Gramofon, ale jaki...

Zaczęty przez Bartolo, Kwiecień 06, 2019, 21:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 29, 2019, 17:59Tymczasem nie widzę w Transrotoru zaawansowania technicznego  ::)  Chrom widzę.
Nie miałeś okazji poznać jakości użytego tam łożyska.
Sądzę, że bardzo byłbyś zdziwiony tym jak ono pracuje z jak by nie patrzeć ciężkim talerzem.
AdFontest to nie ta liga więc porównanie jest raczej nie trafione.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Jakby nie było zajebiste, po dołożeniu docisku nic nie zweryfikuje obrotów?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Jak już z tej strony na to patrzeć to znacznie rozsądniejszym jest kupienie nowego SL 1200 . Obroty będą na pewno stabilne , ramię też nie odstaje od tego podstawowego w PJ . Jest też suwak do zabawy obrotami  ;D .
Osobiście jak bym miał wybierać wolał bym Technicsa .

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 29, 2019, 17:59
Po co więc producent wprowadził taki wynalazek jak speedbox?
Żebyś mógł przełączać sobie obroty z 33,3 na 45 bez przekładania paska. Tak przynajmniej było na początku. Późniejsze wersje miały chyba własny procesor do symulowania własnej częstotliwości prądu na poziomie 50Hz niezależnie od tego co płynie akurat w sieci. Na tej podstawie ustawiana było prędkość silnika.

Kangie

#54
Dokładnie jak rudy-102 napisał. Łatwość zmiany prędkości obrotowych 33,3 - 45 obr/min., a nie manipulowanie "ginekologicznym patyczkiem" ;) Kiedyś miałem w planach kupić speedboxa od PJ. Jednak zbyt drogi. I przepaść w stosunku do dobrych Direct Drive z epoki.

rudy-102

Cytat: cdt w Wrzesień 29, 2019, 18:22
Obawiam się że w PJ układ został dodany w celu stabilizacji ciężkiego talerza a nie z racji inowacji . Coś jak sterownik Zontka do zontka i fontka .
W prostocie siła gramofów z ciężkim talerzem .
To nie tak. Jak pidżeja przyhamujesz palcem to zwolni. AdFontes też zwolni, ale za chwilę sterownik Zontka zacznie podnosić napięcie zasilania silnika i silnik wyrówna obroty. Mniej więcej jak w kwarcowych okładach DD, tylko że inaczej :)

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 29, 2019, 18:30
Możesz mieć rację, a ja sądzę ( przypuszczam), że Transrotor ZET1 jest dokładniej ( dużo) wykonanym Fonciakiem. Minimum elektroniki, max mechaniki. I chrom.
I lepsze łożysko :).

Kangie

Są napędy DD gdzie reakcja na zwolnienie obrotów jest natychmiastowa. Układy halotronowe wysokich lotów śmigały już w połowie lat 70-tych. Wystarczy pooglądać bebechy. Robią wrażenie nawet dzisiaj.

cdt

DD ma też swoje wady . Ale jak by mnie tak było by stać to bym się 2 sek nie zastanawiał . Choc pewnie mój naleśnik jak by go dziś zrobili nie kosztował by mniej od 10 ki

rudy-102

Cytat: Kangie w Wrzesień 29, 2019, 19:45Są napędy DD gdzie reakcja na zwolnienie obrotów jest natychmiastowa. Układy halotronowe wysokich lotów śmigały już w połowie lat 70-tych.
Oczywiście. Ale przy 14-stokilowym talerzu takie rozwiązanie jakie proponuje Zontek jest wystarczające.

Kangie

Cytat: cdt w Wrzesień 29, 2019, 19:47DD ma też swoje wady
Która wg Ciebie jest "najpoważniejsza"?

cdt


Kangie

Poradzono sobie i z tym problemem. Powstało kilka wybitnych silników. Jeden z nich doprowadził producenta do bankructwa...

cdt

Ja mam jeden z takich wybitnych silników u siebie w naleśniku . To nie zmienia jednak faktu że łon jezd pod talerzem :P

paul_67

I co z tego skoro S/N sięga, albo nawet przewyższa 80 dB?

Kangie

Cytat: cdt w Wrzesień 29, 2019, 20:42Ja mam jeden z takich wybitnych silników u siebie w naleśniku . To nie zmienia jednak faktu że łon jezd pod talerzem
Wiem. Tyż przed chwilą sprawdziłem ;)
Działa tu psychologia...

cdt

Może kiedyś jak życia starczy paskowca z przyzsawką
https://www.ebay.com/itm/193130415867

Kangie


wiki

Ten to przynajmniej można nazwać naleśnikiem.... cienki jakiś....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Cytat: wiki w Wrzesień 29, 2019, 21:01Ten to przynajmniej można nazwać naleśnikiem..
I jest gdzie piwo postawić :)

wiki

Jak widać na zdjęciu.... Jedną szpulę też ma, prawie może robić za szpulaka... ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GP412

CytatOsobiście jak bym miał wybierać wolał bym Technicsa
Generalnie tak tylko takie małe problemiki ma ta firma..niestety.Fajnie się kołysze ;D
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GP412

CytatPowstało kilka wybitnych silników. Jeden z nich doprowadził producenta do bankructwa...
A który to silnik doprowadził producenta do bankructwa ?? tak z ciekawości ??
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

cdt

Cytat: GP412 w Wrzesień 30, 2019, 02:05Generalnie tak tylko takie małe problemiki ma ta firma..niestety.Fajnie się kołysze
W starych SL 1200 takich akcji nie było . Takiego bym nie chciał

frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 29, 2019, 19:41
Cytat: cdt w Wrzesień 29, 2019, 18:22
Obawiam się że w PJ układ został dodany w celu stabilizacji ciężkiego talerza a nie z racji inowacji . Coś jak sterownik Zontka do zontka i fontka .
W prostocie siła gramofów z ciężkim talerzem .
To nie tak. Jak pidżeja przyhamujesz palcem to zwolni. AdFontes też zwolni, ale za chwilę sterownik Zontka zacznie podnosić napięcie zasilania silnika i silnik wyrówna obroty. Mniej więcej jak w kwarcowych okładach DD, tylko że inaczej :)


Nie jestem jakiś pełnosprytny z angielskiego, ale widzę tu wzmiankę o stabilizacji obrotów. Gdyby miało się okazać, że ten speedbox ds. pokazuje jedynie zadane papierowo obroty ( a są inne), to rzecz mija się z celem. Zakładam, że pokazuje rzeczywiste, zakładam, że walczy o zadane. Ale tego nie wiem. Ktoś wie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93