Gramofonowe legendy

Zaczęty przez Wireless, Maj 28, 2014, 13:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Mówisz...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

neomammut

No bo coś musi być, raz tak, raz tak..., może mata jakaś, choć też nie :)

Niżej lepsza fotka po zdemontowaniu talerza:

kangie

Cytat: neomammut w Marzec 22, 2015, 20:15
Waga talerza: 10kg. Jest dodatkowy silnik służący tylko do pomocy przy ruszaniu :)
Czyzby to byla miedz? 10kg miedzi troche kosztuje...

neomammut


neomammut

Technics SL-1000MK2 (1975-1982)
Technics w zasadzie był znany ze sporej ilości patentów na silniki DD (Direct Drive). Pierwszy jego super produkt to właśnie SL-1000MK2. Innowacyjność polegała na doborze plinty oraz ramienia i wkładki. To jego pierwszy tego typu produkt, który cieszył się w Japonii dużym powodzeniem.





Technics SL-1200MK2 (od 1977), prezentacja w 1972 roku modelu SL-1200
W 1977 roku, Technics postanowił zrobić dobrej klasy gramofon, z dobrym napędem Direct Drive. Nie była to jednak konstrukcja przeznaczona dla DJ`ów, mamy dopiero końcówkę lat 70`tych. Jednak Technics produkował ten model pod różnymi numerkami w zasadzie w niezmienionej formie do końca zamknięcia firmy w 2003 roku podajże? W latach 80`tych polubili ten model DJ`eje właśnie za niezawodny napęd. Technics ustanowił standard dla gramofonów dostępnych dla muzyków, rozgłośni i studiów nagraniowych. Był to pierwszy produkt HI-FI, który został doceniony przez strefę PRO.





spalon

To nawet nie byłem świadomy jaką mam u siebie legendę  ;)

miniabyr

Ja jestem zaskoczony prezentowanym tu "blatem" Onkyo  :o I ta cena z linku po prostu boli :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

neomammut

Ja mam DP-47F i sobie chwalę :) Ale z Denona był jeszcze jeden gagatek :)

Denon DP-100 (1981 - 1985)



Rewolucją był napęd talerza, chyba jedyny tak potężny, nikt nie zrobił chyba nic podobnego :) Tak, był dostępny na rynku konsumenckim :)


Dostępny był także z dodatkową plintą DK-1000 i miał wtedy oznaczenie DP-100M



Kenwood L-07D (MKII) (1979 - 1984)
Tak, nawet Kenwood zrobił kiedyś fajny gramofon z regulacją wysokości ramienia :)


Tak skwitował ten gramofon podobno jeden z recenzentów: "...they only made it once - and never will again..." :)


neomammut

1926 Western Electric Turntable 2A
Pierwszy gramofon z prędkością 33 1/3 używany w rozgłośniach radiowych i filmach.





Źródło:
- http://www.itishifi.com/2010/04/1926-western-electric-turntable-2a.html
- http://www.whatsbestforum.com/showthread.php?1646-1926-Western-Electric-Turntable-2A

jamówię

Zarąbioza ;D
Piękny ;)

neomammut

To się nazywa dopiero stabilizacja obrotów :)

neomammut

I nikt tematu nie kontynuował?! A fe! :D

No to na drugi początek moje marzenie, może kiedyś trafię:

Micro Seiki DD-100 (1976 - 1979)



frywolny trucht

Patrzę, że zdjęcia azusowej legendy pierun trafił.
No nic. To może taka legenda? Mechaniczna:

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

#89
Cytat: Azus w Listopad 15, 2014, 23:29
Widzę zaniepokojone dusze,..;0), moim projektem,.... tak jak ktoś napisał, iż nie informuję o parametrach, będą jak będzie skończony, na razie uruchomiłem napęd, wykonany przez Pana Andrzeja, nie słyszalny silnik, w dużej stalowej obudowie, dobrany z wielu polecanych , Paweł też dołożył swoją cegiełkę, rozmawialiśmy telefonicznie o projekcie, a jak już pokazałem co mi wyszło to kontakt się urwał, o blokach na AS nic nie wiem, tylko o incydencie z wąsami;0),...tutaj się dopiero dowiaduje, że się na mnie pogniewał.
...a co do mojej konstrukcji,mam kilka łożysk, wszelakiego rodzaju do ciężkich talerzy, i tutaj już wcześniej pomagał mi Tom,...swoimi detalami,..ale wcale nie musiał, bo mam dostęp do frezarek numerycznych, (dalej amerykanie myślą, że nie mamy dostępu do technologi), publikowałem zdjęcia łożysk, i też będzie tafla magnetyczna ,...tylko rozważam, bo szybki rozruch startuje bez żadnego problemu na jednym pasku, i najważniejsza rzecz ramię, będzie jednak mojego autorstwa, na pewno bardzo kontrowersyjne jak cała reszta,i będzie następne zdziwienie;0)i tutaj już cyklu nie pokażę.
To już na pewno widzieliście, zasilanie napędu jest w plincie z podłączeniem silnika, ale jest jeszcze możliwość podłączenia silnika zewnętrznego, do widocznego gniazda w panelu z tym samym sterowaniem, całośc spoczywa na warstwach absorberów spodu plinty i podstawach kolców, nie widać, iż jest wtopione w tuleje,.. parametry podam z N talerza.

czyli pomału się robi, bo zajęty jestem kolumnami.

Armatura została zakończona:.

http://www.monoandstereo.com/2016/02/kartogen-audio-design-armatura-flagship.html


Bardzo ciekawi mnie jak działa to ramię umieszczone z tyłu:




Czy ktos może mnie objasnic ??? A może talerz kręci się do tyłu i muzyka gra takowosz?
Dziękuję.

Pozdro

Jakub

Pewnie trzeba je przekładać nad całym talerzem :)
Można też zamontować wkładkę tyłem do przodu...

frywolny trucht

To jest maszyna do skreczowania.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: Jakub w Marzec 29, 2016, 19:42

Można też zamontować wkładkę tyłem do przodu...

I to mi sie podoba. Taka prosta odpowiedź :). A miniabyr na pewno nam napisze jak wtedy taką wkładkę skalibrować. Co z przesięgiem?

:)

miniabyr

E to nieladnie nabijać się z Azusa. Dajcie chłopinie spokój ,niech sobie robi gramofony ku uciesze jego i szczęściu kupujących. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

A ktoś to kupił? Bo mam wrażenie, że gość tylko wozi ten gramofon z miejsca w miejsce i robi zdjęcia dla picu.


miniabyr

A niech sobie wozi .Jak kiedyś napisałem odnośnie Armatury że rynek zweryfikuje wszystko. I pisałem to bez cienia złośliwości. Luz. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Co by nie mówić, ten gramofon jest tutaj prezentowany drugi raz. Jak żaden. Inna sprawa, że zdjęcia pousuwane, trza będzie poczyścić, bo hektary połaci zajmują, a nic nie widać.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: miniabyr w Marzec 29, 2016, 19:57
E to nieladnie nabijać się z Azusa. Dajcie chłopinie spokój ,niech sobie robi gramofony ku uciesze jego i szczęściu kupujących. 8)


Ja się raczej nabijam z serwisu mono stereo, który zamieścił to zdjęcie i opis. Dobrej laurki to im nie wystawia, nie mają pojęcia o gramofonach :).

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtekz28

#99
Jak zawsze w takich zestawieniach brakuje moich dwóch typów, więc uzupełnię.

Aiwa LP-3000E



Akai AP-L95