Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Nie. W Bydgoszczy problem stanowią piece w domach i kamienicach. Na węgiel. To było parę stron wcześniej. Wtedy gdy udowadniałeś, że to ruch samochodów stanowi 100% zła. Elektrownie węglowe są kolejnym etapem do eliminacji.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Arek,  bądź realistą. Kapustę z grochem będziesz zamieniał na energię elektryczną?
Jestem pewiem, że wszystkie te el-auta, burczywiatry i inne świecidełka jeszcze wam bokiem wyjdą.
Ukryty smród.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Przecież nie musimy odkrywać Ameryki. Jest internet- można obadać jak sobie radzą inni. Szukasz usprawiedliwienia dla średniowiecznego poziomu tego kraju? Jeżdżę po mieście i widzę, że chujki nic się nie boją i puszczają brązowy dym z komina. Straż Miejska przyjmuje zgłoszenia na odpieprz się. Ostatnia zbiórka dla Karoliny, co ma raka, którego NFZ nie finansuje? Gdzie jesteśmy? Płacimy, ale za średniowiecze?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2019, 20:55Jeżdżę po mieście i widzę, że chujki nic się nie boją i puszczają brązowy dym z komina.

I kto jest winien? Górnik? Energetyk? Policja? (Straż Miejska to uj nie służba)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Wiem, że nie działa. Co innego tłumaczenie- sorry potrzebujemy czasu, a co innego- jesteśmy zajebiści. Życzę temu rządowi tysiąca pozwów o uszczerbek na zdrowiu. Nawet jakbym miał zapłacić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2019, 21:01Wiem, że nie działa
A to samorząd płaci im kasę z Twoich podatków. I tutaj jest możliwość zrobienia zadymy, że nie działa bo ścieżka krótka i polityki mało.
Działaj zamiast narzekać i wklejać kolene memy o złym Pis. Wklejaj o złej straży miejskiej.
A co do średniowiecznej służby zdrowia ...zapraszam do państwowego leczenia w jewropie.
Brytole z ibuprofenem jako panaceum na wszystko zaraz znikną z UE ale wcale lepiej nie jest w Hiszpanii (właśnie uczestniczę w ściąganiu od nich chorego samolotem) czy Holandii (tutaj od roku jest już niestety za późno).

dino

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2019, 20:44Nie. W Bydgoszczy problem stanowią piece w domach i kamienicach. Na węgiel. To było parę stron wcześniej. Wtedy gdy udowadniałeś, że to ruch samochodów stanowi 100% zła. Elektrownie węglowe są kolejnym etapem do eliminacji.
Dlatego nie można podchodzić do tematu jednostronnie.
Mamy ogólnoświatowy problem z CO2. I jak poczytac to nie jesteśmy jakimkolwiek zagrożeniem na tle innych.
U nas jest problem z PM10 tam gdzie jeszcze pala węglem/plastikiem w domach czy firmach.
I problem dużych aglomeracji związany z zanieczyszczeniem spalinami samochodowymi.

Dlatego trzeba podchodzić do każdego tematu selektywnie a nie wrzeszczeć o wymianie pieców w Warszawie gdzie w centrum nie ma już żadnego pieca a główny problem to spaliny i generalnie brak polityki co do lokowania inwestycji (przewietrzanie). W Bydgoszczy jest problem z piecami - i to należy podkreślać i zwalczać a nie energetykę oparta na węglu.



cdt

Cytat: dino w Luty 12, 2019, 20:13i to należy podkreślać i zwalczać a nie energetykę oparta na węglu.
Oj tam

frywolny trucht

Ocho. Czy to już dno, czy da się niżej?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt


vasa



Cytat: dino w Luty 12, 2019, 20:13
Dlatego trzeba podchodzić do każdego tematu selektywnie

Czy możesz mi wyjaśnić dlaczego jedną z pierwszych decyzji obecnej ekipy było udupienie elektrowni wiatrowych?

Nawet jeżeli uważasz że nie powinno się dopłacać do tego biznesu to przecież wystarczyło zmienić stawki.

Selektywnie, oczywiście [emoji846]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Luty 12, 2019, 21:14Czy możesz mi wyjaśnić dlaczego jedną z pierwszych decyzji obecnej ekipy było udupienie elektrowni wiatrowych?
Bo to była klasyczna ustawka dla wąskiej grupy znajomych.
A przy okazji pozwalała budować wiatraki pod nosem ludzi.

vasa



Cytat: dino w Luty 12, 2019, 21:52

Bo to była klasyczna ustawka dla wąskiej grupy znajomych.
A przy okazji pozwalała budować wiatraki pod nosem ludzi.

Pierwsze twierdzenie fałszywe. Masa ludzi w to inwestowała. Ja również miałem takie propozycje i to na normalnych zasadach.

A że pod nosem ludzi?
To nie istnieje już nic pomiędzy "pod nosem" a "udupić"

Wiesz jak teraz realizowana jest zielona energia?
Do węgla dosypujemy drewno. Że niby odnawialne [emoji3525]

Ja tam jakimś wojującym ekologiem nie jestem ale żeby zamiast stawiać wiatraki Puszczę Białowieską palić [emoji91]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

#463
dino... Ty jesteś najzwyklejszym pisiorem  >:D >:D >:D
Bravo Ty  ;D


Jak dobrze być w dzisiejszych czasach jedynie pospolitym moczymordą  :pij: 
Bravo Ja  8)

dino

Z tego co piszą to wywalili ustawę z powodu:
- braku ograniczenia odległości od zabudowań. Teraz jest miń 10 wysokości wiatraka co uwazam za słuszne.
- braku uzgodnień z miejscowym planem zagospodarowania. Dlaczego ja muszę uzgadniać kąt pochylenia dachu na domu a wiatraki można stawiać byle gdzie ?
- sztywnej (wysokiej) ceny zakupu prądu i to właśnie była rzeczona ustawka. Teraz jest zależna od rynku więc trzeba stawiać nowe wysokosprawne wiatraki, żeby się opłacało.

Było to klasyczne dzieło pisane pod grupę ludzi (hm... też miałeś propozycje) , którzy mając środki i wiedzę o kształcicie ustawy mogli zarobić kasę bez zbędnego ryzyka. Klasyka polskiego prawodawstwa tak jak np. z OFE. Nie dało się na tym stracić ale tylko dla wąskiej grupy ludzi.
Miało byc ekologicznie a wyszło "i czasopisma"  :D

ps. patent na służbę zdrowia poniżej

dino

Cytat: LampowY w Luty 12, 2019, 22:40dino... Ty jesteś najzwyklejszym pisiorem  >:D >:D >:D
Bravo Ty  ;D
Skoro tak uważasz ..to nie mogę Tobie zabronić.
Z szufladkowaniem jest chyba łatwiej żyć  ;D  :np:

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino


frywolny trucht

Cytat: elem w Listopad 29, 2018, 17:11
hmm, jak oni to w tonach zmierzyli? 

http://www.label.pl/po/pomiar_co2.html


Ale zaraz...

Elektrownia Jaworzno III (stara trująca jedynka nie istnieje) to najczystsza elektrownia weglowa w PL..

i jeszcze CO2 w liczbach:
360 ppm - zawartość w świeżym powietrzu
1000 ppm - zalecana zawartość w pomieszczeniach (powyżej tej wartości odczuwamy zmęczenie, brak koncentracji)
5000 ppm - limit dla przemysłu
40000 ppm - zawartość w wydychanym powietrzu (ok. 20 litrów CO2/h

http://www.e-automatyka.eu/articles/968-pomiar-dwutlenku-wgla-a-ukady-klimatyzacji-i-wentylacji


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#469
Cytat: dino w Luty 19, 2019, 21:38Jak to Guardian - fota kilku matołków i "masowy strajk". Brakuje tylko panci z CNN ustawiających ich do kamery.

Moim zdaniem brakuje tylko Chojeckiej albo Ziemca i słynnego paska TVP.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Niedawno najgorzej było w Żywcu :)  Co źródło to inny pomiar.  W innym wątku już wspominałem - najdłużej ludzie żyją w zasmogowanym po pachy Krakowie.  I hate ecoterrorists!  Do Puszczy wszystkich i ogrodzić  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Fajny (moim zdaniem) blog dla wierzących.  ;)
...w globalne ocieplenie. :D :D :D

https://doskonaleszare.github.io/

LampowY


LampowY


frywolny trucht

Mamy kolejne podobieństwo do Grecji. Polak- Grek, dwa bratanki?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93