EAR - Tim de Paravicini.

Zaczęty przez Pboczek, Marzec 19, 2021, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

jafi

W przyszłym tygodniu dojedzie nowa partia EAR Phonobox MM/MC.

Może jest ktoś chętny "powygrzewać"? ;)

masza19

Jacek, dopisz zero z tyłu albo dwójkę z przodu bo za tani jest na standardy AM  :D
Lampowe pre z prawdziwymi trafami musi kosztować koło 20 :)
A ten nawet ragulancji nima a jak wiadomo bez regulancji nie idzie słuchać  >:D

Pboczek

Jak nie ma komu grzać, to jaaaa!
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Cytat: Pboczek w Kwiecień 18, 2021, 18:38
Jak nie ma komu grzać, to jaaaa!
Piotr będzie pierwszy:)

Kto jeszcze?

Pboczek

Mogę być też drugi, nie ma sprawy.  ;)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Cytat: Pboczek w Kwiecień 18, 2021, 18:38
Jak nie ma komu grzać, to jaaaa!
EAR Phonobox pakuję do wysyłki:)

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Kwiecień 21, 2021, 21:05
Bardzo jestem rad. [emoji3060]
A ja jestem ciekaw Twoich wrażeń[emoji41]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Mariusz, nie mam zbyt wielu doświadczeń. Porównamy go na spotkaniu KChA do tego co gra u mnie, czyli Lemann Decade. To zdaje się będzie nawet podobna półka cenowa. Jeszcze dopytam Jacka, po ile chodzi EAR.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Kwiecień 21, 2021, 21:43nie mam zbyt wielu doświadczeń
No to właśnie nabierasz :) I to z grubej rury. Z jednej strony zawodnik cały z krzemu, oparty o wzmacniacze operacyjne. Z drugiej lampa wspomagana trafami. Bardziej już nie można ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

sheykk

Gość w dom... nakarmię prądem,ogrzeję i posłucham co zaśpiewa.

masza19

Jeśli nowy to 10 dni intensywnego grania przed tobą zanim pokaże swoje oblicze.

jafi

Cytat: masza w Kwiecień 22, 2021, 20:12
Jeśli nowy to 10 dni intensywnego grania przed tobą zanim pokaże swoje oblicze.
Maciek, abo gra, abo nie gra:)
Nie umniejszam zmianom podczas układania i po ułożeniu się.
Ale od razu wiadomo, czy jakiś element audio rokuje nadzieje, czy też nie.

sheykk

Całkiem ,wyjąłem z kartona.Jacek dał mi czas.To moja pierwsza lampa w systemie.

masza19

Cytat: jafi w Kwiecień 22, 2021, 21:24Maciek, abo gra, abo nie gra:)
Oczywista oczywistość. Jest świetny od razu po pierwszym odpaleniu co już dawno pisałem.
Później jest tylko lepiej! Sporo lepiej :)

Pboczek

Cytat: vasa w Kwiecień 21, 2021, 23:01Z jednej strony zawodnik cały z krzemu, oparty o wzmacniacze operacyjne. Z drugiej lampa wspomagana trafami.

:)

Coś się tam ustawia, jakieś ohmy, wzmocnienia?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Cytat: Pboczek w Kwiecień 22, 2021, 21:52Coś się tam ustawia, jakieś ohmy, wzmocnienia?
Plug and play:)

Z tyłu jest guziczek - przełącznik MM/MC. Wszystko.

vasa

Cytat: Pboczek w Kwiecień 22, 2021, 21:52Coś się tam ustawia, jakieś ohmy, wzmocnienia?
Cytat: jafi w Kwiecień 22, 2021, 21:56Plug and play:)

Z tyłu jest guziczek - przełącznik MM/MC. Wszystko.
Nieprawda.
Wzmocnienie musisz gałą wyregulować ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: vasa w Kwiecień 22, 2021, 22:01Wzmocnienie musisz gałą wyregulować
Nie w tym urządzeniu. Ten jest akurat bez gałki. Jak na zdjęciu u sheykka.
Choć można zamówić z gałką.

Pboczek

Kiedy pojawiły się takie wzmocnienia trafowe do MC, od razu? To chyba nie jest historia tak stara jak lampa i gramofon, tylko coś z późniejszej technicznie ery?   ::)

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Kwiecień 22, 2021, 22:16To chyba nie jest historia tak stara jak lampa i gramofon
To historia stara jak wkładka MC LO, czyli połowa 20XX.
Trafa były pierwszą metodą wzmacniania sygnału rzędu 0,2mV (czyli dwie dziesięciotysięczne volta).
Mr Pickering did it ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Cytat: vasa w Kwiecień 22, 2021, 22:47czyli połowa 20XX.

Czy mógłbyś być precyzyjniejszy?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Kwiecień 22, 2021, 22:50Czy mógłbyś być precyzyjniejszy?
Oczywiście - 1948r :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

To już wtedy było MC? :o Myślałem, że MC to późniejsza sprawa.  ::)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

sheykk

Gość pod prądem 24 h postał i dostał materiał do zaśpiewania.
To taki purysta podłącz i graj - zero nastaw - czy to się sprawdzi ?
Na Husariaa mam wzmocnienie nastawione na 59,5 db tu odrazu słychać że jest większe.Słucham 1 godzinkę.
Pierwsze wrażenie - to na pewno nie jest popierdółka.
PS.
Gdyby nie te żółto - pomarańczowe światełko to kurna pasował by do naim(a myślałem że wszyscy Angole tylko lewą stroną jeżdżą to znaczy zawsze mają zielone światełko)