Wzmacniacz. Muszą być lampy?

Zaczęty przez gratefullde, Listopad 15, 2017, 19:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: cdt w Listopad 15, 2017, 19:38
No w sumie . Skoro nosi  ;D . Chętnie poczytam . Tego miałem . Nowych nie znam to nomosowskie ugryzienie . Tylko graty miałem . No i mam do dziś  ;D
Alez ten keny piękny [emoji3]

tomekkk1

Oj kolego gratefullde długo będziesz się z tym pytaniem nosił - mi powrót do trana nie przypasił po hybrydzie, a co dopiero gadać po pełnoprawnej lampce... Może trafi się, że będzie pan zadowolony, ale nie na długo. I może być drogo  :-\

tomekkk1

Cytat: amati74 w Listopad 18, 2017, 16:06
Cytat: cdt w Listopad 15, 2017, 19:38
No w sumie . Skoro nosi  ;D . Chętnie poczytam . Tego miałem . Nowych nie znam to nomosowskie ugryzienie . Tylko graty miałem . No i mam do dziś  ;D
Alez ten keny piękny
Jak ta lala... I nawet sprząta po sobie - wycieraczki ma  ;D
I w towarzystwie KEF'ów do tego  ::)

gratefullde

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 02, 2017, 20:21
Oj kolego gratefullde długo będziesz się z tym pytaniem nosił - mi powrót do trana nie przypasił po hybrydzie, a co dopiero gadać po pełnoprawnej lampce... Może trafi się, że będzie pan zadowolony, ale nie na długo. I może być drogo  :-
W zasadzie już mi przeszło... nie będę się katował jakimiś bezduszni kami kiedy tyle ciekawych NOSów mogę jeszcze wygrzebać... za grube piniondze i w niewiadomym stanie. Gdyż określenie NOS się mocno zewoluowało w stronę kiepskosci. Ale ja jestem nie do zdarcia. Stawię czoło tym niedogodnościom. To podniecające. Będę walczył dalej i tylko pod egidą szklanej bańki [emoji39]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Cytat: gratefullde w Grudzień 02, 2017, 20:46
W zasadzie już mi przeszło... nie będę się katował jakimiś bezduszni kami kiedy tyle ciekawych NOSów mogę jeszcze wygrzebać... za grube piniondze i w niewiadomym stanie. Gdyż określenie NOS się mocno zewoluowało w stronę kiepskosci. Ale ja jestem nie do zdarcia. Stawię czoło tym niedogodnościom. To podniecające. Będę walczył dalej i tylko pod egidą szklanej bańki
No i zuch chłopak, za to nawet wypiję  ;)

gratefullde

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 02, 2017, 20:49
Cytat: gratefullde w Grudzień 02, 2017, 20:46
W zasadzie już mi przeszło... nie będę się katował jakimiś bezduszni kami kiedy tyle ciekawych NOSów mogę jeszcze wygrzebać... za grube piniondze i w niewiadomym stanie. Gdyż określenie NOS się mocno zewoluowało w stronę kiepskosci. Ale ja jestem nie do zdarcia. Stawię czoło tym niedogodnościom. To podniecające. Będę walczył dalej i tylko pod egidą szklanej bańki
No i zuch chłopak, za to nawet wypiję  ;)
Zdrówka zatem [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 19:09Mam takie pytanie do społeczeństwa, czy jeśli lubię brzmienie lamp (cokolwiek to znaczy) to czy mogę polubić brzmienie komponentów bez lamp?

Otóż drogi Andrzeju.... (nie wierzę w to co teraz napiszę  :o )... TAK, mógłbym żyć bez lampy  :o ale z fantastycznym lampowym brzmieniem.
Dzisiaj byłem w Łodzi u Pana audiofila, który odkupił ode mnie ARC.
Słuchaliśmy na takich jeżach  :)

Pass Aleph 1.2
Nie mam żadnych zastrzeżeń do brzmienia tych końcówek.  200W w klasie A!
Jak mi takie oryginały kiedyś w ręce wpadną to nie ręczę za swoje nervosy ;D

McGyver

Cytat: LampowY w Grudzień 21, 2018, 19:15
Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 19:09Mam takie pytanie do społeczeństwa, czy jeśli lubię brzmienie lamp (cokolwiek to znaczy) to czy mogę polubić brzmienie komponentów bez lamp?

Otóż drogi Andrzeju.... (nie wierzę w to co teraz napiszę  :o )... TAK, mógłbym żyć bez lampy  :o ale z fantastycznym lampowym brzmieniem.
Dzisiaj byłem w Łodzi u Pana audiofila, który odkupił ode mnie ARC.
Słuchaliśmy na takich jeżach  :)

Pass Aleph 1.2
Nie mam żadnych zastrzeżeń do brzmienia tych końcówek.  200W w klasie A!
Jak mi takie oryginały kiedyś w ręce wpadną to nie ręczę za swoje nervosy ;D
One są dobre na zimę. Grzeją się jak jasna cholera. To raz.
A dwa, lampowe pre i tak musi być.

P.S.
Ładną pogodę tam mieliście dzisiaj  :P

LampowY

Słoneczko świeciło  ;D

Koniecznie! Pan miał jakieś pre krzemowe (nie pomnę jakie bo grało tylko chwilę). Jak podłączyliśmy ARC (na zwykłych, dopiero co wyjętych z pudełka współczesnych lampach EH) to te monobloki zaśpiewały taką piękną barwą, że ciarki po plecach przeszły.
Mimo, że kolumny nie moja bajka - słupki Audio Phisic.
CD jakieś starsze Accu i skompresowane Spotify z przetwornica JAG.

dino

Popełniłem kiedyś F5 i chyba do niego wrócę. Był strasznie sterylny ale pomysł z lampowym pre  :np:

gratefullde

Cytat: LampowY w Grudzień 21, 2018, 19:15Otóż drogi Andrzeju.... (nie wierzę w to co teraz napiszę   )... TAK, mógłbym żyć bez lampy   ale z fantastycznym lampowym brzmieniem.

Patrz pan, ja też myślę o pogodzeniu Kądo z Pass'em :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

To może być udany związek  :)

tomasz_pianista

Też myślę o pre lampowym, chętnie pożyczyłbym "kądo" do odsłuchu. Dobra tranzystor fajnie gra, tylko to nie może być budżetówa, a teraz większość konstrukcji ma mniejszą pojemność kondensatorów niż mój odtwarzacz CD.
Grupa ratowania poziomu.

LampowY


dino

Kondo jet SE czy ma sprzężenie zwrotne ?


dino

Nie lubię układów ze sprzężeniem  :P

McGyver

A ja nie o tym.
Cytat: dino w Grudzień 21, 2018, 20:26
Kondo jet SE czy ma sprzężenie zwrotne ?
Sądzisz że wstawienie sprzężenia zwrotnego do SE sprawi że nagle stanie się PP?  :P

dino

Sprzężne zwrotne z reguły masakruje fazę sygnału i trzeba się sporo namęczyć, żeby tego uniknąć.
Ja osobiście wolę układy wzmacniające bez sprzężenia zwrotnego, szczególnie w przedwzmacniaczach.
W wzmacniaczach mocy czasami się nie da się inaczej bo SE są limitowane mocami lamp końcowych.

McGyver

A ja nadal nie o tym.
Cytat: dino w Grudzień 21, 2018, 20:26
Kondo jet SE czy ma sprzężenie zwrotne ?
Wpis sugeruje że włączenie sprzężenia sprawia że układ przestaje być SE.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Faktycznie wgląda na nieprecyzyjne wyrażenie z mojej strony. Chodzi mi o układy bez sprzężenia zwrotnego (a SE takie faktyczne są).
Czy kondo ma sprzężenie zwrotne ?


dino

Śliczny  :D
Pytałem bo schematów w sieci jak mrówków.
PCB z chin czy robione w Polsce ?

LampowY

Muszą  :)
Wypucowałem na lustro monobloki. Ostatnio taki zabieg z rok temu robiłem?  :o
Nie jest łatwo pozbyć się smug  :)

Jeszcze dwuczęściowe phono czeka w kolejce  :)