Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Ja osobiscie tez nic nie mam do Adama, wrecz przeciwnie, kilka razy poszedlem za jego rada i to byly dobre decyzje, nie mniej jednak w obecnej sytuacji moja sympatia jest po stronie pokrzywdzonego, 

marekw 76

Cytat: Kangie w Lipiec 24, 2019, 10:27Niektórzy robią sobie przedpole do późniejszego uzyskania  przychodu.
Łukasz, zgadza się ale to przecież dotyczy także zwyczajnych użytkowników którzy zachwalaja sprzęt który w najbliższym czasie maja zamiar sprzedać.
Zresztą ja juz też nie wypowiadam sie na temat Adama bo też go nie znam. Szkoda mi chłopaków ktorzy umoczyli. Może jeszcze wszystko dobrze się skończy?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Cytat: Hubertrs w Lipiec 24, 2019, 10:40w obecnej sytuacji moja sympatia jest po stronie pokrzywdzonego, 
No tutaj chyba nie powinno byc inaczej...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Hubertrs

Mialem n a mysli to, iz nie ganie poczynan Adama z pobudek osobistych

LampowY

Cytat: marekw 76 w Lipiec 24, 2019, 10:47Może jeszcze wszystko dobrze się skończy?
U mnie skończyło się tym, że preamp gra i nic mu nie dolega.
Jako, że autor spawu oddalił się z miejsca przestępstwa  ;D oddałem go rzetelnej firmie do doprowadzenia do stanu jaki powinien być od początku. Zapłaciłem kolejne pieniądze i w końcu gra jak trzeba. Problem w tym, że sprawa ciągnęła się przeszło pół roku i ten ulep (bardzo dobrze teraz grający) kosztował mnie z poprawkami tyle co markowy sprzęt nie gorzej grający. W plecy mam dużo bo przecież nigdy już tego nie sprzedam nawet za 1/10 kwoty jaka wsadziłem...


justinet

Cytat: Piterski w Lipiec 24, 2019, 09:32Ja to napisałem też nie dla tego by Adama szkalować ale jak nie miał odwagi zrobić z tym bałaganem porządku, a teraz zaczyna ten sam projekt promować gdzie indziej to cisną mi się brzydkie słowa na usta.
właśnie tu jest pies pogrzebany...
McGyver też mi pomógł parę razy (na innym forum) za co Mu jestem naprawdę wdzięczny; to że przy okazji promuje swoją działalność mi osobiście nie przeszkadza ale..
wiele osób brało udział w projekcie, większość miała jakieś problemy, z którymi próbowała sobie radzić, niektórzy dzielili się wiedzą inni niekoniecznie. Finalnie nie wiadomo do końca,  co trzeba poprawić. Rozumiem LampowY, bo nie brał udziału czynnie w projekcie, zapłacił raz i drugi i nie musi się dzielić wiedzą. Nie rozumiem zaś tego, że ktoś znika nie rozwiązując problemu do końca a potem na innym forum oferuje ten sam? (być może już poprawiony?) produkt. O innych obiecankach nie wspomnę...

LampowY

Cytat: justinet w Lipiec 24, 2019, 11:19Rozumiem LampowY, bo nie brał udziału czynnie w projekcie, zapłacił raz i drugi i nie musi się dzielić wiedzą.
Szum zlikwidował Tomek i się podzielił. Brum zlikwidował Adam, nie zauważyłem żeby napisał jak. W serwisie zewnętrznym zlikwidowano mi problemy z potencjometrem wymieniając go na inny, sprawny egzemplarz. Za wzbudzanie się był odpowiedzialny źle dobrany układ opóźniający. Tyle wiem. Szczegółów nie znam bo nie jestem elektronikiem.

Hubertrs

wydaje mi sie iz dalsze roztrzasanie sprawy nie ma celu, wszyscy znamy historie konfliktu, jedna ze stron postanowila sie ewakuowac, 
Sad nad nieobecnym nie ma wiekszego sensu

kowacz

Cytat: LampowY w Lipiec 24, 2019, 11:01U mnie skończyło się tym, że preamp gra i nic mu nie dolega.
A za ile go wystawiasz  >:D
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO


LampowY

Cytat: Hubertrs w Lipiec 24, 2019, 11:35Sad nad nieobecnym nie ma wiekszego sensu
Ja nikogo nie osądzam. Od początku złego słowa na McG nie napisałem.
To jego sprawa jak postępuje. Ja utwierdziłem tylko w sobie niechęć do diy.

justinet

Cytat: LampowY w Lipiec 24, 2019, 11:25Szum zlikwidował Tomek i się podzielił. Brum zlikwidował Adam, nie zauważyłem żeby napisał jak. W serwisie zewnętrznym zlikwidowano mi problemy z potencjometrem wymieniając go na inny, sprawny egzemplarz. Za wzbudzanie się był odpowiedzialny źle dobrany układ opóźniający.
LampowY ja do Ciebie nie mam/miałem żadnych pretensji, dziękuję że podzieliłeś się wiedzą. Bardzo Ci współczułem czytając o Twoich perypetiach. Tomek to AA?, bardzo dużo wniósł do tematu, pamiętam o jego bojach i  ich opisach -wielkie dzięki

Hubertrs

Cytat: LampowY w Lipiec 24, 2019, 12:38
Cytat: Hubertrs w Lipiec 24, 2019, 11:35Sad nad nieobecnym nie ma wiekszego sensu
Ja nikogo nie osądzam. Od początku złego słowa na McG nie napisałem.
To jego sprawa jak postępuje. Ja utwierdziłem tylko w sobie niechęć do diy.

Maciek dobrze wiesz co mialem na mysli, ja i tak Cie podziwiam za spokojne podejscie do tematu, po za tym wszyscy dobrze wiemy jak bylo, gdyby mnie spotkala podobna sytuacja to postaral bym sie przeprowadzic gastroskopie za pomoca ww pre,
nie mniej jednak uwazam, ze bicie piany nic nie zmieni, Adam raczej sie tu nie pojawi.

LampowY


LampowY

Proponuję zatem zakończyć temat tego projektu ponieważ z braku inicjatora niczego juz w tym temacie nie wymodzimy.

konrado77

Wg mnie, AA nie zlikwidował problemu bo mój i kilka innych pre działa bez brumu i szumu. Mc dał ciała lutując nie te rezystory co potrzeba, więcej może AA napisać.
Dla mnie, czekanie na obudowy 6 m-cy było dziwne...

tomekkk1

AA (czyli ja) zlikwidował problem szumu tych, które problem miały. Jeżeli ktoś wykonywał pre samemu, to od początku problemu zwyczajnie nie miał - bo wykorzystał wartości podane tutaj w wątku ;)

konrado77

No właśnie, trochę to dziwne że autor wątku nie stosował się do do swojej wiedzy robiąc Lampowemu pre "komercyjne"[emoji848]


Hubertrs

Stosowal praktyki zaciagniete z yaqina, lutowal to co akurat mial w szufladzie

Piterski

Cytat: konrado77 w Lipiec 24, 2019, 13:19Wg mnie, AA nie zlikwidował problemu bo mój i kilka innych pre działa bez brumu i szumu.
Jakiej skuteczności masz kolumny?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1


tomekkk1

Cytat: Piterski w Lipiec 24, 2019, 15:25
Cytat: konrado77 w Lipiec 24, 2019, 13:19Wg mnie, AA nie zlikwidował problemu bo mój i kilka innych pre działa bez brumu i szumu.
Jakiej skuteczności masz kolumny?

Piotrze - opisałem swój eksperyment z kolumnami o normalnej skuteczności na tamtym Forum. W skrócie, zarówno szum jak i brum był zauważalny na kolumnach Keswick Audio Volante o skuteczności około 86dB.


tomekkk1

Co do domniemania ewentualności szumu u kolegi @konrado77 - już napisałem wcześniej - nie miał prawa się pojawić. Co do brumu zwróćcie uwagę że zasilacz, który został użyty w tym wątku jest inny w tym wątku w stosunku do tego, który znajduje się w trzech wytworach Adama. Mało tego, na takich samych płytkach PCB w owych trzech przypadkach jest inne osadzenie innych elementów...