Pre-Audio CLASSIC MT-1602 TONEARM 12”

Zaczęty przez Marek20, Wrzesień 12, 2017, 15:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Pan z Nysy kontra Gerwazy, to będzie wydarzenie na miarę najlepszych walk bokserskich:)
Grupa ratowania poziomu.

Marek20

#51
Cytat: rudy-102 w Wrzesień 17, 2017, 21:10
Ile ta "kusza" kosztowała?

2100 z wysyłką

Sprawdzam dalej, dotykam palcami, rurkę poprzez którą przewody wychodzą z ramienia, idą do obudowy i dalej, do gniazd do podłącznia.
Buczenie smażenie zanika do poziomu akceptowalnego
Kurna co jest? Ramienie nie jest uziemione?

Ramię poprzez zawieszenie pomiędzy magnesami jest idealnie odizolowane od odbudowy, niestety talerz nie jest.

 


Marek20

#52
Biorę, kurna, przysłowiowy młotek, żarty się skończyły, i rozwiązuję problem :)
Trochę starego złomu rozebrałem, na coś się to przydało, rozbierając ten szmelc często przyglądałem się jak producent rozwiazał sposób podłączenia, na ogół kiepsko.

Zaglądnąłem, jak tutaj wygląda sposób podłaczenia, wygląda jak widać, poruszałem kabelkami i stał się "cud", buczenie zupełnie zniknęło, jest cisza, oczywisćie poza lekkim szumem, ale to zupełnie normalny objaw w przypadku gramofonów
Brawo Ty, brawo ja.

Trzeba teraz coś zrobić, z tą kiepską izolacją gramofonu od podłoża, w okolicach dwóch nózek pod talerzem, stukanie w podłoże obok ramienia, nie przenosi się na ramię, i prawie nie przenosi się  na talerz, jest to akceptowalne. tutaj jest dobrze
Trzeba będzie kupić jakieś porządne podstawki pod te kolce,
Dobrze, że praca silnka nie przenosi sie na talerz w żaden sposób, nie słuchać tego wogóle, tutaj jest bardzo dobrze,

Ufff....

Pod talerzem są zamontowane złote ciężarki, widok wirującyh ciężarków wynagradza wszystko :)

Jak ktoś oczekuje, opisu jak gramofon gra, to takowego nie będzie.
Gdyż zależy to setki spraw.
Krótko mówiąc, konstrukcja gramofonu jest bardzo dobra, to już wysoka półka, wykonanie bardzo dobre, poza słabą izolacja od podłoża w okolicach dwóch nóżek pod talerzem. Jest to gramofon dla osób które mają pojęcie o tym co chcą kupić.
Jeśli kiedyś finanse pozwola, i najdzie mnie ochota to kupię kolejny gramofon tej firmy.       
Amen



paul_67

Nie rozumiem konstruktora tego gramofonu, gdy patrzę na ten pusty profil.On aż się prosi, aby czymś go wypełnić, to nie gitara akustyczna.Napchaj czegoś w te puste przestrzenie.Koszty minimalne, a efekt soniczny gwarantowany!

frywolny trucht

#54
Dam sobie jajko uciąć, że jakby nie był wspaniały, przed upływem 14 dni- wróci do producenta ;)
Sam rozumiesz, że w tej sytuacji nie można nic upychać w profile.

Nigdy nie miałem do czynienia z takim unipivotem. W sumie to z żadnym. Zastanawia mnie jak się w nim ustawia azymut, czy on się sam ustawia? Chyba nie, wizualizuje mi się mordercza robota  ::)
A jak tip igły krzywo wklejony to co?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 18, 2017, 20:14Zastanawia mnie jak się w nim ustawia azymut, czy on się sam ustawia?
Nic się samo nie ustawia. Albo jest headshell z możliwością obrotu albo balansuje się całą belkę poprzecznie żeby igła siedziała prawidłowo.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

No właśnie przed chwila przyszło mi to do głowy i edytowałem wpis. A to wszystko się giba, jest płynne. Trochę dziwne, że producent  olał temat instrukcji. Tam powinno być 1000 tricków jak to zrobić, żeby furii nie dostać. Szczególnie, że posiadacz gramofonu może lubić ostre szlify  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

#57
Odstawiłem zabawę z tym gramofonem do przyszłego weekendu.



Marek20

Cytat: paul_67 w Wrzesień 18, 2017, 20:06
Nie rozumiem konstruktora tego gramofonu, gdy patrzę na ten pusty profil.On aż się prosi, aby czymś go wypełnić, to nie gitara akustyczna.Napchaj czegoś w te puste przestrzenie.Koszty minimalne, a efekt soniczny gwarantowany!
Mam wsypać trochę  piasku? :)
Może i nie byłoby głupie, ale musiałbym zrobić wpierw przegrodę, aby piasek nie dostał się do części gdzie są przewody.
Nie w tym problem, problem jest z brakiem jakiekolwiek amortyzacji w części gdzie jest napęd, cała kontrukcja jest tutaj na sztywno.

   

Marek20

#59
CytatNigdy nie miałem do czynienia z takim unipivotem. W sumie to z żadnym. Zastanawia mnie jak się w nim ustawia azymut, czy on się sam ustawia? Chyba nie, wizualizuje mi się mordercza robota  ::)
A jak tip igły krzywo wklejony to co?


Mówisz o obrocie ramienia wokół własniej osi, w poziomie? Chodzi o obrót, regulowany w tzw normalnych ramieniach za pomocą drugiej  śrubki, od dołu pod headshellem?
Tutaj obraca się ramię wraz z headshellem dwoma palcami, wokół własniej osi.

Obrót wkładki, patrząć od góry, wokół ruch wskazówek zegara, reguluje się, poprzez odkęcnie widoczniej śrubki

Chyba nie ma możliwości przesunięcia wkładki do przodu, lub do tyłu. lub przesunięcia całego headshella z wkładką, do przodu, lub do tyłu.
No chyba, że jest możliwości przesunięcia całego ramienia, w punkcie gdzie jest zamontowane, pomiędzy magnesami.
Nie wiem, musze się temu bliżej przyjrzeć.
Wygląda na to, że nie ma możliwości regulacji overhangu,.

   

       

vasa

Cytat: Marek20 w Wrzesień 18, 2017, 23:15Tutaj obraca się ramię wraz z headshellem dwoma palcami, wokół własniej osi.
Obracasz i wraca czy zostaje?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Marek20

Cytat: vasa w Wrzesień 18, 2017, 23:29
Cytat: Marek20 w Wrzesień 18, 2017, 23:15Tutaj obraca się ramię wraz z headshellem dwoma palcami, wokół własniej osi.
Obracasz i wraca czy zostaje?

Obracam  i zostaje w pozycji którą ustawiłem

vasa

Cytat: Marek20 w Wrzesień 18, 2017, 23:37Obracam  i zostaje w pozycji którą ustawiłem
No to masz regulację azymutu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Marek20

#63
CytatDam sobie jajko uciąć, że jakby nie był wspaniały, przed upływem 14 dni- wróci do producenta ;)
Nie wróci, choć powinien.
Kupiłem w celach poznawczo-badawczych.


 


Marek20

:)
Złoty zestaw miał być, ale sprzedająćy źle zapakwoał Empire i grot igły poszedł się kochać. :(


PiPi

Gerwazy najważniejsze że Ty idealnie pakujesz  .

Marek20

Cytat: PiPi w Wrzesień 19, 2017, 21:44
Gerwazy najważniejsze że Ty idealnie pakujesz  .

Jak byś zapakował ponad 1000 przesyłek to też byś nauczył się :)
   

PiPi

#67
Taaaa . Tylko twoja sprzedaż to głównie tanie płyty cd  ;D

Marek20

#68
Twórca tego gramofonu odpisał na moją prośbę o instrukcję obsługi, na którą trzeba jeszcze poczekać :)
Przysłał zdjęcia dotyczące konfiguracji gramofonu, plus informację, zę amortyzacji sekcji napędu nie ma, bo droższe też nie mają, ale ma to tą zaletę, że ustawiąjąc gramofonu na różnym podłożu można wiele wnieść  do brzmienia gramofonu. Ja tak sobie myślę, że twórca ściemnia, w tej kwestii, ale może się mylę.
Zdjęciom jeszcze się nie przyglądałem.

[ Uwaga! Na prośbę autora usuniięto obrazkową instrukcję obsługi. Wróci ładniejsza. Podobno. Poniższe wpisy użytkowników mogą dotyczyć obrazków i opisów, których już nie ma]

PiPi

Największym problemem tej instrukcji  wg mnie  jest  ortografia , dlatego nie dziwię się że masz problemy ze zrozumieniem (wątpliwościami) co do opisu  .

Marek20

Cytat: PiPi w Wrzesień 20, 2017, 23:46
Największym problemem tej instrukcji  wg mnie  jest  ortografia , dlatego nie dziwię się że masz problemy ze zrozumieniem (wątpliwościami) co do opisu  .

A ja myślę, ze ustawienie siły odśrodkowej

frywolny trucht

Nie mogłem się dopatrzyć tam śrubki na zdjęciach. A więc tą samą śrubką ustawiamy i przesięg i azymut. To kłopotliwe, ale też najprostsze rozwiązanie z punktu widzenia konstruktora. Tak ma też Ad Fontes, przy czym Andrzej poszedł krok dalej i azymut można teraz również regulować w główce ramienia. Bo ludzie narzekali, że trzeba być zegarmistrzem ekwilibrystą. Ty masz o tyle trudniej, że układ się giba na żyłce.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: Marek20 w Wrzesień 20, 2017, 23:57odśrodkowej

Dośrodkowej. Siła ciągnie wkładkę do środka płyty. Antyskating ma ją równoważyć, ale też zawiera w sobie uwzględnienie siły tarcia igły w rowku. Dlatego ustawianie na szkle jest bez sensu. Poczytaj i jakbyś mógł z łaski swojej zarzucić do poczytania konstruktorowi: 
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=598.0

Instrukcja dotycząca ustawiania antyskatingu jest cokolwiek dziwna. Sądziłem, że luzuje się śrubkę 1 i obraca pipkiem 2 w osi pionowej. Dobre w tym układzie jest to, że siła dośrodkowa rośnie wraz ze zbliżaniem się igły do środka płyty i da się tak to tutaj ustawić. Z opisu konstruktora nijak nie czaję co on miał na myśli.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

Mój egzemplarz, nie ma spręzyni do regulacj szybkosci opadania windy ramienia, ma regulowany cięzarek.

Nie jestem pewny czy tak się reguluje siłę dośrodkową, na logikę gdy to regulujemy gdy talerz nie kręci to ramię powinno uciekać na zewnątrz , aby gdy ramię jest na płycie i talerz kręci się, kompensować siłę która ciągnie ramíę ku środkowi płyty.
Autor natomiast radzi inaczej, wbrew logice.
Mylę się?

frywolny trucht

Ja mam przede wszystkim problem ze znalezieniem elementu, którym się reguluje tę siłę w tym ramieniu :)
Dlaczego wspomniałeś o windzie ramienia? No chyba nie ma ona wpływu na antyskating?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93