Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

LARYSA

Ja prawie wszystko mam LG. Także polecam plazmę LG. Firma dobra i rzetelna, w razie gwarancji czy reklamacji ( chodziarz mi się nie zdarzyło ) nie robi problemów :)

Therion

Poradźcie co kupić, bo zupełnie wypadłem z obiegu. Chcę 65cali do koncertów, czasami jakichś seriali. max 1,5 h dziennie. TVP czy TVN nie zamierzam oglądać. Discovery z powodu reklam także nie. Ale youtube chciałbym. 
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Moriarty

Zależy od pułapu cenowego. 65-calowe OLED-y zjechały z ceną już poniżej 10 tys. zł. Znajdziesz też niezłe, bardziej przystępne cenowo TV z matrycami wykonanymi w innych technologiach, ale generalnie OLED jest trudny do pobicia. Tu masz zestawienie udanych modeli, niezły punkt wyjścia do dalszych poszukiwań:
https://www.pcworld.pl/ranking/Ranking-telewizorow-65-cali-OLED-i-QLED,410149.html
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Therion

Dzięki, widziałem ten ranking i zastanowił mnie, dlaczego Qled został oceniony wyżej od Oled.


OK, to jeżeli Oled, to podpowiedzcie - na Androidzie, czy LG z ich tym programikiem, czy inny system?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

3majcie kciuki, jutro montaż

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Moriarty

Łał, gratulacje!  :np:
Jaki konkretnie to model?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Therion

lg oled65c8pla

mam 14 dni na decyzję. Jeżeli nie będę zadowolony, mogę zmienić na qleda
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

To taki Hi-End jeśli bym miał sądzić po cenie ;D
Ja się kiedyś zastanawiałem nad projektorem bo telewizji nie oglądam.
Tylko, że poniżej 65" to czytałem, że to nie ma sensu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Z 15 lat chyba wisi plazma Panasonica. Marne szanse żeby ją rychło wykończyć bo prawie się u mnie serwowanej przez różne stacje papki nie ogląda a na filmy chadzam do kina ale jest to ostatni telewizor w moim domu  8) Nie mam potrzeby telewizora.

Telewizor kojarzy mi się z nałogiem palenia papierosów. Niezdrowe, niemodne oraz śmierdzące  ;D

rudy-102

Cytat: LampowY w Listopad 23, 2018, 10:00Telewizor kojarzy mi się z nałogiem palenia papierosów. Niezdrowe, niemodne oraz śmierdzące  ;D
:np:


Moriarty

Plazma Panasonica to świetna rzecz - urok analogu. W porównaniu do LCD to jak, nie przymierzając, gramofon do CD-playera.

Natomiast co się tyczy telewizorów ogólnie, to fakt, ja też telewizji praktycznie nie oglądam. Chyba tylko skoki narciarskie, bo łyknąłem bakcyla za Małysza i tak mi zostało :). Natomiast telewizor generalnie się przydaje. Jest Netflix i tym podobne serwisy, z bardzo fajną ofertą, są konsole do gier, jak PlayStation 4. Na dużym ekranie jest moc!  >:D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Therion

#62
Cytat: LampowY w Listopad 23, 2018, 10:00jest to ostatni telewizor w moim domu   Nie mam potrzeby telewizora.

Tak miałem kilkanaście lat. I w sumie nadal zamierzam, gdyby nie:

1. Netflix. Czasami są filmy z takimi widokami, że chętnie przeniosę się TAM, zwłaszcza w TAKIEJ jakości. Lubię SF. Ostatnio powstały filmy z pięknymi widokami: Passengrs, Mars, Gravity, czy przygodowe, z naszej planety. Chcę to obejrzeć bez zapachu popcornu i mlaskania obok mnie.

2. Zdjęcia i filmy które nagrałem jadąc do Albanii, Toskanii, w Alpach. Chętnie powrócę do wspomnień na dużym ekranie, zwłaszcza w genialnej jakości.

3. Koncerty. Wszystkie, na których byłem ostatnio, miały spierdzielony dźwięk. A przecież stojąc czasami 15 ale czasami 90m od wykonawcy idziemy dla atmosfery i dźwięku. A skoro tak, to sobie przeniosę koncert do domu mając wykonawców przed sobą i znacznie lepszy dźwięk.

TVNy i TVP odpuszczę zdecydowanie. Discovery z powodu niekończących się reklam - także.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Dylemat mam inny.

Czy TV podpinać pod lampę, czy kupić soundbar, czy kino domowe.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: LampowY w Listopad 23, 2018, 10:00Z 15 lat chyba wisi plazma Panasonica.
Też mam plazmę Panasonica, czasami oglądam na niej filmy z blu-ray lub DVD.
Ostatnio przerabiamy Archiwum X  ;D

PS. Ja tam jadę z dźwiękiem dwukanałowo i jak dla mnie to wystarcza.
Może jak bym miał więcej miejsca to bym dał osobny system głośników KD, ale i tak na niektóre produkcje wole iść do kina.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

Therion, przy filmach nie odczujesz szczególnej różnicy w kwestii dźwięku. Szybko się na to przestaje zwracać uwagę, gdy jest przynajmniej poprawnie, obraz i akcja zbyt angażują uwagę.

Koncerty to insza inszość. Tu pewnie wkurzać Cię będzie wszystko, co brzmi gorzej od absolutu.  >:D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Therion

Zastanawiam się, jak osiągnąć kierunkowe efekty kinowe.

Nie chce mi się kina domowego, ale efekty chcętnie bym miał :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

merlin1973

Dziś byłem w MM, widziałem takie bydle 80 cali, 8K i 5,999€ cena  :o
Dobrze,że mój Rubin jeszcze działa bo bym kupił  ;)
Pozdrawiam S.CH.

vasa

Cytat: merlin1973 w Listopad 23, 2018, 17:17Dobrze,że mój Rubin jeszcze działa
A masz w nim oryginalne lampy czy dałeś NOS-y?
;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

merlin1973

Wszystko oryginalne  ;D
Kupiony w CCCP wraz z dostawą przez dwóch panów którzy do dziś siedzą jako gwarancja,że będzie grał 40lat  ;D
Pozdrawiam S.CH.

vasa

Cytat: merlin1973 w Listopad 23, 2018, 17:23do dziś siedzą jako gwarancja,że będzie grał 40lat 
Chłopaki zrobili biznes życia.
Całego życia :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem


Cytat: Therion w Listopad 23, 2018, 17:12
Zastanawiam się, jak osiągnąć kierunkowe efekty kinowe.

Nie chce mi się kina domowego, ale efekty chcętnie bym miał :)

Ambiofonia, spróbuj z byle czym, jest ciekawie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Therion

Hmm... Spróbuję ,  dzięki! Przy moim przestrzennym zestawie lampowym być może jakieś tam efekty wystąpią, zobaczymy.

Póki co odnalazłem jakieś stare DVD Sony i naprawiłem. Ethernet podciągnięty, wszystko przygotowane, tylko panowie dupy dali i dziś nie dostarczyli. Montaż w poniedziałek. Zaczekam.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: elem w Listopad 23, 2018, 21:07Ambiofonia, spróbuj z byle czym, jest ciekawie :)
Fajna sprawa, akurat z sentymentu kupiłem dwie kolumny Gale Reference Monitor.
Może się w to pobawię bo we wzmacniaczu mam dwie pary zacisków.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: elem w Listopad 23, 2018, 21:07Ambiofonia, spróbuj z byle czym, jest ciekawie


Nie jest. Łeb rozrywa od środka. My tu gdzieś mamy nawet słuchowisko w tej technologii.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93