Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: stary audiofil w Luty 12, 2015, 21:10
Dobra,dobra tez wpadnę-też mam bimber taki delikatesowy nawet.


No to widzę ze szykuje się kolejne upojne spotkanie ☺
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Luty 12, 2015, 21:14
No fakt ja słucham ze znacznie mniejszej odległości. Kurna klepanie w tablet to kara serio  :'(


szczegolnie jak router rwie polaczenie.

Pozdro

masza

Cytat: stary audiofil w Luty 12, 2015, 21:10Masza
To za kolumnami masz scenę?
Scena niestety, ze względu na tą odległość i wymuszone rozchylenie kolumn na zewnątrz jest "na twarz".
Ale to się na wiosnę zmieni bo przestawiam wszystko na drugą stronę i kanapa ląduje na środek pokoju. Wtedy będzie odległość taka jak być powinna.

gratefullde

Boszszsz....jestem w szoku że tak można ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

Cytat: masza w Luty 12, 2015, 21:18
Cytat: stary audiofil w Luty 12, 2015, 21:10Masza
To za kolumnami masz scenę?
Scena niestety, ze względu na tą odległość i wymuszone rozchylenie kolumn na zewnątrz jest "na twarz".
Ale to się na wiosnę zmieni bo przestawiam wszystko na drugą stronę i kanapa ląduje na środek pokoju. Wtedy będzie odległość taka jak być powinna.

pomiedzy glosniki tak jak u mnie ? Super, bedzie sie dzialo ;).

Pozdro

masza

Cytat: pmcomp w Luty 12, 2015, 21:20pomiedzy glosniki tak jak u mnie ? Super, bedzie sie dzialo ;).
Nie, trochę inaczej :)

kangie

Cytat: pmcomp w Luty 12, 2015, 20:50
M
Cytat: kangie w Luty 12, 2015, 20:44
Slyszalem dwa systemy AudioNote. Jeden u przyjaciela u ktorego cyfra gra przepieknie. Kolega nie ma gramofonu.
Drugi system to system wystawiony przez Wojciecha Szemisa w zeszlym roku bodajze w kwietniu na Audiofilu. I tutaj niestety cos poszlo nie tak. Wg mnie prezentowal najgorsze brzmienie z serii Audiofil 2014. Mial sie nijak do systemu mojego kolegi. Poszlo kilka moich plyt dobrze zrealizowanych. Niestety brak ataku, zmian dynamiki, koc na kolumnach. Slabe granie. Wtedy zawiodlem sie, bo przygotowany bylem na wybitne brzmienie tej przeciez zacnej firmy. Mam swoje przypuszczenia dotyczace slabego zestawienia gramofonu. Slaba wkladka i przecietne ramie. MC LO i brak traf.
Druga sprawa to chyba jednak zbyt duza przestrzen do naglosnienia. Dwudrozne kolumny AN wielkie nie sa i nie poradzily sobie z 70mkw pomieszczeniem Hotelu Radisson.
Najwazniejsze ze kumpla zapitala. Szkoda ze tylko z CD.
Moim zdaniem zaden system, ktory gdzies jest systemem, nie zagra w przypadkowych hotelowych pomieszczeniach.
NO WAY !!!
Pomieszczenie i budowanie systemu pod dane pomieszczenie to podstawa.

Pozdro
Yes way, yes way :-) W tym samym pomieszczeniu swietnie gral system Rogera Adamka (analog mono, analog stereo i CD). Swietnie zagral system z firmy Audio Forte, czyli magnetostaty Magnepan z jakas dobra elektronika (nie pamietam co to dokladnie bylo). Swietnie zagraly pliki i CD. Analog lezal po nizszy pan z Audio Forte pozalowal wkladki i zawiesil lipna Nagaoke.

Byly systemy ktore graly pieknie. Uwazam ze jesli system wystawiany jest przez madrego czlowieka ktory rozumie audio, to szanse powodzenia sa wielkie. To moje zdanie, z ktorym oczywiscie nie trzeba sie zgadzac. Wymieniamy sie opiniami, a o to chyba na forach chodzi.

jamówię

Ale Szemis chyba wie o co kaman? Mi bardzo imponuje jego podejście na AS,ludzie się napinają,szukają mega prezentcji a tu Pan Wojciech rolki z papierem do..twarzy jako podstawki użył i tym wszystkim nadętym audiofilom pokazał środkowy palec-miodzio :)a jak to potem sarkali,że tak nie wolno,że to i tamto,masakra 8)

masza

Mi się zawsze systemy oparte na AN podobały.
A im mniejszej mocy tym bardziej.
Trzeba tylko dysponować odpowiednio małym pomieszczeniem i może być fajnie.

kangie

Cytat: jamówię w Luty 12, 2015, 21:30
Ale Szemis chyba wie o co kaman?
Moze wie. Nie znam go. Mysle ze robil dobra mine do zlej gry. Puscil moja plyte LP Chuck Mangione "Children of Sanchez". Takie kartonowe bebny i plastikowe deciaki, ze ludzie nie chcieli tego sluchac. Pan Wojciech cieszyl sie i udawal ze wszystko jest OK i gra dobrze.

miniabyr

Na ale to właśnie jest sztuka dobrać tak aby grało (ale banał :o) . Audio note nie jest antidotum na wszystko i chyba nawet nie pretenduje do takiego postrzegania tej firmy. Mój system marzeń? 80m2 salonu i system Steinway lingdorf. Serio
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Cytat: masza w Luty 12, 2015, 21:34
Mi się zawsze systemy oparte na AN podobały.
A im mniejszej mocy tym bardziej.
Trzeba tylko dysponować odpowiednio małym pomieszczeniem i może być fajnie.
Otoz to! Tez uwazam ze male pomieszczenia. Moj kolega gra na 10mkw i tam te kolumny i system sprawdza sie. Natomiast wiem, ze kolega ma chec na moje kolumny. A sa to stare Yamahy NS-590 z bodajze 1979 roku. I powiedzcie jak taki zapalony Audionotowiec z 22-letnim doswiadczeniem w audio moze chciec zamienic sie na moje Yamaszki? Moze, bo tez graja zacnie.

masza

A mój system marzeń właśnie jest mój :)
Krótko mówiąc, ja już skończyłem z pieprzeniem się z klockami.
Życia już zostało mniej niż więcej a muzyki do przesłuchania całe oceany i teraz na tym się skupiam.

kangie

Cytat: miniabyr w Luty 12, 2015, 21:42
Na ale to właśnie jest sztuka dobrać tak aby grało (ale banał :o) . Audio note nie jest antidotum na wszystko i chyba nawet nie pretenduje do takiego postrzegania tej firmy. Mój system marzeń? 80m2 salonu i system Steinway lingdorf. Serio
Miniabyr, oczekiwalem poprawnego grania. A zagralo naprawde slabo. Obwiniam glownie zrodlo, bo ono zazwyczaj kuleje. Wkladka AudioNote w body przypominajacym wkladki Goldring 1042. Cadenze mozna bylo tam zapodac, a nie jakies cuda.

kangie

Cytat: masza w Luty 12, 2015, 21:46
A mój system marzeń właśnie jest mój :)
Krótko mówiąc, ja już skończyłem z pieprzeniem się z klockami.
Życia już zostało mniej niż więcej a muzyki do przesłuchania całe oceany i teraz na tym się skupiam.
Ja tez przystopuje. Chociaz moim marzeniem jest zrobic kiedys gramofon. Naped DD np. od Brinkmanna, plinta mojej konstrukcji i trzy ramiona. Pierwsze to SMEV, drugie to Acos Lustre z epoki trzecie 12-calowy wspolczesny Ortofon 309D. Wkladki tez mam juz zaplanowane. Tylko tak z 35 000 - 50 000 wolnych srodkow na koncie przydaloby sie. Moze zagram w Totka.

miniabyr

No widzisz Maciek, ale tonę gratów musiałeś przerzucić i lekcje odrobić. A teraz nirwana .. Kangie mój przyjaciel gra na NS1000 wiec rozumiem dylemat twojego kolegi audio note'wca  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Cytat: miniabyr w Luty 12, 2015, 21:52No widzisz Maciek, ale tonę gratów musiałeś przerzucić i lekcje odrobić. A teraz nirwana ..
Nirwane to ma elbik i kalkulacyjny.
Ja się cieszę z tego co mam. Nigdy nie będzie tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Kiedyś trzeba sobie powiedzieć stop.
Teraz niech inni topia kasę w lepsze klocki.
Ja najwyżej pochodzę i sobie posłucham. Ucieszyć ucho można a kosztuje tyle co bilet na tramwaj :)

jamówię

U mnie podobnie,wiecznie jakaś nerwówka,aż przyszedł Harbeth a potem Leben i wszystko zaczęło się zgadzać,nie ma napinki jest muzyka i git!

miniabyr

No to chłopaki i jedna nieletnia do piór, do piór spisywać wspomnienia na chwałę forum i potomnosci.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

stary audiofil

Idzcie sobie na Boya do sklepu audiofil-tam kiedyś nawet sam Kisiel był sprzedawcą.
Teraz prowadzi to także mój znajomy ANDRZEJ.
Czasem mozna trafić u niego przypadkiem cały set audio note tylko ten prawdziwy japonski.
I tak we wrzesniu sluchałem tam kondo souga na 2a3,pre,pre phono gramiaka i kolumn audio note.
Napisałem to dla potomnych na chwałę marki audio note kondo.
pozdr.

jamówię

Napiszę to w tym miejscu,bo chyba najbardziej pasuje. Po wspólnym z intem sobotnim słuchaniu jego gratów,jak pisałem w Harbethcie,wyjechałem z naręczem różnych drutów,ot tak niezobowiązująco dla relaksacyjnego słuchania. Najpierw wpiąłem długo przeze mnie oczekiwane głośnikowce Western Electric,ale o nich kiedy indziej i gdzie indziej,ale następnego dnia,wiedziony ciekawością,wpiąłem między Revoxa i Lebena IC Audio Note'a model:300VX. Kabel wpiąłem,muzyka niezobowiązująco snuła się a ja snułem się po domu(niedziela) i dopiero jak usiadłem do bardziej skupionego słuchania,oniemiałem. Masakra!jest to najlepszy IC bez względu na cenę,jaki miałem u siebie w domu a miałem już sporo droższe. Klasa tego kabla objawia się przede wszystkim, w po prostu zjawiskowej prezentacji góry i średnicy. Początkowo wydawało mi się,że brakuje trochę body,ale to nie prawda,ten drut najzwyczajniej niczego nie przeciąga,proporcje są idealne. Powiem szczerze,że mimo totalnego debetu,już gdzieś tam z tyłu głowy zacząłem intensywnie zastanawiać się jak splądrować rodzinne aktywa,czy może sprzedać jakieś srebra,nigdy do takiego myślenia nie skłonił mnie żaden drut(o WE jeszcze będzie) a tu jak grom z jasnego nieba. Ponieważ u inta ten kabel już sobie pogrywał,więc nie byłem zmuszony czekać na proces grzewczy,AN zagrał od razu na 100% i jest to granie Hi Endowe na najwyższym poziomie-dla mnie. Jeśli ktoś ma wolne 4 koła i szuka srebrnego IC,to moim zdaniem już znalazł,ja jestem rozpieprzony...
Intowi jeszcze tego nie pisałem,poczyta tu 8)

miniabyr

Fajnie że ten kabel podpasował ci . To paradoksalne ale u mnie gra jeden kabel audio note an vx wpięty za pre gramofonowe do wzmacniacza. Powiem tak ,słyszałem lepsze .Np gram teraz na głośnikowym kablu "polskim" Kbl Sound ,który pognał  głośnikowy Slitech w diabły. Bardzo chcę mieć te kable do wszystkiego ,bo seria Red Eye zamiata w moim odczuciu wszystko co słyszałem . Miałem prawie cały set tych kabli razem z listwą sieciową i sieciówkami i jestem chory na nie ,ale mnie nie stać. :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

No faktycznie paradoks :)
Ja z kolei zachorowałem na tego 300vx i też obecnie mnie nie stać,ale w system wszedł,jak dobrze zmrożona seta-bez popitki.

intenser

Cytat: miniabyr w Luty 23, 2015, 20:47seria Red Eye zamiata w moim odczuciu wszystko co słyszałem . Miałem prawie cały set tych kabli razem z listwą sieciową i sieciówkami i jestem chory na nie ,ale mnie nie stać. :(

co system to inne odczucia

mam te kable "na stanie" + sieciówkę RE + listwę

delikatnie mówiąc : słabo i to za kasę totalnie nieprzyzwoitą

miniabyr

Herbatni i AN to jednak podobna szkoła dźwięku. Więc wcalę się nie dziwię ,że podpasował ci  kabel AN. Generalnie ma się dobrze zgrywać z resztą toru.A czy to będzie firma x czy y małe ma to znaczenie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !