EAR - Tim de Paravicini.

Zaczęty przez Pboczek, Marzec 19, 2021, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

jafi

Mam odpowiedź od EARa w sprawie wymiany lamp w Phonoboxie:

"Yes, you can change the valves, you will need to change the internal jumper on the power board to ECC83 position first."

masza19


vasa

No dobra. EAR jako pre dla Lyngdorfa napędzającego elaktrostaty.
Układ porównawczy wygląda następująco:
Jako źródło wystepuje tanie DVD Pioniera z wyjściem analogowym i cyfrowym.
Po analogu idzie do EAR'a a następnie do Lyngdorfa. Po cyfrze bezpośrednio do Wzmacniacza. Warto nadmienić że mój Lyngdorf jest wyposażony w dodatkową kartę wejść liniowych realizującą konwersję A/C w najwyższej oferowanej przez Lyngdorfa jakości.
W takiej konfiguracji EAR prezentuje podobne brzmienie jak poprzednio, barwa, muzykalność, dużo harmonicznych, przyjemne słuchanie. Ale tym razem to nie wystarcza. Lyngdorf karmiony cyfrą gra równie przyjemnie ale też dużo bardziej czysto, rozdzielczo i przestrzennie.
Znając osiągnięcia EAR'a w poprzednim zestawieniu i ewidentnie gorsze brzmienie obecnie, myślę że tym razem mezalians z Pionierem i jego kiepskim przetwornikiem C/A nie pozwala mi na sensowne porównanie. A niestety nie dysponuję żadnym dobrym CD który nie popsuje dźwięku już na samym początku.
Z tego odsłuchu można wyciągnąć dwa wnioski: Jeżeli ktoś słucha CD ze wzmacniaczem analogowym to warto zainwestować w jak najlepszy układ C/A (wewnętrzny lub zewnętrzny) oraz że żeby wykorzystać potencjał EAR'a to trzeba mu zapewnić coś naprawdę dobrego jako źródło. W moim przypadku mogłem drugi warunek spełnić w przypadku źródła analogowego ale próba z CD pokazała że nie dysponuję niczym wystarczająco dobrym :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Szkoda, że nie masz rasowego odtwarzacza CD w tym systemie. :(

Potwierdza się tylko prawda, że system jest tak dobry, jak jego najsłabsze ogniwo.

Odbiegając od słabości przetwornika cyfrowo-analogowego tego DVD wykorzystujesz jego transport  (rolę przetwornika przejmuje karta we wzmacniaczu). Pomyślałbym jednak o odpowiednio dobrym transporcie.
Może trzeba postawić parę urządzeń obok siebie i sprawdzić?
Myślę, że to doświadczenie byłoby z pożytkiem dla całego systemu.

vasa

Cytat: jafi w Kwiecień 12, 2021, 15:36Pomyślałbym jednak o odpowiednio dobrym transporcie.
Może trzeba postawić parę urządzeń obok siebie i sprawdzić?
Myślę, że to doświadczenie byłoby z pożytkiem dla całego systemu.
Mnie takie myśli też się kołaczą i parę takich porównań mam już za sobą. Wynika z nich że różnice są niewielkie albo ich nie ma. Chociaż przyznaję że żadnego hajenda u siebie nie gościłem.
Natomiast sądzę że sensownym rozwiązaniem byłby odtwarzacz wieloformatowy (typu naszego forumowego Denona :) ) z wyjściem HDMI oraz dodatkowa karta w Lyngdorfie z wejściem HDMI.
Tyle że ja mam stosunkowo niewiele płyt CD i niespecjalne parcie na inwestowanie w takie źródło.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: vasa w Kwiecień 12, 2021, 15:56Natomiast sądzę że sensownym rozwiązaniem byłby odtwarzacz wieloformatowy (typu naszego forumowego Denona  ) z wyjściem HDMI oraz dodatkowa karta w Lyngdorfie z wejściem HDMI.
Przypomnij, który to model.

Wejście/wyjście HDMI do transferu cyfrowego dźwięku? Przypisałbym bardziej do transmisji cyfrowego obrazu.

masza19

DVD-3910
Dźwiękowo kapitalny player.

vasa

O! Masza już odpowiedział.
A co do HDMI to gdzieś wyczytałem że zwykły coax lub optyk poda tylko jakość CD a jeżeli chcemy na zewnętrzny dac podać np SACD to po HDMI
Ale jeżeli się mylę to mnie wyprostujcie.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: masza w Kwiecień 12, 2021, 18:02DVD-3910
Aaa tego to znam, miałem. Poszedł do ludzi. Za dużo legendy, za mało dźwięku:)

masza19

Nie gadaj...  Też miałem. Wszyscy mieli  :D
Za 400 zł lepszego grania nie znajdziesz  :)

jafi

Cytat: masza w Kwiecień 12, 2021, 19:22Za 400 zł lepszego grania nie znajdziesz
Coś by się znalazło:)

masza19


jafi


masza19

Ja mam.
2 czy tam 3 sztuki  ;D

Jestem stary, alkoanalogowy dziaders. Tylko winyl  :)

Piterski

Denon jako CD gra jak bez fajerwerków, raczej po jasnej analitycznej stronie. Jednak już płyty SACD odtwarzał dużo lepiej i to wyraźnie dużo lepiej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Kwiecień 12, 2021, 20:53Denon jako CD gra jak bez fajerwerków, raczej po jasnej analitycznej stronie. Jednak już płyty SACD odtwarzał dużo lepiej i to wyraźnie dużo lepiej.
Ale chyba już nikt nie sprawdził jak on się zachowywał w roli transportu? Zarówno z CD jak i SACD.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Kwiecień 13, 2021, 00:48
Cytat: Piterski w Kwiecień 12, 2021, 20:53Denon jako CD gra jak bez fajerwerków, raczej po jasnej analitycznej stronie. Jednak już płyty SACD odtwarzał dużo lepiej i to wyraźnie dużo lepiej.
Ale chyba już nikt nie sprawdził jak on się zachowywał w roli transportu? Zarówno z CD jak i SACD.
No nie, ale może będzie okazja jak mi się uda namówić kolegę. Ja mam DAC on ma mojego Denona.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

christo

Cytat: vasa w Kwiecień 13, 2021, 00:48Ale chyba już nikt nie sprawdził jak on się zachowywał w roli transportu? Zarówno z CD jak i SACD.
Sprawdzał! :)
CD zagrało trochę lepiej a SACD trochę gorzej. Oczywiście kwestia jakości samego DAC'a. Mój jest taki sobie - samoróbka do plików i tidala.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jafi

Również sprawdzałem Denona w roli transportu. Format CD.
Grał oddalonym dźwiękiem, brakowało części średnicy, najgorsze jednak było to, że rozfazowywał dźwięk: dawał pozornie dużą scenę, ale nic tu i teraz. Z rytmem też problem - wszystko za wolno, ale nic dziwnego skoro rozfazowywał.
W roli transportu do SACD/DVD nie próbowałem, bo dawno straciłem zainteresowanie tymi formatami.
Stoi co prawda u mnie jeszcze wieloformatowy Marantz, ale nie używam.

vasa

Cytat: christo w Kwiecień 13, 2021, 08:15CD zagrało trochę lepiej a SACD trochę gorzej.
A możesz napisać coś więcej o konfiguracji testu. Co z czym i którędy?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Cytat: vasa w Kwiecień 13, 2021, 10:42A możesz napisać coś więcej o konfiguracji testu. Co z czym i którędy?
Dac był spięty z DVD3910 przez coaxial; próbowałem też przez wejście optyczne. To drugie rozwiązanie jakoś mi nie leżało w ogóle. Z tego co pamiętam, zagrało to przyzwoicie na tyle, że myślę o jakimś lepszym DACu. Nie jest to dla mnie jednak priorytet - głównie słucham i tak z placków.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Cytat: christo w Kwiecień 13, 2021, 10:54Dac był spięty z DVD3910 przez coaxial
Czyli nie korzystałeś z wyjścia HDMI?
Jeżeli to prawda co mi się po głowie kołacze to nawet z SACD dostawałeś po coaxie jedynie jakość CD (czyli grało gorzej niż po analogu jak zauważyłeś).
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Cytat: vasa w Kwiecień 13, 2021, 12:00
Jeżeli to prawda co mi się po głowie kołacze to nawet z SACD dostawałeś po coaxie jedynie jakość CD (czyli grało gorzej niż po analogu jak zauważyłeś).
Być może tak jest - poniżej fragment z instrukcji
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Pboczek

W ostatni weekend wreszcie zaczęła mi ładnie grać muzyka, po 869  :). Sansui wrócił ze spa, na czas pobytu grał inny. Porównywałem, słuchałem. Obecnie wrażenia po Ear zatarły się na tyle, że podstrojony Sansuj z poprawioną kalibracją gramofonu, daje przyjemność :D.

Doszedłem do wniosku, że 607 Mos Premium to nie jest ta sama liga. Inna klasa grania, tu trzeba by miarodajnie zestawić 907 Limited, też mosfet. Taką mam konkluzję.  8)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ziko369

No i czas słuchać Panie Boczku 😈