NAD C356BEE i modyfikacja a'la muda44

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 09, 2016, 12:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: muda44 w Styczeń 07, 2018, 16:18Jego konstrukacja jest BDB i jak to u NADa , genialne końcówki i beznadziejne pre .
Mam C320BEE i uważam, że pre nie jest takie złe - słuchałem wielu gorszych.
Wywaliłbym oczywiście clip protection i zbypasował barwę (brak czasu) natomiast niewątpliwą zaletą jest moim zdaniem JFET na wejściu. I to chyba sprawia, że NAD-y grają "ze wszystkim"

rudy-102

Cytat: Stefan2s w Styczeń 08, 2018, 18:27Pomyślę o tych Nadach, jak trafię na 350 w dobrym stanie, z pierwszej ręki to go kupię. Jak nie to alternatywą będzie nowy 356. Masz rację, że nie ma co ścibolić i oszczędzać kilka setek....
https://www.fein-hifi.de/Verstaerker/NAD/NAD-C-350-Highend-Stereo-Verstaerker::1678.html

https://www.ebay.de/itm/NAD-High-End-Stereo-Verstarker-C-350/372163029691?hash=item56a6a52abb:g:lsMAAOSwXY5ZP~UK

tomekkk1


rudy-102


muda44

Cytat: dino w Styczeń 08, 2018, 21:43
Cytat: muda44 w Styczeń 07, 2018, 16:18Jego konstrukacja jest BDB i jak to u NADa , genialne końcówki i beznadziejne pre .
Mam C320BEE i uważam, że pre nie jest takie złe - słuchałem wielu gorszych.
Wywaliłbym oczywiście clip protection i zbypasował barwę (brak czasu) natomiast niewątpliwą zaletą jest moim zdaniem JFET na wejściu. I to chyba sprawia, że NAD-y grają "ze wszystkim"

Kwestia punktu odniesienia . W pieniądzach jakie kosztuje OK .
Bez wywalenia tych " modułów " przed i za regulacją barwy niewiele zdziałasz , przerabiałem to na dziesiątki możliwości .

antonioo

czy jest mozliwosc wrzucenia fotek modyfikacji delphinusow?

muda44

Cytat: antonioo w Styczeń 09, 2018, 09:15
czy jest mozliwosc wrzucenia fotek modyfikacji delphinusow?

Przypomnij się za kilka dni na PW , założę wątek z opisem i zdjęciami .

muda44

Cytat: Stefan2s w Styczeń 08, 2018, 19:51
Cytat: muda44 w Styczeń 08, 2018, 18:46Chario przyjechały jedynie na moda . Piękne ale słabe kolumny .
Szara góra i bucząca buda . Niski bas ucięty .
Co do stolarki, jakości wykonania to zgoda.. :-) Nie znam kolumn o takich gabarytach, które nie mają ograniczeń w basie. Akurat za bas wielu te kolumny chwali. Można się czepiać tego 38 mm tweetera, bo nie jest to szczyt rozdzielczości... Dam znać jak już będę miał Nada...

Jak Ci się nie spieszy i nie musisz mieć w idealnym stanie wizualnym to przyjechał dzisiaj taki do mnie C350 z org pilotem i instrukcją .
Wstrzymałem się ze sprzedażą Accu i zamówiłem kilka sieciówek które powinny mi dociążyć , dobarwić brzmienie . Jeżeli tak się stanie to będzie na sprzedaż w dobrej cenie .
Najważniejsze że nie ma dużego przelotu więc jeszcze sporo lat grania przed nim .

Stefan2s

Stan wizualny sprzętu ma dla mnie duże znaczenie. Nie ma pośpiechu, rozejrzę się. Na dziś skłaniam się ku nowemu 356... - Co do kabli to używam Wireworlda Aurorę przy dacu i Stratusa z Lebenem i Denonem... nie potrafię powiedzieć, czy kable zasilające mają u mnie wpływ na dżwięk... używam ich dla tzw świętego spokoju...
- Co sądzisz 375? Opinie są mocno podzielone...
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

marekw 76

Ja z kolei nie rozumiem takich frustratów.
Można przecież merytorycznie zwrócić uwagę co jest nie tak z modyfikacjami wykonanymi przez Mudę.
Ale najwyraźniej nie jest to możliwe bo najpierw trzeba byłoby posłuchać/zobaczyć sprzęty po takiej modyfikacji.

Na innym forum już był wątek rozpieprzony przez komentatorów którzy nawet nie słyszeli Nadów po "mudyfikacjach".

Edit:
Ups znowu posprzątane...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Cytat: Stefan2s w Styczeń 11, 2018, 01:15
Stan wizualny sprzętu ma dla mnie duże znaczenie. Nie ma pośpiechu, rozejrzę się. Na dziś skłaniam się ku nowemu 356... - Co do kabli to używam Wireworlda Aurorę przy dacu i Stratusa z Lebenem i Denonem... nie potrafię powiedzieć, czy kable zasilające mają u mnie wpływ na dżwięk... używam ich dla tzw świętego spokoju...
- Co sądzisz 375? Opinie są mocno podzielone...
Dla mnie też ( dlatego tak lubię stare Sony ES i Accu ;) ) ale czasem warto delikatnie przymknąć oko na jakieś niewielkie skazy .
Chodziło mi o fajną cenę jako dla forumowicza , taką za jaką nie stracisz przy ewentualnej odsprzedaży a doświadczenie i wiedza zostanie ;)

OK , przyjechało dzisiaj kilka kabli zasilających i już wiem że osiągnę to co chciałem więc jak ktoś z forum jest chętny to dla forumowicza tego forum C350 z modem w opisanej tu wersji oddam za 1000zł z przesyłką :)
Jest pilot , instrukcja . Wzmak bardzo mało używany .
Średnia cena takiego wzmaka to około 800zł i 600zł mod .
Oferta ważna do weekendu :)

Aurora i Stratus to kable które polecam od lat .
Obydwa grają dosyć twardo , łagodzą ostrości i techniczny nalot sprzętu . Wycofują środek i matują brzmienie .
Są to bdb kable na start , niestety te bdb sieciówki są bardzo drogie .

Do Lebena spróbuj Suprę LoRad 2,5 . Da Ci więcej rozdzielczości - powietrza .
Używane kosztują grosze . Jeżeli nie usłyszysz różnicy między Suprą a obecnymi kablami to możesz odpuścić sieciówki .

O 375 pisałem z 2 strony temu .
Wzmacniacz o dużej mocy , grający nieco matowo z potężnym  i miękkim basem .
Czy warto go kupić ?
Dla tych którym kolumny z typowymi audiofilskimi wzmacniaczami dążącymi do neutralności grają zbyt lekko i jasno i chcą bardzo głośno słuchać - TAK.
Ale to nie jest wzmacniacz dla tych co chcą tyle wydać na możliwie najlepiej grający wzmacniacz .




Michał

Czyli Accu jednak gra lepiej od NADa?
Ech Marcin,szkoda że Lebenowi takich szans nie chciałeś stworzyć,tylko myk i dziadowski Atilla już stał ;)

muda44

Cytat: Michał w Styczeń 11, 2018, 19:16
Czyli Accu jednak gra lepiej od NADa?
Ech Marcin,szkoda że Lebenowi takich szans nie chciałeś stworzyć,tylko myk i dziadowski Atilla już stał ;)
E408 ma lepszą rozdzielczość od C350  z tym opisywanym tu modem i najlepszą jaką słyszałem ze wszystkich wzmacniaczy jakie miałem ale w moim systemie ma za mało barw , plastyczności , naturalności .
I to jest atut warty inwestycji , Leben w moim systemie grał jak deck z włączonym DOLBY B .
Tyle że żeby to osiągnąć trzeba wyłożyć  - dołożyć kolejne , grube tysiące na sieciówki :/

McGyver

Cytat: muda44 w Styczeń 11, 2018, 19:05Suprę LoRad 2,5 (...) Używane kosztują grosze .
Można też kupić przewód ze szpuli na metry. założyć ładny oplot, oprawić fajnymi wtykami, i za podobne grosze będzie o wiele lepiej prezentujący się kabel. Oryginalne wtyki Supra są IMHO parszywie brzydkie.


muda44

Kabli u mnie nie widać . Fakt , ta Supra nie jest jakaś piękna ale kabel zasilający ma być ładny ?
;)
Najważniejsze że jest elastyczna i łatwo daje się układać .
Szlak mnie trafia przy kablach sztywnych i ciężkich .

Za swój używany z org pudełkiem dałem 160zł , tu chyba nie ma co kombinować ;)

Stefan2s

Cytat: muda44 w Styczeń 11, 2018, 19:05Do Lebena spróbuj Suprę LoRad 2,5 . Da Ci więcej rozdzielczości - powietrza .
Używane kosztują grosze . Jeżeli nie usłyszysz różnicy między Suprą a obecnymi kablami to możesz odpuścić sieciówki .
Ponieważ hołduję empirii kupię w/w kabel. Tak czy owak się przyda. Dzięki za radę...
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

muda44

Cytat: Stefan2s w Styczeń 12, 2018, 01:50hołduję empirii

Wczoraj trochę kabli " posłuchałem " i potwierdzam że jest wart sprawdzenia .
Mam tą wersję .

Stefan2s

Idąc za cennymi radami wystrugałem sobie kabel sieciowy do Lebena na bazie Supry LoRad 2.5. - No cóż, wydaje mi się, że w porównaniu do WW Stratusa obserwuję różnicę w zakresie górnego basu /może dolnej średnicy/. Wiolonczela brzmi bardziej naturalnie /Yo-Yo Ma, Suita J.S Bacha na wiolonczelę/, skrzypce pozbyły się twardości w dolnych rejestrach /Sophie Mutter, Sarasate, Fantazje na kanwie Carnem Bizeta/, fortepian też brzmi lepiej, dźwięczniej i nie ma podbicia górnego basu /Andras Schiff, J.S. Bach, Partirta nr 1./ Jest też nieco więcej pogłosu, planktonu... Mam wątpliwości, czy zauważyłbym te zmiany w ślepym teście? W każdym razie zachwiałem się w swoim sceptycyzmie jeśli chodzi o wpływ kabli sieciowych... :)
- Ponieważ bliska mi jest myśl neopozytywistyczna to czułbym się bardziej komfortowo, gdyby za tymi moimi wrażeniami była jakaś koherentna teoria, najlepiej poparta rzetelnymi pomiarami, która wyjaśniałby ten kablowy fenomen. :)
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

muda44

Cytat: Stefan2s w Styczeń 16, 2018, 13:26
Idąc za cennymi radami wystrugałem sobie kabel sieciowy do Lebena na bazie Supry LoRad 2.5. - No cóż, wydaje mi się, że w porównaniu do WW Stratusa obserwuję różnicę w zakresie górnego basu /może dolnej średnicy/. Wiolonczela brzmi bardziej naturalnie /Yo-Yo Ma, Suita J.S Bacha na wiolonczelę/, skrzypce pozbyły się twardości w dolnych rejestrach /Sophie Mutter, Sarasate, Fantazje na kanwie Carnem Bizeta/, fortepian też brzmi lepiej, dźwięczniej i nie ma podbicia górnego basu /Andras Schiff, J.S. Bach, Partirta nr 1./ Jest też nieco więcej pogłosu, planktonu... Mam wątpliwości, czy zauważyłbym te zmiany w ślepym teście? W każdym razie zachwiałem się w swoim sceptycyzmie jeśli chodzi o wpływ kabli sieciowych... :)
- Ponieważ bliska mi jest myśl neopozytywistyczna to czułbym się bardziej komfortowo, gdyby za tymi moimi wrażeniami była jakaś koherentna teoria, najlepiej poparta rzetelnymi pomiarami, która wyjaśniałby ten kablowy fenomen. :)


Opisałeś dokładnie różnice między tymi kablami ;)
Nie przejmuj się ślepymi testami . To Tobie ma grać a Ty możesz to wykorzystać w swoim systemie dla siebie .
Posłuchaj kilka dni na jednym i wróć do poprzedniego pamiętając żeby w obydwu faza była z tej samej strony . Wybierz ten który Ci bardziej odpowiada .
Niestety są lepsze sieciówki ale i też inne ceny .

Tematów o teoriach i praktykach jest masa . Ty już masz praktykę , potrzebna Ci do tego teoria i pomiary ?

marekw 76

Cytat: Stefan2s w Styczeń 16, 2018, 13:26Mam wątpliwości, czy zauważyłbym te zmiany w ślepym teście?
Ja u siebie we wzmacniaczu zawsze odróżnię Suprę od Stratusa.
Ale kompletnie nie obchodzi mnie teoria na ten temat :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

newpeter

Witajcie,
Posiadam Nad C320BEE + Nad C542 oba klocki pod modyfikacji Mudd-y
Ponieważ zmienia się miejsce do słuchania to pojawia się w końcu możliwość zakupu innych głośników
Prośba do Was, abyście doradzili czego szukać do pokoju 12m2, w cenie gdzieś ok. 2000zł/kpl. Głośniki będą stały blisko ściany, stąd szukam czegoś z przednim bass-reflexem, choć wcale może nie jest to jedyne rozwiązanie ?
Preferowany jest szybki bas i rozjaśniona góra, słucham najwięcej rocka, bluesa, jazzu, najmniej klasyki
Wiem że polecane są B&W czy KEF-y

Takie mam wytypowane podstawkowce:
Indiana Line Tesi 260
Acoustic Energy 301
Focal Chorus 706
Polk Audio RTi A3
STX MX-140

Oraz takie podłogowce, które jak wierzyć recenzjom bardzo dobrze współgrają z elektroniką NAD, no i nie potrzeba podstawek
Pylon Audio Topaz 15
Pylon Audio Topaz 20
Te Pylony chyba już nie produkowane, ale można kupić ostatnie sztuki

Newpeter

Melepeta

A nie lepiej poszukać używanych? Za tę kwotę znajdziesz coś o wiele ciekawszego.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

newpeter

Nie wykluczam używek. Możesz coś konkretnego polecić ?

zalun

Czy NAD 1155 można w jakiś prosty sposób doprowadzić do lepszego dźwięku?

muda44

Cytat: newpeter w Luty 12, 2018, 20:21
Witajcie,
Posiadam Nad C320BEE + Nad C542 oba klocki pod modyfikacji Mudd-y
Ponieważ zmienia się miejsce do słuchania to pojawia się w końcu możliwość zakupu innych głośników
Prośba do Was, abyście doradzili czego szukać do pokoju 12m2, w cenie gdzieś ok. 2000zł/kpl. Głośniki będą stały blisko ściany, stąd szukam czegoś z przednim bass-reflexem, choć wcale może nie jest to jedyne rozwiązanie ?
Preferowany jest szybki bas i rozjaśniona góra, słucham najwięcej rocka, bluesa, jazzu, najmniej klasyki
Wiem że polecane są B&W czy KEF-y

Takie mam wytypowane podstawkowce:
Indiana Line Tesi 260
Acoustic Energy 301
Focal Chorus 706
Polk Audio RTi A3
STX MX-140

Oraz takie podłogowce, które jak wierzyć recenzjom bardzo dobrze współgrają z elektroniką NAD, no i nie potrzeba podstawek
Pylon Audio Topaz 15
Pylon Audio Topaz 20
Te Pylony chyba już nie produkowane, ale można kupić ostatnie sztuki

Newpeter

W takiej kubaturze to ja bym szukał czegoś na coaxialu .
Kef LS50 albo R300 . Drugie dadzą większy ilościowo bas .