Fotografia

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 16, 2017, 19:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

... i morze reklam  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

No właśnie trafiasz w sedno że może kiedyś nie było tak kolorowo, a czasem i szaro ale teraz to jest architektoniczny bajzel.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#177
Mam nadzieję, że pan Roman nie będzie mi miał za złe, że korzystam z jego zdjęć. Na pewno wiele rzeczy się poprawiło. Dzieci mają baseny, place zabaw na których trudno się zabić, jakość życia się ogólnie poprawiła- ale sporo rzeczy w przestrzeni publicznej uległo degradacji. Nie szanuje się wytworów PRL, a one zwykle zawierały głębszą myśl, niż dzisiejsze "dzieła". Choćby jakość reklam. Proszę bardzo. Budynek niski. OAZA. Fajne logo, fajna czcionka. Napis RESTAURACJA. Zakładam, że ktoś to tak wymyślił, że jedno okno z lewej i jedno z prawej bez napisu. Co mamy dziś? Od czapy piertolnięte Meble na wymiar. Byle jaka czcionka, byle jak umieszczony banner. Byle wielkie było. Wspaniały siding jest truskawką na torcie. Wieżowce w tle. Widać, że były inne plamy kolorystyczne. Nawet specjalne parapety co drugie piętro dla wyraźniejszego odcięcia plam. I co? I przychodzi jakiś ancymon, olewa to jak było, ignoruje parapety, które zostały i są teraz od czapy. Chwalmy Pana, że to nie mix zielonego z pomarańczowym.


Miałem okazję kiedyś koloryzować i styropianizować parę bloków. Więcej się do tego nie biorę. Zarząd spółdzielni dokładnie wie w jakie paski i jakich kolorów trzeba użyć, żeby było ładnie i pogodnie. Pani prezes zażyczyła sobie dwa odcienie wrzosowego i pomarańczowy na bloku w którym mieszka. [wulgaryzm]  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1

Miasta dzisiaj wyglądają podobnie jak wp.pl gdy wyłączymy AdBlock...  :(

jjacek

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 18, 2018, 08:42
... i morze reklam  ::)
...i morze samochodow. To bylo kiedys fajne kino...

frywolny trucht

#180
Z tą ostrością to nie było łatwo  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

daris666

Zdjęcie wstawiło się do góry nogami  ;D

malg

z wakacji:

malg

i jeszcze 2 powiększenia

malg

dachy miasta Skopelos, na wyspie Skopelos
charakterystyczne dla starówki są dachówki kamienne, widać stare i nowe

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 18, 2018, 08:42i morze reklam

Już od dawna tak to nie wygląda.
Od trzech lat w Hucie obowiązuje uchwała o parku kulturowym i szczegółowe wytyczne co do reklam w przestrzeni publicznej. Wyczyścili zdecydowaną większość tego syfu.

frywolny trucht

Ja to podawałem jako tendencję ogólnokrajową. Fajnie, że ktoś objął ochroną NH, ale... https://goo.gl/maps/G2WJ8m1bYeK2 Co tam robią te budki i śmietniki?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Chyba też ich już nie ma. To jest zdjęcie sprzed czterech lat. W każdym razie jest dużo lepiej teraz.
Ponoć mają też zakopiankę czyścić z billboardów. Tam to można oczopląsu dostać.

jjacek

#189
Poprosilem Pana Romana o aktualne zdjecia ...oto i one. ;D(dzisiejsze dzieki! :np:)

jjacek

Jakis woz bojowy..strzeze widze obiektu ;)

Piterski

Od razu lepiej, czyli jak widać można i nie trzeba szpecić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Bo się Piterski pytał że jestem "łowcą burz"... ;)   8)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Oczywiście. Autor chyba zna swoją wartość i jakiś głupol z internetu nie jest w stanie tego podważyć?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 22, 2018, 22:55Oczywiście. Autor chyba zna swoją wartość i jakiś głupol z internetu nie jest w stanie tego podważyć?
Każdy może wypowiedzieć swoje zdanie.. I każdemu podoba się co innego... A ja tylko pstrykam to co widzę... Kwestia szczęścia, czasu i miejsca... Resztę robi aparat. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

tomasz_pianista

A jaki to aparat jeśli mogę wiedzieć?:) Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia, ja raczej siedzę w B&W.
Grupa ratowania poziomu.

Bartolo

Cytat: tomasz_pianista w Czerwiec 22, 2018, 23:41
A jaki to aparat jeśli mogę wiedzieć?:) Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia, ja raczej siedzę w B&W.
Te to jeszcze z Canona... Argentyna i Chile 5DSr, Azja 1DS mk.3 i Indie i Bangladesz 5Dmk3...Aktualnie jeszcze Sony A7RII... I zestaw "stałek". B&W bardzo... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.