Pionieer XL-A700S (PL-570)

Zaczęty przez GB, Marzec 02, 2017, 23:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

pan-troglodytes

A ramię kładziesz na kręcącym się talerzu czy tez może to ramię jest jednak do czegoś jeszcze przyczepione?
To powinno rozwiać twoje wątpliwości:
http://www.audiomods.co.uk/papers/kogen_skatingforce.PDF

Gerwazy

Cytat: vasa w Marzec 03, 2017, 20:38
Cytat: Gerwazy w Marzec 03, 2017, 20:34To jest trochę nielogiczne, wystarczy coś położyć na kręcącym się talerzu, na pewno wyleci na zewnątrz
Ja nie wiem jak to jest gdzie indziej ale moja wkładka się nie kręci na talerzu i na zewnątrz nie ucieka.
A skating jest wynikiem i pochodną JEDYNIE kąta offsetu, nacisku i współczynnika tarcia igły o płytę :P

To co kompensuje siłę odśrodkową?
Nic nie sprzedaję

kawosz

Nagrałem zabawę z dwoma ramionami na czystej płycie .

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lyset

Chyba zaczynamy sie dowiadowywac czemy mlotek tak czesto wkracza do akcji   :P
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GB

#31
Hej,

Overhand w instrukcji podany jest 15 mm jak mierze od igły do podstawy headshella w obecnej konfiguracji to wychodzi coś koło 55 mm. Jak zmierzyć podane w instrukcji 15 mm?

Szablon mam taki. I wygląda to jak poniżej.





Użyc tego szablonu do ustawienia overhang'u?

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

christo

Cytat: GB w Marzec 06, 2017, 20:18
Hej,

Overhand w instrukcji podany jest 15 mm jak mierze od igły do podstawy headshella w obecnej konfiguracji to wychodzi coś koło 55 mm. Jak zmierzyć podane w instrukcji 15 mm?

Pozdrawiam
GB


Overhang
czyli różnica długości efektywnej ramienia (oś ramienia do tipu wkładki) i odległości osi ramienia do szpindla. Inaczej mówiąc igła ma o 15 mm wyjść poza szpindel na który zakładasz płytę.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GB

Jeszcze co to jest szpindel i tip wkładki.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

christo

Cytat: GB w Marzec 06, 2017, 20:28
Jeszcze co to jest szpindel i tip wkładki.

Pozdrawiam
GB

Szpindel - to ośka, która sterczy z talerza, na którą nadziewasz płytę celem odsłuchu. :)
Tip - diamentowy czubek igły.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Idealnym rozwiązaniem będzie poszukanie w sieci programu TemplateGen. Mogę wysłać ci mailem (podaj adres na priv). W programie wpisujesz parametry ramienia (odległość pivot to spindle czyli długość efektywną ramienia), wybierasz geometrię i program generuje ci szablon dla twojego gramofonu.
Możesz też kupić protraktor (szablon / narzędzie do ustawiania geometrii wkładki). Ceny różne. Najtańszy MoFi GeoDisk za coś ponad 200 zł. Z droższych: Pro-ject align it (dwa razy drożej niż MoFi) czy dr Feickert (4 razy drożej). Może któryś z kolegów mieszka blisko..?
--Edit--
Link do programu: http://conradhoffman.com/chsw.htm
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GB

Ok dziękuję. Ale tego nie jestem w stanie rzeczywiście zmierzyć. Czy ten w/w szablon mi to zapewni?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Takie cudo chcę ustawić.



Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

christo

Cytat: GB w Marzec 06, 2017, 20:37
Ok dziękuję. Ale tego nie jestem w stanie rzeczywiście zmierzyć. Czy ten w/w szablon mi to zapewni?

Pozdrawiam
GB
Te 15 mm przesięgu (overhang) to wartość sugerowana przez Pioneer'a dla konkretnej geometrii ustawienia ramienia. Są różne geometrie: Stevenson, Lofgren A, Lofgren B Barewald i pewnie wiele innych. Wg każdej z nich overhang może mieć inną wartość.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Gerwazy

#40
Tak z ciekawości, producent na spodniej części maty nie wytłoczył, lub nie wydrukował szablonu do ustawienia wkładki?
W Sony PS-X50 odwracasz matę na drugą stroną i wszystko jest ładnie wtłoczone. ;)
Jak na tym ramieniu z tej AT 440 będą mięsiste niskie tony to ja jestem Michałarchanioł ;)
;)

Jak już kolega wszytko ładnie podłączy to proponuję podpięcie sygnału z wyjścia wzmacniacza pod komputer
i w jakimś edytorze dźwięków, sprawdzenie czy równo buczy gramofon w obu kanałach, nim igła opadnie na płytę, na początku, w środku i na końcu płyty.

;)   
Nic nie sprzedaję

christo

Cytat: Gerwazy w Marzec 06, 2017, 21:03Jak na tym ramieniu z tej AT 440 będą mięsiste niskie tony to ja jestem Michałarchanioł ;)
Dobrze zaaplikowana 440 na precyzyjnym ramieniu potrafi zagrać bardzo ładnym, sprężystym dołem. To nie jest lejąca się klucha ale na prawdę dobre brzmienie. Podstawa - dobra kalibracja.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GB

Zobaczymy czy nie polegne z kalibracją.

Guma nie ma nadruku do ustawienia wkładki. Instrukcja podaje o specjalnym przyrządzie do kalibracji - jednak nie dostałem go od sprzedającego.

Dodatkowo instrukcja traktuje że do ramienia nadają się wkładki o wadze 4 do 13,5 g. Ta ma 6 g czyli jest w zakresie.

Zobaczymy - na razie nadal czekam za sprzętem grającym tak więc net nie mogę zrobić odsłuchu.

Mój komputer nie posiada wyjścia chinch do podłączenia patefonu.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB



Wstępnie Sumiko zainstalowane - teraz kalibracja wszystkiego.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

elem

Cytat: GB w Marzec 06, 2017, 21:30Instrukcja podaje o specjalnym przyrządzie do kalibracji - jednak nie dostałem go od sprzedającego.

taki się nada?

http://www.ebay.com/itm/like/112226632311?vectorid=229466&item=112226632311&rmvSB=true
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

#46
Poziomnice, najlepiej taką okrągłą, papier milimetrowy, kolega posiada, plus śrubokręt. albo imbus, albo inny, do pokręcenia ta śrubką co to ustawia się wysokość ramienia

Swoja drogą, przyrządy przyrządami, ale bez reszty zestawu. czyli wzmacniacza, i słuchawek lub od biedy kolumn to nic się nie ustawi ;)

Nim jednak kolega zacznie cokolwiek ustawiać, niech najpierw sprawdzi czy połączenie elektryczne jest ok, czy wkładka i gramofon nie buczy, czy poziom własny szumów, buczenia takiego połączenia, jest równy w obu kanałach, aby podpiąć pod komputer (lub inny miernik) potrzeba kabla "cincze-jack" 

Nic nie sprzedaję

christo

Cytat: GB w Marzec 06, 2017, 21:48
Nie ma PL-570

Pozdrawiam
GB


Nie szkodzi. Nadaje się. Ramię to samo: EF 221mm i oh 15.5 mm.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GB

Fajna ta zabawa z tymi ustawieniami.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Cytat
oh 15.5 mm.

No to będzie jeszcze potrzebował suwmiarki ;)
Nic nie sprzedaję