Cayin 743D 300b

Zaczęty przez Bartolo, Październik 05, 2019, 19:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

Panowie Lampowcy... ;)
Miał ktoś doczynienia z takim czymś..?
Jakoś kusi mnie lampa. I tak sobie przeglądam, szukam bez napięcia  i ciśnienia.
Podobno 300B to "królowa lamp", a jej brzmienie jest nieporównywalne do niczego innego.
Tak więc pytanie, czy jest sens, czy sobie odpuść. A może szukać czegoś innego..?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

mg2822

Mam ten wzmacniacz od roku

vasa

Cytat: Bartolo w Październik 05, 2019, 19:39Podobno 300B to "królowa lamp", a jej brzmienie jest nieporównywalne do niczego innego.
300B jest świetna i niektórym się podoba :P Ale z uniwersalnością u niej krucho. Gdybym miał taki wzmacniacz to zrobiłbym specjalną półkę na małe składy jazzowe, ballady, kameralistykę klasyczną i koncerty wokalne. Resztę też się da, ale inni robią to lepiej.
No i jakie kolumny chcesz do nich podpiąć?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

EmilioE

Ależ na 300B można słuchać znacznie szerszy zakres klimatów - z rockiem spokojnie daje sobie radę!
Może tym bardziej klasycznym, ale ja nie odczuwam specjalnego dyskomfortu.
Z tym, iż mistrzem jest w klimatach, o których wspomniał Vasa.
300B ma niesamowitą stereofonię, bardzo trójwymiarową, to jest w niej ujmujące.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

nosferartur

#4
Lampa 300B zagra absolutnie wszystko lepiej niż najprzedniejszy tranzystor, moim zdaniem (I nie ona jedyna, takich lamp jest więcej). Bardzo hołubi muzykę, pieści i caca. Niestety gorzej jest z głośnikami, one nie są tak łaskawe. Podejrzliwość w ich wypadku jest cnotą. W mniejszych pomieszczeniach, przy niższych poziomach dźwięku mniejsza skuteczność zestawu nie hańbi. W większych, albo gdy zechcesz dokopać sąsiadom najpiękniejszym Voivodem, dobrze nie będzie.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

miniabyr

No, no Bartek zaskakujesz mnie . A cóż się stało ,że kierujesz słuch w stronę bombek 300B ?
A na serio to nie było się ostatnio do czego przyczepić ,więc co cię świerzbi ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !