Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

ziko369

Takich Ironów chciałem sobie sprawić... Picture Disc...ale ponoć słabo grają...

GregWatson

Bardzo fajnie gra ten BAD. Aż jestem zdziwiony. Mam oryginał też i praktycznie są takie same.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Irony zawsze miały bajeranckie płyty no i okładki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Z rana trochę inny nastrój.

Kasety z cyklu - A w Krakowie... Czyli Piwnica Pod Baranami prezentuje.

Szymon Zychowicz - Zamiast łez.

Szymon Zychowicz (ur. 8 sierpnia 1969 w Białogardzie) – polski artysta z Koszalina, poeta i muzyk wykonujący piosenkę literacką. Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie w 1992 r. i wielu innych nagród i wyróżnień festiwali piosenki literackiej i autorskiej. Artysta związanym m.in. z krakowskimi kabaretami: ,,Zielone Szkiełko" oraz ,,Piwnica pod Baranami". Występował na wielu scenach Polski i świata (m.in. Nowego Jorku czy Paryża).

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tu specjalnie nie ma co pisać, no chyba że jedynie potwierdzić że wspaniała muzyka aż nóżki same dygają.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Na rozruszanie, aż się miło słucha. Bardzo fajnie nagrane są te płyty z serii"The Best". Dziś jeszcze domówiłem dwie płytki inne.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Przy okazji tesowanie kolumienek.

Od lewej : Kef Q1, JBL LX-300 mk2, HECO VICTA 300.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

"Kto pamięta taki zespół jak KULT?.

KULT - " Made in Poland"

Na wszelki wypadek napiszę.

Kult – polski zespół muzyczny, grający głównie rock alternatywny, założony w 1982 w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę, na bazie zespołu Novelty Poland[a]. Muzyka Kultu ma swoje korzenie w punku i nowej fali, wykorzystuje też elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego.

Znakomity album w limitowanej edycji. Polecam wszystkim.


Trochę tego i trochę tamtego też.

patefonik


GregWatson

Polazłem dziś z rana na zakupy do robala -  no i kupiłem. 😆😆😆. Też tak macie?

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dwie płytki się trafiły za dwie dychy.

No i lecą sobie spokojnie.
Trochę tego i trochę tamtego też.


Moriarty

Biegnę do Biedry! :o Co prawda mam już "Ballads" w ramach jakiegoś boksu, ale takie ładne, osobne wydane za dwie dyszki bym chętnie przygarnął :)

PS. A ta druga płytka to z czym?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

GregWatson

Ładnie rozkładane z książeczką no i fajnie gra bo ludzie na fejsie piszą że gra warta świeczki. Ale to już przeczytałem jak kupiłem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i wieczorkiem prawdziwa uczta.

Ennio Morricone i jego kompozycje filmowe. Pięknie wydany album z muzyką do różnych obrazów. Dwie płyty winylowe. Zamknąć ślepia i słuchać.

Nic więcej nie będę pisał - lepiej posłuchać.

Polecam.



Trochę tego i trochę tamtego też.

ziko369


GregWatson

No kurcze. Musiałem jeszcze raz przesłuchać te ballady tak mi się podobają.  Tym razem na trochę innym sprzęcie. Różnica jest - to się pięknie słucha.
Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Fajna statuetka Vicora RCA:)

Jak ta końcówka Onkyo sobie radzi z takimi potworami JBL?
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Całkiem dobrze. To jest M-200 (509,5090). Depnięcie jest.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Moriarty

Cytat: GregWatson w Kwiecień 12, 2021, 13:21Ładnie rozkładane z książeczką no i fajnie gra bo ludzie na fejsie piszą że gra warta świeczki. Ale to już przeczytałem jak kupiłem.

Ech, już nie ma. Musiałeś jakiś przeoczony egzemplarz trafić.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

moon

Cytat: ziko369 w Kwiecień 10, 2021, 21:51Takich Ironów chciałem sobie sprawić... Picture Disc...ale ponoć słabo grają...
zegarki mają to do siebie na ogół:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

I na wieczór coś specjalnego.

Diana Krall - The Ver Best Of

Nic piękniejszego być nie może. Ten głos i kobiecość - piękno jednym słowem. Album znakomity taki na wieczór we dwoje.
Polecam.
Tylko w dobrych sklepach. 😉

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tak się zastanawiałem co fajnego puścić wieczorkiem, może jakaś petarda od Tomka ale postanowiłem kontynuować jedną z płyt z serii "The Best" o, których już pisałem i prezentowałem: Perfrct, Kombi czy Lady Pank.

Dziś płyta dla mnie z lat dzieciństwa ale i dla wielu z Was pewnie też.

Niepowtarzalny głos, wspaniałe teksty i muzyka a już z pewnością piosenkarz, który zaśpiewał jako pierwszy cudowny erotyk -  "Daj"  do słów Adama Kreczmara i muzyki Andrzeja Woźniakowskiego.

Piękna płyta - piękne utwory.

Polecam.

Jerzy Połomski

Trochę tego i trochę tamtego też.