Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: miniabyr w Czerwiec 24, 2019, 23:09
500 000 utworów poszło z dymem ......podobno . Pożar był 2008 roku  i skutki jak i straty były ukrywane. Niezła historia ! :o :o :o
Trochę nie ładnie z ich strony [emoji34]

drizzt

Nawet wątek na ten temat założyłem, ale wszyscy mieli to głęboko w dupie więc nie chce mi się zakładać drugiego. Generalnie mocno abstrakcyjny jest ten pożar i jego skutki dla mieszkańców krainy podziemnej pomarańczy.

http://www.audiostereo.pl/topic/144842-dzień-w-którym-spłonęła-muzyka/
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

moon

https://rebeccanashatlas.bandcamp.com/album/peaceful-king

moze sie spodobac, angielski Atlas, nowka sztuka, jeden kawalek poki co
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

amati74

Wczoraj w PR 1 słyszałem 3 utwory z 12 z płyty Wojciech Karolak Trio wydanej niedawno   czy któryś z kolegów zna tytuł tej najnowszej plyty

drizzt

Tytuł płyty to ,,Moontag". Wyszła też niedawno płyta ,,Easy!" Karolaka w serii Polish Jazz Masters. Kupiłem ale jeszcze nie słuchałem  :o
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

amati74

Cytat: drizzt w Czerwiec 26, 2019, 19:17
Tytuł płyty to ,,Moontag". Wyszła też niedawno płyta ,,Easy!" Karolaka w serii Polish Jazz Masters. Kupiłem ale jeszcze nie słuchałem  :o
Mam Esay z epoki, fajny LP. Dzięki za info o Karolaku, zapytam Elema może da się załatwić u niego.

amati74

Ja to bym z chęcią zanabyl "Discopus nr. 1"  Karolaka, na winylu taki z epoki, ale raczej nie do nabycia. Może zrobią reedycje, było by fajnie.

amati74

#2332
Może któryś z kolegów ma wiedzę na temat wydań płyty w formacie CD  Miles Davis "Kind of Blue", chodzi mi o to które wydanie z lat 80-90 jest było dobrze zrealizowane i wydane. Na rynku jest wiele wznowień, ale które jest warte zakupu. Myślę oczywiście o używanych płytach. Dzięki


amati74


cortes

Z lat 80-90 to nie podpowiem, ale polecam wydanie z roku 2006 japońskie mini LP o kodzie 4547366026573 które porównywałem z wydaniem europejskim z roku 2009 o kodzie 886974392323 i powiem, że Japończyk gra lepiej.

moon

For Tune

Lato gorąąących premier!!!!
Zapowiadane dwa pierwsze winyle naszej mini-serii KOMEDA BY... mamy już na pokładzie!!!😀😀😀

No 1 - to KOMEDA BY Maciej Obara, czyli materiał z kultowej płyty kwartetu OBARA INTERNATIONAL - KOMEDA, wydanej przez nas na CD w 2013 (0007/007), a zarejestrowany w 2012 live w łódzkiej Wytwórni.

No 2 - to KOMEDA BY Leszek Żądło, czyli kongenialna aranżacja cudem odnalezionego zapisu nutowego Komedy ,,muzyki do baletów" musicalu Wygnanie z Raju, zagrana przez znakomity kwartet pod batutą wirtuoza saksofonów Leszka Żądło. Suitę w całości wydaliśmy wiosną na CD - LESZEK ŻĄDŁO QUARTET - KOMEDA. WYGNANIE Z RAJU (0140/089).
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Sam Eastmond, wielokrotny współpracownik Zorna, i jego projekt Gulgoleth: https://gulgoleth.bandcamp.com/album/gulgoleth-2, mieszanka improwizacji, free jazzu i całej reszty wariactw;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Cytat: moon w Październik 16, 2019, 16:01
Sam Eastmond, wielokrotny współpracownik Zorna, i jego projekt Gulgoleth: https://gulgoleth.bandcamp.com/album/gulgoleth-2, mieszanka improwizacji, free jazzu i całej reszty wariactw;)
Świetnie się słucha tej płyty. Dziękuję za naprowadzenie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

BTW - młody mnie męczy o podesłanie linków do Jazzu. Ja strasznie tradycyjny jestem. Co byście zaproponowali 19 latkowi ?



dino


moon

Cytat: gratefullde w Październik 16, 2019, 19:08Świetnie się słucha tej płyty. Dziękuję za naprowadzenie.

zgadza sie, pytalem juz o winyla, ale nie ma za wielkich szans, Eastmond napisal, ze winyl droga inwestyacja i na razie jedynie digital i cd.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

sheykk

80 lat BLUE NOTE seria TONE POET remaster z orginalnych analogowych taśm przez KEVINA GREYA .Mam większość z  okazji 75 rocznicy ale to co jest teraz to mistrzostwo.Jak na pierwszej przesłuchiwanej płycie położyłem igłę na rozbiegówce i usłyszałem ciszę to byłem pewien że winda się zawiesiła albo volume zero ,dałem głośniej a tu jak nie jeb....
Musieli odkryć asfalt z lat 60,70,80 XX wieku innego wytłumaczenia niema .Wytłoczone przez firmę  RTI.
Kupiłem 4,czekam na kolejne 5 jak będzie tak samo kupuję wszystko .Polecam.  :)

Pboczek

Tego mi potrzeba! Gdzie Kolega zamawia towar?

Tu jest w niezłych cenach ale sprzedawca nie ma pełnego wyboru:

https://allegro.pl/uzytkownik/voice_shop?string=tone%20poet&bmatch=baseline-dict41-eyesa-bp-cul-1-4-0918
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

sheykk

4-pierwsze kupiłem w VOICE po 89,0 zł ale potem podnieśli cenę do 109 ,następne zamówiłem TOPWINYL po 99,0.
Ale będę szperał dalej jak ,wyszperam dam znać.
Odsłuchałem SAM RIVERS -CONT0URS z hubbardem,hancockiem,carterem ,chambersem toż to miodek.

Pboczek

Wydawnictwo prezentuje w większości zupełnie nie osłuchanych przeze mnie muzyków. Taka edycja to dobry pomysł na zapoznanie.  :)

https://store.bluenote.com/collections/tone-poets
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

Pierwsza z zakupionych płyt na talerzu, ze wspomnianej wyżej serii Blue Note Tone Poet.

Pierwsze wrażenia bdb.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

dino

BTW - na syfrze+ był fajny dokument o powstaniu i funkcjonowaniu wytwórni Blue Note.
Nie ukrywam, że byłem zaskoczony tym kto był właścicielem i pomysłodawcą.