał z 1996 roku?
Wznowienie...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

qqrydza

#23
Jedna z płyt, którą uważam za wzorcową. Niesamowita realizacja.
Przepraszam za słabe zdjęcia ale robione na szybko telefonem i w trudnych warunkach.

Edit

Drażni mnie brak profesjonalizmu...
:)
Kolejna fota... mata z aparata.

wiki

Columbo kiedyś zawzięcie oglądałem, a za nic nie pamiętam muzyki  :(
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka