Warto? Czy nie warto kupić?

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 01, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Bo to chińczyk. Pamiętam że jak 2 miesięce temu wystawili to też w takiej pozycji i w zasadzie nic nie ubyło. Może jeszcze przecenią. Czekam. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

filipdm


Koledzy polecilbyście jakiś magnetofon do 3 stów.
Mam karton starych kaset a u ojca znazłem też całą szufladę. Tak sobie pomyślałem żeby je sobie trochę posłuchać.
Nie chcę nic nagrywać ani kopiować. Ważne by magnetofon przyzwoicie zagrał i był sprawny.

Czy ktoś kupował może u tego sprzedawcy?
https://allegro.pl/uzytkownik/Hifi_muzyka/magnetofony-i-nosniki-kasetowe-260438?bmatch=baseline-cl-dict42-ele-1-5-1024
Myślę wstępnie o tym Onkyo 6210.
Z góry dzięki
Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

Kangie

Cytat: filipdm w Listopad 12, 2019, 01:42Koledzy polecilbyście jakiś magnetofon do 3 stów.
Kilka lat temu kupiłem magnetofon. Pisali na AS, że ponoć przepłaciłem, bo takie chodziły za połowę zapłaconej przeze mnie ceny. No właśnie - ponoć. Te najtańsze to często złomiki wyciągnięte z niemieckiej wystawki, z obciętymi przewodami zasilającymi, niekompletnymi przyciskami, pokrętłami. Technicznie w środku - do gruntownego remontu.
Ja znalazłem aukcję za 300zł + koszt wysyłki od poznańskiego maniaka, który przygotował do pracy japończyka Akai GX-52. Ta dwugłowicówka całkowicie mi wystarcza. Miała mi służyć i służy mi do odtwarzania kolekcji kaset, które zachowałem. Facet napracował się przy tej maszynie. Powymieniał szereg części eksploatacyjnych, przesmarował co potrzeba i w przyszłości zaproponował serwis gdyby okazało się, że magnetofon takiego wymaga. Pewnie nie darmowy, ale wiem że w dobre ręce pójdzie i... wróci.

CytatAKAI GX-52 jest modelem poprzedzającym AKAI GX-75 z napędem DIRECT DRIVE Capstan Motor.
Ten magnetofon ma wymienione sprzęgło dowijania, czyli oponkę gumową kółka dowijania IDLER co jest rzadkością w takim używanym sprzęcie. Nie będzie z tym już problemów na przyszłość, nic się nie ślizga oraz zwija taśmę tak jak fabrycznie.
Został wyczyszczony do stanu prawie fabrycznego, zarówno głowice, ośki i rolki dociskowe, jak i cały środek z kurzu. Stan techniczny tego decka TOP!!!
Wizualnie także Super, posiada tylko ryski wcześniejszego, normalnego użytkowania.
Zdecydowanie polecam w tym stanie technicznym oraz w tej cenie.

daję gwarancję rozruchową na tego decka AKAI GX-52, tzn. gwarantuję,że deck jest sprawny technicznie i nie jest to ŻADEN SZTRUCEL-stan techniczny TOP!
Wizualnie jak na zdjęciach.
Sam osobiście, prywatnie wykonuję serwis i przeglądy tego typu decków.
Oczywiście,że 300 zł+przesyłka piechotą nie chodzi, ma Pan w pełni rację...:-)
Będzie Pan miał pożytek z tego decka, naprawdę, gwarantuję i polecam.



filipdm

Dzięki za odpowiedź. Fajny ten Akai.

Masz może namiary na tego serwisanta? Może coś jeszcze wystawia na sprzedaż?
Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

Kangie

#205
Sprawdzałem. Niestety nic już nie ma. Na znanym portalu aukcyjnym występował pod nazwą: pjpanoz. Były technik firmy UNITRA Serwis.

Myślę, że takich sprzętów warto poszukać. Dać 100-150zł więcej i mieć uczciwie zrobioną maszynę, chyba że sam się znasz i wiesz co wymienić i przesmarować (czym itp.). Dodam, że Akai nie oferuje od dawna oryginalnych częsci zamiennych. Gość ma dostęp do części "z odzysku". Zamienników jak podejrzewam nie ma.

filipdm

Cytat: Kangie w Listopad 12, 2019, 13:34Dać 100-150zł więcej i mieć uczciwie zrobioną maszynę, chyba że sam się znasz i wiesz co wymienić i przesmarować (czym itp.)
Kogoś takiego bym chciał znaleźć. Głównie zależy mi by sprzęt był sprawny. Sam nie chcę grzebać bo i tak się nie znam.

A ten onkyo co wkleiłem wyżej byłby ok?
Sprzedawca pisze, że wszystko sprawne i nic nie trzeba wymieniać.

Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

Kangie

Nie wiem, bo nie znam grania decków Onkyo. Greg Watson chyba ma coś podobnego...

Kangie


filipdm

Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

GregWatson

Z Onkyo dobrą renomę uzyskał Ta-2570 ale trzeba czekać na niego bo nie łatwo się pokazuje. Zresztą jest wątek o nim u nas na forum gdzie są porównania jego z innymi modelami deców Onkyo.
Trochę tego i trochę tamtego też.

filipdm

Onkyo dotarł. Z zewnątrz prawie igła.
Zastanawia mnie tylko jedno. Jak porównuje czas mierzony stoperem z tym na liście utworów to mi tak wychodzi koło 4-5 sekund więcej. Czy to tak może być, czy coś nie tak z magnetofonem?
Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

Piterski

4-5 sekund na minutę na 10 minut czy jeszcze inny przedział czasowy?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Pewnie na utwór ca 3 minuty.
To się będzie chyba mieściło w granicach tolerancji. Nierównomierność obrotów silnika + lekko rozciągnięta taśma.

filipdm

#214
Tak na utwór 3.16 minut wyszło mi teraz z 9 sekund. Ciężko to tak dokładnie pomierzyć.
Następnym razem z 6 sekund na 4.20.
Właczałem razem z cd i liczyłem ile magnetofon był później. 
Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

Kangie

Filip, mniej wiesz - lepiej śpisz. Dlatego ja nie mierzę czasów na swoim decku ;)

filipdm

Sprawdziłem od rana jeszcze raz. 10 sekund na utworze 4.29. Niecałe 4%. Mam małą nerwicę natręctw. Ujdzie to?
Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

Piterski

A może zmierz czas przesuwu całej taśmy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

filipdm

Włączę 1 stronę 30 minut i zobaczę ile zmierzę.
Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

filipdm

Na 30 minut wyszło 32minuty 33sekundy.
Nie wiem czy to odsyłać?
Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

Piterski

Właściwej taśmy czy z rozbiegówkami?

Prędkość przesuwu powinna wynosić 4,76 cm/s, a dla taśmy 60min jej długość powinna wynieść 85 m.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

filipdm

Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

Piterski

To daje jakieś 93m. Czyli jeśli twoja taśma ma właściwą długość to przesuw jest wolniejszy.
Mi wychodzi 4,35cm/s. Czy to się mieści w normach? Może znajdę odpowiedź w domu bo mam książkę o technicznych aspektach rejestracji sygnału. Nie wiem tylko czy podają tam dopuszczalną odchyłkę dla kasety kompaktowej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Kasety przecież różne bywały. Niektóre firmy nawet chwaliły się tym, że "mają dłuższe" :). Tak chyba nie można mierzyć. Trzeba by konkretny odcinek taśmy przelecieć i zmierzyć czas.

Piterski

Podaje wartości normatywne. Od czegoś przecież trzeba wyjść.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.