Szablony i przyrządy do kalibracji wkładek

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 19, 2014, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Luty 02, 2015, 15:28Jeśli chodzi zaś o fonciaka to chętnie przetestuję co tam macie na stanie. Zapraszam na priv :)
No i fajnie. Za jakieś dwa tygodnie mogę podesłać.

kangie2

Cytat: gratefullde w Luty 02, 2015, 14:02Clearaudio ma też swoje punkty, tez to słychać. Przeskok w jakości w stosunku do drukowanego szablonu jest bardzo duży.
Słychać i to wyraźnie. Największe różnice są przy końcowych fragmentach na płycie, tam gdzie jest gęsto zapisane.

Tutaj pokazane jest balansowanie zniekształeniami na płycie dla danej geometrii protractora wg standardowych punktów IEC: Baerwalda, Loefgena, Stevensona oraz ClearAudio:

http://www.vinylengine.com/clearaudio-alignment-tool.shtml

jajacek1410

#79

   
Czy ma ktoś doświadczenie w używaniu przyrządu Pro-Jecta?
Jak ustawić suwaczek - na górną czy na dolną kreskę? Używam górnej i na ucho wszystko gra poprawnie, ale pewności nie mam.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kangie

Gorna. Ustawilem tym przyrzadem 12 wkladek i bylo OK.

jajacek1410


A dolna kreska do czego?
Widziałem, że sprzedawałeś swój przyrząd. Nie szkoda było?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Cytat: jajacek1410 w Luty 08, 2015, 18:47

A dolna kreska do czego?
Widziałem, że sprzedawałeś swój przyrząd. Nie szkoda było?
Nie szkoda. Zrobilem sobie duzo lepciejszy ;-)

Dolna kreska to dizajn. Mialo ladniej wygladac.

GregWatson

I jeszcze jedno urządzenie podobne do protractora Feickerta zaczerpnięte z netu.

http://allegro.pl/przyrzad-do-ustawiania-geometrii-ramienia-i5160045998.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Nazwa nieco zabawna, ale wygląda na sympatyczne, zwarte urządzenie do ustawienia azymutu na podstawie sygnału z wkładki, czyli w najlepszy możliwy sposób. Niestety cena regularna 299 dolarów. Tutaj nieco taniej:
http://www.lpgear.com/product/FOZGOMETER.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Marzec 31, 2015, 09:36urządzenie do ustawienia azymutu na podstawie sygnału z wkładki,
Chyba jednak z wkładką sobie nie poradzi :(
To woltomierz jest a tak azymutu się nie ustawi :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

No co ty? Toć ma najwyższą rekomendację mr Fremer'a.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Cytat: frywolny trucht w Marzec 31, 2015, 10:12Toć ma najwyższą rekomendację mr Fremer'a
Jak dobrze zapłacili, to i Fremerowi rura zmiękła :D ;)

frywolny trucht

Jajka:

"I found the Fozgometer well made, really easy to use, and accurate. The Fozgometer gets my highest recommendation!"
- Michael Fremer, Stereophile, "Analog Corner" (May 2010)

Marzec  2015:

"If you own and use a Fozgometer to set azimuth you must calibrate the unit or your results will not be accurate. I had stopped using my Fozgometer and instead was setting azimuth using a digital oscilloscope, which is 100% accurate and also gives you precise crosstalk voltages."
http://www.analogplanet.com/content/fozgometer-owner-alert

Odwidziało mu się :)
Vasa od razu się poznał, mamy lepszego fahowca na pokładzie. Nie potrzebował 5 lat :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


frywolny trucht

Jakiś okruszek dostał się ostatnio pod klawisz z tą literką. Poprawiam, dociskam, ale czasem nie zauważę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

A juz myslalem ze celowo tak napisales  ;)

miniabyr

Kangie a ty ile sobie cenisz swój protractor? Pytanie następne to dobór krzywych. Dlaczego właśnie te i czym się kierowałeś przy doborze właśnie tych .Pytam z ciekawości.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Prototyp kosztowal mnie mnostwo czasu i troche pieniedzy. Nie chce tego wyceniac, bo zaraz napiszecie, ze na glowe upadlem  ;D

Dwie geometrie: klasyczny Baerwald i modyfikowany Stevenson. Baerwald - bo to klasyczna i bardzo bezpieczna geometria, a modyfikowany Stevenson, to wynik 35 lat doswiadczen mojego dobrego kolegi. Ta druga geometria doskonale sprawdza sie w przypadku dlugich ramion 11,2 cala i wiecej do 14 i 16,7 cala. Koncowka plyty brzmi na tym ustawieniu bardzo dobrze. Na krotszych ramionach tez jest OK.

Podstawa jest wykonana na obrabiarkach numerycznych i ma mozliwosc wymiany na inna z innymi punktami innych krzywych. Przykrecana jest piecioma wkretami. Luz kasowany jest dokladnym frezowaniem podstawy i kostki. Tutaj nie bylo drogi na skroty. Tak samo belka. Pracuje w kostce praktycznie bezluzowo. Po dokreceniu sruba z gory trzyma wymiary bezkompromisowo. Zrobilem szablon pomiarowy. Szpikulec trafia w punkt o srednicy 0,05 mm na kazde z 30 powtorzen. Sprawdzane lupą.

Echch, narobilem sie przy tym...

miniabyr

Bo jakbyś robił jeszcze dla kogoś ,to pomyśl o mnie chętnie dokupię do kolekcji.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Spoko. Wycenilem w zeszlym roku na 685zl za calosc z kosztami pakowania i wysylki. Jednak nie zebrala sie wystarczajaca liczba chetnych. A szkoda, bo ludzie ktorzy kalibrowali swoje wkladki tym ustrojstwem chwala sobie  :)

gratefullde

I,  mogę z czystym sumieniem napisać,  ta cena to okazja.  Mój Clearaudio był droższy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Dla mnie cena  akceptowalna. Jak wiesz mam protractor Feickerta ,ale chętnie bym go porównał z jakimś innym. Jak wiesz nie ma zbyt wielu tego typu zabawek dedykowanych do długich ramion . Większość  kończy się na 12' i jest problem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !