"Jesteś tym co jesz" – czyli o jedzonku i gotowaniu

Zaczęty przez fioni, Luty 20, 2015, 15:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Przyniosłem zielone szparagi.
Jak szybko i łatwo możne je przyrządzić?

gratefullde

Cytat: LampowY w Maj 21, 2019, 16:57
Przyniosłem zielone szparagi.
Jak szybko i łatwo możne je przyrządzić?

Patelnia, masło klarowane... I juz... Mają być chrupiące :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Myślałem o zapiekanych w piekarniku. Z  Parmezanem?

gratefullde

Cytat: LampowY w Maj 21, 2019, 17:04
Myślałem o zapiekanych w piekarniku. Z  Parmezanem?

Jak najbardziej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: LampowY w Maj 21, 2019, 16:57
Przyniosłem zielone szparagi.
Jak szybko i łatwo możne je przyrządzić?
Zielonych nie trzeba obierać, więc cokolwiek z nimi zrobisz będzie to szybko :).

LampowY

Szparagi pieczone w piekarniku

    pęczek szparagów zielonych *
    sól, pieprz
    oliwa z oliwek
    parmezan
    1 ząbek czosnku drobno posiekany



Szparagi opłukujemy pod bieżącą zimną wodą. Osuszamy. Szparagom odłamujemy końcówki [tylko zdrewniałe części], układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, skrapiamy oliwą,  posypujemy delikatnie pieprzem, solą oraz czosnkiem. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 C na ok. 20 minut ( czas zależy od piekarnika – szparagi mają się lekko przyrumienić, należy nie spalić delikatnych czubków ) . Szparagi czy są upieczone sprawdzamy wbijając w nie widelec, jeśli lekko wchodzi, a szparagi są przyrumienione. Czas wyjąć szparagi pieczone w piekarniku i podać. Można posypać parmezanem już na talerzu, lub 5 minut przed końcem pieczenia. Obydwie formy są smakowite.

gratefullde

Cytat: LampowY w Maj 21, 2019, 17:38
Szparagi pieczone w piekarniku

    pęczek szparagów zielonych *
    sól, pieprz
    oliwa z oliwek
    parmezan
    1 ząbek czosnku drobno posiekany



Szparagi opłukujemy pod bieżącą zimną wodą. Osuszamy. Szparagom odłamujemy końcówki [tylko zdrewniałe części], układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, skrapiamy oliwą,  posypujemy delikatnie pieprzem, solą oraz czosnkiem. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 C na ok. 20 minut ( czas zależy od piekarnika – szparagi mają się lekko przyrumienić, należy nie spalić delikatnych czubków ) . Szparagi czy są upieczone sprawdzamy wbijając w nie widelec, jeśli lekko wchodzi, a szparagi są przyrumienione. Czas wyjąć szparagi pieczone w piekarniku i podać. Można posypać parmezanem już na talerzu, lub 5 minut przed końcem pieczenia. Obydwie formy są smakowite.

Chciałeś na szybko a zrobiłeś z tego celebrę ;) One nie są wymagające :) A przyrumienić się nie maja wcale, wg mnie ;) Smakują zajebiście, często je robię... Ale ja je profanuję, np. z tłuszczem od kaczki lub gesi :) A co :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Kangie


LampowY


LampowY

Cytat: Kangie w Maj 21, 2019, 18:56
Zgłodniałem... Przez Was ;)
Zażyj śparaga  :D

Kurde, zawsze szparagi w knajpie jadłem i tanie nigdy nie były.
A tu dzisiaj na bazarek zajechałem pierwszy raz od 200 lat a tam pęczek za 7 zł  :o
Tańsze od pietruchy (20 zł / kg).

rudy-102

Cytat: LampowY w Maj 21, 2019, 19:39Zażyj śparaga  :D
Kilkanaście lat temu podczas kursu na Gdańsk zabrałem na stopa pewną starszą panią. Tak jakoś z litości. Kobieta przed wejściem bardzo dokładnie przyglądała się tablicy rejestracyjnej w moim aucie. Potem trochę niepewnie, ale jedna wsiadła do samochodu i po chwili zapytała.
- A pan to Polak.
- No Polak.
- Prawdziwy Polak, czy Niemiec co po polsku gada.
- No prawdziwy jestem.
- Bo wie pan co. Ci Niemce to oni jakieś porąbane są.
- A dla czego?
- Oni szparagi jedzą.
- Ach tak?
- No. Mój syn tam do roboty jeździ to mi opowiadał.


A teraz Polcy i Poljaki same jedzą i to nawet zielone :).

frywolny trucht

Fakt. Kiedyś białe zbierałem w Wielkopolsce, zbierałem i ni uja nie rozumiałem, dziś zielone mi smakują przednio.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Cytat: rudy-102 w Maj 21, 2019, 20:59A teraz Polcy i Poljaki same jedzą i to nawet zielone .
A ja z uporem maniaka odwracam sie od tego swinstwa, mnie szkodzi wszystko w czym nie ma miesa albo procentow

vasa

Cytat: Hubertrs w Maj 21, 2019, 21:26
Cytat: rudy-102 w Maj 21, 2019, 20:59A teraz Polcy i Poljaki same jedzą i to nawet zielone .
A ja z uporem maniaka odwracam sie od tego swinstwa, mnie szkodzi wszystko w czym nie ma miesa albo procentow
Jak ja Cię doskonale rozumiem [emoji2]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

W mojej opinii to tylko o Tobie dobrze swiadczy

vasa

Cytat: Hubertrs w Maj 21, 2019, 21:44
W mojej opinii to tylko o Tobie dobrze swiadczy
Ależ oczywiście. O nas obu [emoji23]

Tylko domowego doktora nie mogę przekonać.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

Cytat: vasa w Maj 21, 2019, 21:47
Cytat: Hubertrs w Maj 21, 2019, 21:44
W mojej opinii to tylko o Tobie dobrze swiadczy
Ależ oczywiście. O nas obu [emoji23]

Tylko domowego doktora nie mogę przekonać.

[emoji485][emoji377]


Ja konowala omijam od lat, brak zrozumienia wyklucza nasza przyjazn to po co mamy nawzajem sie zadreczac, a ze rodzice mi powtarzali ze madrzejszy powinien ustapic no to unikam dziada jak ognia

vasa



Cytat: Hubertrs w Maj 21, 2019, 21:52
Ja konowala omijam od lat, brak zrozumienia wyklucza nasza przyjazn to po co mamy nawzajem sie zadreczac, a ze rodzice mi powtarzali ze madrzejszy powinien ustapic no to unikam dziada jak ognia
Ale to doktor gotuje. Głodem mnie bierze [emoji1787]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

Cytat: vasa w Maj 21, 2019, 21:56


Cytat: Hubertrs w Maj 21, 2019, 21:52
Ja konowala omijam od lat, brak zrozumienia wyklucza nasza przyjazn to po co mamy nawzajem sie zadreczac, a ze rodzice mi powtarzali ze madrzejszy powinien ustapic no to unikam dziada jak ognia
Ale to doktor gotuje. Głodem mnie bierze [emoji1787]


[emoji485][emoji377]
My jestesmy food junkie, takze w kuchni kroluje krolik, dziczyzna, dzikie ptaszki i w glebokim powazaniu mamy co dochtor se tam prawi, jedynym uklonem strone zdrowia jest mala ilosc weglowodanow



Kangie

Gotujecie coś? Bo ja tak :)

nosferartur


Papryka z koprem? Jakiś przepis, czy improwizujesz?
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

frywolny trucht

W nawiązaniu do tytułu wątku, w kontekście pustych półek w sklepach- sądzę, że Polacy są teraz makaronem i ryżem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

nosferartur

Koledzy zdychajmy z klasą!
Ktoś z Was już zestawił paprykę z koprem? Kangie się nie odzywa.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.