Jakość nowych tłoczeń.

Zaczęty przez rudy-102, Luty 14, 2018, 23:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Dlatego w powyższych sklepach staram się kupować płyty, które miały niedawno datę premiery. Z jednej strony najgorzej są traktowane płyty w Empiku, z drugiej ten sam sklep pozwala na wygodne zamówienie na etapie przedsprzedaży przez internet.

Co ciekawe nie dorwałem dotąd popalcowanej, poprzycieranej płyty z Biedry. Musik być wprost z zasobów magazynowych Universal-u. Może też dlatego, że jestem w dniu wyłożenia, najpóźniej trzy :) Pytanie gdzie trafiają reklamacje z Biedry?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Michał

To o czym piszecie,to dla mnie jeden z głownych powodów wyjścia z czarnych placków.

LampowY

Podobno! tak wygląda widmo płyt winylowych z Biedry.
Ktoś to wrzucił na FB a inni potwierdzają, że tak właśnie one mają  :o


Jakub

Ktoś kto sprzedał tego fake newsa mógłby się chociaż postarać, a nie dawać obrazek z utworem "Joy - Lunapark", który wyszedł tylko jako maxi singiel na CD i w ogóle w Biedronce nie był sprzedawany.  >:D

LampowY

Musik to jakiś pracownik Lidla był  ;D

dino

Rip z winyla z reguły wygląda tak  ;D

dino

A tak wzorcowy gesty plik - p. Gołębiewska

amati74

Cytat: kazan w Maj 15, 2018, 18:29
To co ostatnio oferuje się nam naiwniakom (bez urazy) nowymi wydaniami to kpina z klienta . Nie twierdzę , że wszystko ale z 20 moich ostatnich nabytków 10 nadaje się do zwrotu a 5 to totalny śmietnik !
... i nie chodzi bynajmniej o jakość tłoczenia , materiału muzycznego , masteringu ... a o stan "nowych" (!) winyli , produktów za niejednokrotnie kupę kasiory !
Krzywe , falujące krążki to niemal pewnik w nowych wydaniach a stan powierzchni winyli to już jakiś skandal  >:(
Nowe Toto - 40 Trips Around The Sun , skądinąd świetne według mnie wydanie i taki oto kwiatek :
Ojojoj co za syf

amati74

Kurcze napedziliscie mi staracha, córka kupiła mi na gwiazdkę w mpiku K Komeda "Astigmatic" I już się martwię co to będzie za placek obym nie był jednym z pechowcow. Jak będzie źle to ja zwrócę i zamówię u Tomasza wtedy będę miał spokojną głowę [emoji4]

dino

Właśnie słucham Simone Kernes - Lava. Deutsche Harmonia Mundi.
I o mało co nie zacząłem regulować azymutu.
Smaży momentami okrutnie.

paul_67

Emerson, Lake and Palmer -"Brain Salad Surgery" .Nowe wydanie z 24 bit/96kHz, remaster z oryginału itd.Głównie kupiłem dla okładki.Jest plakat,wycinanki,koperta wewnętrzna z fotografią zespołu...Muzykę znam na pamięć.Nie miałem na winylu i tak powinno zostać.Tłoczenie tragiczne.Szczególnie pierwszy utwór jest jakiś zniekształcony.Jest szuranie,pykanie.Nie wiem czy drugi raz położę na talerz.

Kangie

Cytat: paul_67 w Wrzesień 24, 2021, 19:40Tłoczenie tragiczne.Szczególnie pierwszy utwór jest jakiś zniekształcony.Jest szuranie,pykanie.Nie wiem czy drugi raz położę na talerz.
Uuuu...   :'(

Paweł, a czy zdjąłeś osłonkę z igły?!?  ;D ;D >:D ;)

paul_67


Pboczek

A kto to wydał i się podpisał? Reklamuj, poproś o inną, a jak będzie tak samo, zrób zwrot.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: paul_67 w Wrzesień 24, 2021, 19:40Szczególnie pierwszy utwór jest jakiś zniekształcony.Jest szuranie,pykanie.Nie wiem czy drugi raz położę na talerz.
Aż mi stało się przykro mimo, że nie słucham obecnie tego nośnika.....
A oddać się nie da?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Cytat: Pboczek w Wrzesień 24, 2021, 20:07A kto to wydał i się podpisał? Reklamuj, poproś o inną, a jak będzie tak samo, zrób zwrot.
Wydanie BMG.
Cytat: wiki w Wrzesień 24, 2021, 20:09Aż mi stało się przykro mimo, że nie słucham obecnie tego nośnika.....
A oddać się nie da?
Nawet nie jestem wkurzony.Czytałem w necie, że pierwszy utwór jest zmasakrowany, ale myślałem,że dostanę lepsze tłoczenie :)

paul_67

Cytat: Pboczek w Wrzesień 24, 2021, 20:07Reklamuj, poproś o inną, a jak będzie tak samo, zrób zwrot.
Nawet mi się nie chce :)

paul_67

#42
Szuranie na całej płycie ,słychać w cichszych fragmentach, w głośniejszych nawet ok.Organy Emersona potrafią wstrząsnąć pokojem, ale ogólnie jakość tłoczenia kiepska.Piszę ku przestrodze.
Ta okładka otwierana na środku...

paul_67

Pytanie do Tomka : znajdzie się jakieś lepsze tłoczenie ELP czy cały nakład jest taki?

elem

Paweł, mam urwanie głowy w robocie, nie zdążyłem jeszcze przesłuchać nowego egzemplarza, Przepraszam za opóźnienie
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67