KABEL ZASILAJĄCY DIY "HELIX"

Zaczęty przez MartinS, Październik 14, 2018, 12:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Jak nie spróbuje to się nie przekonam .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MartinS

Cytat: miniabyr w Styczeń 31, 2019, 18:11Jak nie spróbuje to się nie przekonam . 
Tak myślałem :D
Spróbuj, kiedy "Materiał" odpocznie, a "wena" wróci na swoje miejsce ;D

Pablo_NL

Przy trzecim podejściu do sieciówki wystarcza mi już tylko ok 20 minut i gotowe.
Mimo wszystko sugeruję okablować cały tor...

Pablo_NL

Cytat: MartinS w Styczeń 31, 2019, 17:39A tak na marginesie, żeby spirale się nie rozsuwały, a poza tym, żeby przez zewnętrzny oplot nie "przebijał" kolor izolacji przewodu spirali

Mi się tam podoba bez zewnętrznej izolacji, na żywo ma swój urok

dino

U mnie nie działają ale czytałem z innego źródła. To dotyczy przemysłowego okablowania dla sygnałów prostokątnych czyli popularnej skrętki. Reszta bełkotu "autora bloga" nie ma nic wspólnego z nauką.
Również powoływanie się na helisę bo to co robi, z helisą nie ma nic wspólnego.
Jak to zwykle z kablami bywa "wiara" czyni cuda.
Albo zamiana chinskiej komputerówki na kabel z miedzi. Nawet bezsensownie poskręcany.

MartinS

Cytat: Pablo_NL w Styczeń 31, 2019, 18:23Mi się tam podoba bez zewnętrznej izolacji, na żywo ma swój urok
Takiego mam Helixa prototypowego. Urok ma, nie powiem ;D ale "gotowce" w oplocie mam czarne. Co kto lubi. 

Pablo_NL

Cytat: dino w Styczeń 31, 2019, 18:25Albo zamiana chinskiej komputerówki na kabel z miedzi. Nawet bezsensownie poskręcany.

Nie miałem chńskiej komputerówki ani chińskich IC, ani głośnikowych, powiem więcej - całkiem dobre. Więc jak to jest? Wiara? Raczej nie u mnie, nie u innych...

dino

Pablo - uczciwie zaznaczam, że w "kable" nie wierzę ale nie mam nic przeciwko jak ktoś robi kable tak jak lubi i słyszy, że jego zdaniem grają lepiej.
Nie lubię natomiast jak dorabia do tego idiotyczne teorie nie mające nic wspólnego z nauką.

Pablo_NL

#158
Napiszę tak. Dla mnie wielkim idiotyzmem jest twierdzenie, że kable "grają". Kable albo przeszkadzają w mniejszym lub większym stopniu, albo są prawie przezroczyste i to słychać przy neutralnym systemie. Są wzmacniacze przy których nie jestem w stanie powiedzieć czy kabel A jest lepszy od kabla B, jednak przy amplifikacji którą teraz posiadam, słychać wszystko w najdrobniejszych szczegółach.
Koleś o którym mowa, zaadoptował do IC i głośnikowych rozwiązanie, które już dość dawno było stosowane. W mojej firmie walają się jeszcze oryginalne kable zasilające Siemensa do specjalistycznych serwerów, które są bardzo podobne do tego które ja osobiście zrobiłem. Jeśli dostanę pozwolenie, to je rozpruję i porobię zdjęcia. Te kable mają po 5-10 metrów długości (IEC-IEC) i były stosowane jako zasilanie racków od strony rozdzielni. Teraz się pozmieniało i jest inne rozwiązanie. Pytałem najstarszego pracownika który z tym pracował i mówi wprost, że te stare kable działały najlepiej i nie było "tąpnięć" w przekaźnikach zegarów. Teraz są światłowody i aż tak bardzo nie zwraca się uwagi na zasilanie.
Facet z linków trochę koloryzuje i zakrzywia rzeczywistość w sposób dość poetycki, jednak faktem jest, że ściśnięcie lub rozciągnięcie oplotu na IC bardzo wpływa na dźwięk. Sam to robiłem i znam efekt jaki można uzyskać doświadczalnie.
Jeszcze raz podkreślam to co pisałem wcześniej:
Bardzo, ale to bardzo sceptycznie podchodziłem do tematu. Swoje ulepki zrobiłem po to, aby wymienić kabel zasilający na bardziej elastyczny i o większym przekroju. Później już samo poszlo...

P.S.
Wcześniej mieszkałem prawie po sąsiedzku pewnej małej manufaktury kablarskiej. Rozmawiałem z ludźmi tam pracującymi i wiem, że np. dodanie węgla - czy to w postaci izolatora czy domieszki do miedzi - powoduje ograniczenie wysokich częstotliwości (a dokładnie mocny spadek db powyżej 15kHz i wszystkich powiązanych harmonicznych) i spokojnie można to uzyskać poprzez zastosowanie innego przewodnika, ale to kosztuje tyle samo i firma nie widzi w tym korzyści, czyli marketing się kłania. Również inne rozwiązania to w prostej linii pieniążki... Po co zrobić jeden kabel, który zastąpi inne?
Ta manufakturka miała taką mało znaczącą nazwę, jakieś VdH czy jakoś tak...

MartinS

Cytat: Pablo_NL w Styczeń 31, 2019, 19:13Dla mnie wielkim idiotyzmem jest twierdzenie, że kable "grają".
Trochę za mocne stwierdzenie, tak myślę...
Oczywiście, że kable "nie grają" i wyłącznie dla uproszczenia opisu wpływu kabli na brzmienie (wszystko jedno IC, sieciówek itd.)  wiele osób (ja również) pisze, że "kabel gra". Rzecz jasna można to odnieść również do innych komponentów audio (lamp, bezpieczników itd.).

Pablo_NL

Cytat: MartinS w Styczeń 31, 2019, 19:28Trochę za mocne stwierdzenie, tak myślę...
No może twardo napisało mi się, sorry. Twardo, bo twardo staram się stąpać po ziemi i daleki jestem od czegoś co podchodzi pod voodoo.
Ja np. rozróżniam niuanse smakowe whisky (bo lubię) a za diabła nie rozróżniam wódek (bo nie lubię). Co głowa to opinia i już.

MartinS

Cytat: Pablo_NL w Styczeń 31, 2019, 19:35rozróżniam niuanse smakowe whisky (bo lubię)
Też lubię, ale z rozróżnianiem niuansów smakowych gorzej... Ze słuchem natomiast u mnie nie najgorzej...Gdyby było gorzej, pewnie byłoby taniej ;D

Pablo_NL


MartinS


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MartinS


Pablo_NL

No to że weekend za pasem, uroczyście otwieram dobre włoskie wino  :gn:. Dodatkowo z powodu sprzedania dzisiaj mojej ulubionej integry. Nie mam czego słuchać chwilowo  :o

gratefullde

Cytat: Pablo_NL w Styczeń 31, 2019, 20:14
No to że weekend za pasem, uroczyście otwieram dobre włoskie wino  :gn:. Dodatkowo z powodu sprzedania dzisiaj mojej ulubionej integry. Nie mam czego słuchać chwilowo  :o

Mamy spec wątek do picia ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Pablo_NL

Tam zaraz picia. My się delektujemy a nie idziemy na żywioł  ;D

MartinS

Cytat: Pablo_NL w Styczeń 31, 2019, 20:14Nie mam czego słuchać chwilowo 
Nie ma szansy, żeby małżonka coś Ci zaśpiewała? ;D

Cytat: gratefullde w Styczeń 31, 2019, 20:17Mamy spec wątek do picia
Na to wygląda, a poza tym małe co nieco jeszcze nikomu nie zaszkodziło   ;)

Pablo_NL

Cytat: MartinS w Styczeń 31, 2019, 20:29Nie ma szansy, żeby małżonka coś Ci zaśpiewała?

tzn. mam jeszcze jeden mały system w sypialni, ale ten, no.

poza tym to wątek o kablach  ;D

McGyver

Cytat: MartinS w Styczeń 31, 2019, 17:50
Cytat: dino w Styczeń 31, 2019, 17:46Nie poczytasz bo linki nie działają.
Może u Ciebie nie działają  :P. Przed chwilą sprawdzałem. Działają bez zarzutu.
Ale to co facet pisze to faktycznie bzdury.

MartinS

Cytat: McGyver w Styczeń 31, 2019, 23:09Ale to co facet pisze to faktycznie bzdury.
Wszystko? W całym blogu? Czy tylko o Helixie?

McGyver

Cytat: MartinS w Styczeń 31, 2019, 23:28
Cytat: McGyver w Styczeń 31, 2019, 23:09Ale to co facet pisze to faktycznie bzdury.
Wszystko? W całym blogu? Czy tylko o Helixie?

Szczerze, to po przeczytaniu tego:
CytatFirst - you have to forget the notion that the two conductors inside a cable are performing a similar role.


They Are Not!



The signal conductor - as it's name implies - carries the audio signal.

But the neutral conductor is connected to the neutral side of the amplifier circuit and as such should not influence the efforts of the amp to hold the neutral side of it's circuit at ZERO volts.
uznałem że nie ma sensu czytać niczego więcej. Facet nie ma pojęcia jak toto działa.

MartinS

Cytat: McGyver w Luty 01, 2019, 00:13uznałem że nie ma sensu czytać niczego więcej. Facet nie ma pojęcia jak toto działa.
No cóż... Ale jednak Helix działa, nawet jeśli "facet nie ma pojęcia jak toto działa".  A wpływ sieciówek na brzmienie, tak jak Ty, słyszę.