Zacisk DiY do labeli płyt - mycie płyt

Zaczęty przez kangie, Marzec 03, 2015, 12:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

stary audiofil


kangie

Najkrocej 5 min. Zdarza sie ze trwa to 10 minut.

stary audiofil

Cytat: kangie w Marzec 04, 2015, 19:59
Najkrocej 5 min. Zdarza sie ze trwa to 10 minut.

I to jest perfekcja powiadasz?
To ja swoje płyty myłbym ze dwa lata pewnie.

kangie

Perfekcja? Pewnie nie, bo myjka z odsysaniem jest najlepsza, a ja takowej nie mam. Co prawda zaprojektowalem, ale nie mam ani kasy ani motywacji do zbudowania prototypu. Najsensowniej chyba kupic ON lub NG.

frywolny trucht

Czas spędzony w kąpieli procentuje skuteczniejszym pozbyciem się ładunków elektrostatycznych. Jeśli oczywiście specyfik ma takie właśiwości. Zapewne jak się ma ładną, snobistyczną myjkę i miejsce, można ją postawić obok gramofonu i częstować winyl przed każdym odtworzeniem wyjcem. Kąpiel z użyciem Knosti daje- strzelam- średnio  pół roku spokoju!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

stary audiofil

frywolny........czy Cię coś boli?
bardzo ładny wpis zresztą......tylko niepotrzebne było
-snobistyczna myjka
-ten wyjec przed odtworzeniem.

Napisz lepiej jak musisz o zaletach tej myjki Kangie,ale najpierw ja popuszcze se wodzy fantazji
Michy można spokojnie zostawić na komodzie jako wystrój wnętrza-dobre?
Płyta wykąpana na talerzu jak pijana......podoba Ci się?
Co Ty jesteś jakiś szalony dajesz do porównania knosti?
Napisz skoro to kapanie jest jakich kąpielówek używasz ;D
Założyłeś to forum to Cię absolutnie nie upoważnia do podśmiechujek-trzymaj fason-ok?

Kangie
Sorry...........mus jabłkowy ;D


elem

To jest zacisk wielofunkcyjny. Można go używac na podobieństwo Knosti i to juz będzie finalne mycie w środku antystatycznym. Ma więlką przewagę nad Knosti, bo zacisk jest szczelny. Nie trzeba uważac na zalanie labela. Płytę nieumiejętnie umytą w Knosti widac od razu po zaciekach na run-out i labelu.
Producenci Knosti powinni tak właśnie wykonać zacisk w swojej myjce.

W przypadku posiadania NG do mycia płyt o średnicy mniejszej niż 12" trzeba mieć dodatkowo płatne nakładki. Zacisk Kangiego pozwala mi na umycie 7" i 10", tej możliwości do tej pory nie miałem.
No i pranie wstępne bardzo brudnych płyt ale o tym juz pisałem wcześniej.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

stary audiofil

Jesli producenci Knosti powinni tak wykonać zacisk na swojej myjce-zgoda.
Ale co dalej-napisz Elem jestem ciekaw-do wszystko sie rozrasta do dość dużego opakowania przy sprzedazy
myjki Knosti z tym zaciskiem,a cena nie 200,tylko 500 i duże opakowanie do tego.
Zrobili wiec w/g swojej koncepcji-chociaż można zacisk zminimalizować-ew.dodać kluczyk do zamka.
Też jestem raczej techniczny i zdaje sobie sprawę co można z co nie można(nie opłaca się)poprawić

elem

#33
Jasne, że zacisk tej jakości i z takich materiałów musi wiecej kosztować. Przy produkcji masowej pewnie nie az tak dużo drożej aby cena Knosti skoczyła do 500 zł. Nie wiem tylko czy klient na Knosti tego potrzebuje. Ot, takie tam dywagacje. Dla mnie to idealne uzupełnienie odkurzacza. Jeśli sie poważnie traktuje swoja kolekcję, to warto sobie coś takiego zrobić. Wtedy dla szpanu można nawet zwomitować na jakiś ferstpress Boney M i nie przerywac imprezy, można dać temu womitu wyschnąć w drugim pokoju do rana :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Po prostu mam Okki Nokki i na zdjęciach wyglądała pięknie, designersko, miała być o wiele cichsza o dpoprzedniej wersji, a rzeczywistość mocno zaskrzeczała: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=5.0 Żeby było wyraźnie lepiej trzeba dać więc na taką:



...a to już snobizm. 14 koła na sprzątaczkę do płyt. Albo w sumie wygoda jak nie trzeba chować po szafach :)
Taniej- sądzę, że nadal skuteczniej w zakresie ładunków elektrostatycznych- jest jednak porządnie wykąpać płytę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Kąpiel czy odkurzacz, juz tyle o tym przegadalismy :) 

Duzo więcej o zacisku Kangiego nie pogadamy. Można liczyć tylko na kolejne opinie uzytkowników, jeśli tacy będą. Dla mnie bardzo przydatna rzecz, amen :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

#36
Cieszę się, że nie skończyło się na pierwszym poście i doszło do dyskusji. Chciałem tylko pokazać mój sposób na mycie winyli z permanentnym 100% zabezpieczeniem labeli. A trwa to od dwóch lat, bo mniej więcej 2 lata temu zrobiłem pierwszy zacisk.

Oczywiście możnaby było zintegrować to z projektem myjki i wykonać 2w1. Żaden problem. Tylko mieć chęci, dużo wolnego czasu i kilka wolnych tysięcy zł na zabawę z prototypem. Wydaje się, że taki zacisk czy myjka to prymitywna konstrukcja. Jednak żeby działało bardzo dobrze, trzeba się trochę nagłówkować. Nawet te dwa kołnierze (podtoczenia) nie są wykonane na tej samej wysokości. Środkowy kołnierz zaniżony jest minimalnie aby wywołąć większy nacisk na zewnątrz labela i dokręcając śrubę do wyczuwalnego oporu - doszczelnić środek (przy szpindlu).

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=74.msg27878#msg27878

jajacek1410

Cytat: kangie w Marzec 05, 2015, 06:41te dwa kołnierze (podtoczenia) nie są wykonane na tej samej wysokości. Środkowy kołnierz zaniżony jest minimalnie aby wywołąć większy nacisk na zewnątrz labela i dokręcając śrubę do wyczuwalnego oporu - doszczelnić środek (przy szpindlu).
Uprzedziłeś moje pytanie. Przemyśliwałem na temat nierównomierności sił docisku. Wyszło mi na to, że można by zastosować większą metalową podkładkę dociskającą, ale nie płaską, tylko o profilu sferycznym. Dociskała by wtedy plastikowy pierścień tylko swoim obwodem. Pewnie taka opcja też by się sprawdziła.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kangie

#38
[wpis usunięty na wniosek autora]

paul_67

#39
Zrobiłem i działa, ale nie bez pewnych kłopotów.Jeden label ze spływającą farbą lekko zalałem.Szukałem przyczyny i okazało się,że byłem za szybki.Nie przeprowadzając eksperymentów zaraz rzuciłem się na szerokie wody.Może guma jaką zastosowałem nie jest taką samą jak u kolegi kangie? Umyłem parę płyt z normalnymi naklejkami i na oberżach pojawiały się małe kropelki płynu.Przyczyna mogła tkwić w tym, że jestem za słaby w łapkach:) Postanowiłem zostawić longa zalanego na noc i okazało się,że jest dobrze.Prawdopodobnie guma musiała się ułożyć...

paul_67

Uwaga dotyczącą pędzla z koziego włosia.Po namoczeniu staje się on bardzo podatny i nie trzeba dużego nacisku, aby skuwką przejechać po płycie. Tak więc robi się niebezpiecznie i dzieciom bym do zabawy tego nie dawał.Lepsza chyba byłaby szczoteczka Okki Nokki.

kangie

Na pierwszym zdjeciu moja cora myje plyte innym - sztywniejszym pedzlem - nie z wlosia koziego.

paul_67

Rozumiem,że bawi się mniej cenną płytą:)

paul_67

Znalazłem tylko takie śruby, ale to chyba nie jest najważniejsze.

kangie

O! Udalo sie :)
A gume czym ciales? Ja zrobilem wykrojnik z otwornicy. Na tokarce obcialem korone z zabkami i naostrzylem krawedz. Potem na prasie hydraulicznej wycialem tym wykrojnikiem krazki i na koniec zrobilem pilota do rurki do wykrawania otworow fi 6.

paul_67

Robiłem trochę inaczej.Najpierw wyciąłem dwa kwadraty, potem na środku wykrojnikiem wykonałem otwór, następnie skręciłem całość i obciąłem nożem do tapet  wystający materiał.

r@do

Wiem, że strasznego kotleta odgrzeje ale czy ktoś orientuje sie czy można u kogoś kupić taki zacisk ? Niestety nie mam warunków do wykonania go samodzielnie. Pozdrawiam

GregWatson

Takie zaciski do KNOSTI już są gotowe. Można je kupić w sklepie. Gdzieś tu dawałem odnośnik do tego. Chyba, że ma służyć do innego ustrojstwa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

r@do

Dziękuję za szybką odpowiedź.  Zacisk miałby służyć do mycia płyt w misce - czy ten od Knosti się do tego nada ? Czytałem/słyszałem ze roznie bywa że szczelnością : /

frywolny trucht

https://www.knosti.de/shop/en/vinyl/20/disco-antistat-heavy-label-bowl?c=13

plus to:

http://allegro.pl/uszczelki-do-myjka-plyt-gramofonowych-knosti-i6929919434.html

Cała myjka wymaga pewnego wyczucia. Jednym przeciekało- bo nie dokręcali, inni tak dokręcali, że ukręcali gwint. To plastik jest. Mały margines błędu :)  Ale uszczelki powinny wydatnie pomóc w przyjaznej eksploatacji.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93