Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: vasa w Grudzień 15, 2018, 17:30Pragnę jedynie dopowiedzieć że tych którzy zarabiają na truciu jest znacznie więcej i dysponują nieporównywalnie większymi pieniędzmi   8)
Przecież to ta sama ekipa tylko inne "division"  ;D ;D ;D

dino

Istotne w tym wszystkim jest rozróżnienie dwóch wątków.
Pierwszy to CO2 i "globalne ocieplenie" - tutaj mamy skalę globalną.
Drugi to smog i zanieczyszczenie powietrza powstający z reguły lokalnie.
I biadolenie, że rzad nic nie robi z sąsiadami palącymi syfem jest trochę śmieszne. Od tego są lokalne samorządy i służby oraz ..my sami.
Ja już dwa razy dzwoniłem po straż miejską jak w nocy we wsi próbowali palić syfem. Sąsiedzi z nowych domów tez są "czujni".
I w okolicy obecnie raczej nie ma z tym problemu.
Angażujemy się w nakręcane medialne globalne akcje "w obronie" tego i owego a potem piszemy, że "obok całe osiedle pali syfem" i mam zanieczyszczone powietrze. Za to się trzeba zabrać. Ale to juz ryzyko bo to lokalne i namacalne. Lepiej powielać memy na fejsie.

frywolny trucht

Przypomnij mi. Czy wszystkie wcześniejsze wpisy, których dokonałeś tutaj, to nie była wina ruchu pojazdów? Coś ciekawego się wydarzyło? Dawaj :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

U mnie strażnik gminny pracuje od 7 do 15.  :o

dino

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 15, 2018, 22:05Przypomnij mi. Czy wszystkie wcześniejsze wpisy, których dokonałeś tutaj, to nie była wina ruchu pojazdów? Coś ciekawego się wydarzyło? Dawaj :)
W dużych miastach na pewno.Wydawało mi się, że Jakub pisał o małej miejscowości gdzie palenie syfem to podstawa problemu.
Nie sądzisz chyba, że rozciągająca się na całą Warszawą żółta czapa to z pieców  :D

dino

Cytat: Jakub w Grudzień 15, 2018, 22:17U mnie strażnik gminny pracuje od 7 do 15.  :o
U nas przyjeżdżają z gminy całodobowo. Macie już temat do lokalnej korekty. Przed wyborami nie obiecywali "walki ze smogiem" ?

Jakub

Gmina coś tam robi. Pilotują te dopłaty do pieców (teść skorzystał), teraz troche ludzi domy ociepla za unijne itd.

Natomiast z racji tego, że mieszkam w zagłębiu warzywniczym to temat smogu jest jaki taki trochę na cenzurowanym. Bowiem do pieców domowych dochodzą cieplarki, w których się produkuje rozsadę - a tutaj to już palą czym popadnie.

Wystarczy powiedzieć, że w ostatnich wyborach samorządowych kontrkandydat obecnego wójta miał w programie likwidację straży gminnej, bo co to ma być, że gmina gnębi ludzi i ładuje mandaty za spuszczanie szamba do ogródka, palenie folii, czy zasyfianie dróg błotem z pól.

Także nad mentalnością lokalsów trzeba jeszcze długo pracować. Powoli się to zmienia, ale i tak wystarczy jeden niereformowalny, co to jego dziadek i ojciec palili syfem, to on też będzie bo ksiundz w kościele powiedział, że człowiek jest panem świata.

dino

To faktycznie problem bo palenie syfem w domach łatwiej ścigać i piętnować ale jak palą bo zarabiają na produkcji to masakra.
Tego się tak łatwo nie wypleni. A jak pójdziesz na ostro to ..cie wieś spali  :o
Nic dziwnego, ze się "władza" woli nie odzywać w temacie smogu. Raczej by takich nie wybrali. Pozostaje tylko "anonimowa" kampania, ze lokalne produkty są mocno zanieczyszczone. Czasami taka plotka .....

Jakub

Sam problem smogu i palenia syfem jest na tapecie, ale radykalnych kroków się podjąć nie da, bo by wójta na taczkach wywieźli.

Z tego co obserwuję, to coraz bardziej naciskają na edukację anty-smogową w szkole i w przedszkolu. To akurat bardzo dobry pomysł, bo można do niektórych twardogłowych dotrzeć właśnie przez dzieci. ,,Spalacze" przestają być anonimowi, bo przyjdzie taki do przedszkola a wnuczka/córeczka z miejsca mu sprzeda info przy innych dorosłych, że to, że pali w piecu oponami to jest bardzo złe. (Widzialem taką sytuację na własne oczy).

Mam nadzieję, że w tej kadencji się za ten smog wezmą.

vasa

Cytat: Jakub w Grudzień 15, 2018, 23:27Mam nadzieję, że w tej kadencji się za ten smog wezmą.
Jakub.
W tej kadencji to się za kastę, elyty i in vitro wzięli.
Przeciwko NARODOWI, co jest piękny i wielki, nikt nie wystąpi.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

U mnie akurat ten kandydat od ludzkich panów przegrał. Został stary wójt.

dino

Cytat: vasa w Grudzień 15, 2018, 23:55Przeciwko NARODOWI, co jest piękny i wielki, nikt nie wystąpi.
Teoretycznie najłatwiej okradać biedaków. Tym razem nie poszli na łatwiznę i dlatego jest taki wrzask.
W celach edukacyjno-propagandowych, zaraz po Koronie Królów będzie nowa produkcja: nasz "Robek Schudł" z puszczy białoweszczańskiej   ;D ;D ;D

dino

Cytat: Jakub w Grudzień 15, 2018, 23:27bo przyjdzie taki do przedszkola a wnuczka/córeczka z miejsca mu sprzeda info przy innych dorosłych, że to, że pali w piecu oponami to jest bardzo złe
Ekologia wymaga radykalnych rozwiązań w stylu Pawki Morozowa  ;)
Generalnie to wszystko po trosze z głupoty i niestety z biedy.
Trudno radykalnie ścigać syfiarzy jeżeli walczą o byt.
Czyste i bogate kraje zlecają brudną robotę Pakistańczykom Hindusom i innym Bangladeszom.
Francuska "Planet" czasami pokazuje jak "ekologiczne" światowe koncerny typu Zara produkują tam ciuchy. Farbiarnie tkanin i ciuchów to jeden wielki syf. Nie dość, że trują środowisko to jeszcze zabijają miejscowych.
A potem opakowanie i ...prezentacja nowych modeli w Paryżu.
I to z metką "eko".
Szacowna KE i trybunał jakoś się nie spieszy z karaniem Holendrów za zatrute jajka.
Ale napier... kraje B za cokolwiek potrafi konsekwentnie i ekspresowo. I to nawet dzień przed wyborami.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


vasa

Cytat: moon w Grudzień 18, 2018, 11:53
a u Was jak tam?

https://spidersweb.pl/autoblog/komunikacja-miejska-do-pracy-tez-zle/?fbclid=IwAR0GejkKo0XOKGpqerLsNTbONUwFXSxqKpmNdwYTm4QW8YZ1ES42HWevgxc
Nie wiem kto pisze tego autobloga ale tezy w tekście są kompletnie z czapy [emoji43]
Wolę już tych z "miasto jest nasze"
Przynajmniej drzewa przed wycinką starają się chronić.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Grudzień 18, 2018, 17:27Przynajmniej drzewa przed wycinką starają się chronić.
Sławetna wiewiórka to robota miasta. Ale niekoniecznie ICH :)
Po sławetnej "gówno-burzy" zainteresowałem się "zadrzewianiem" miast przez włodarzy tychże.
Szaleją chłopaki że hej (i to niezależnie od opcji politycznej).
Za komuny w czynie 1 majowym sadzono regularnie drzewka. Przeżywało może z 20% ale co roku coś zostawało.

dino

Właśnie mi wyskoczyło przy sprawdzaniu pogody.
Jest lepsza metoda na "napędzanie" sprztedaży "oczyszczaczy powietrza" ?
Tyle w temacie "niezaleznosci i obiektywnych pomiarów na" airly.pl

frywolny trucht

Oczyszczacze powietrza także mają poprzekręcane czujniki, żeby zawsze pokazywać złe powietrze. Wiem, bo mam. Tymczasem wychodzę na dwór i same fiołki pachną. Przejrzystość taka, że Tatry widzę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 19, 2018, 14:18Oczyszczacze powietrza także mają poprzekręcane czujniki, żeby zawsze pokazywać złe powietrze. Wiem, bo mam. Tymczasem wychodzę na dwór i same fiołki pachną. Przejrzystość taka, że Tatry widzę.
Co brałeś :) ?
Tak czy siak trudno opierac się na danych firm, które czerpią korzyści bezposrednio z "niezaleznej" działalności.
To tak jakby się koncerny farmaceutyczne reklamowały na cmentarzach.

frywolny trucht

Trudno przypuszczać, by oczyszczacze pokazywały dobre powietrze, bo by się nie sprzedawały. Muszą mieć co robić :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

... przejrzałem... i robią to tylko na polski rynek w Europie. Bo premier mówił prawdę. Jesteśmy liderami, a przecież żydokomuna do spółki z Makrelą nigdy nie pozwolą by Polska była w czymkolwiek liderem. Mamy być zaściankiem do dymania, ale nasz rząd na to nie pozwoli. Bo na szczęście mamy wspaniały rząd i prezydenta, którzy mówią jak jest naprawdę. Węgiel jest zdrowy, to nasze dziedzictwo narodowe i prawdziwi patrioci palą tylko węglem ( ruskim). Airly się sprzedało jakiemuś Żydowi, a ci jak wiadomo chcą się nachapać, a nam zrobić źle, za to, że im tak pomagaliśmy w czasie wojny. Żadne tam respect us. Niewdzięczni grabieżcy. [wulgaryzm] jakie to proste :) Idę pooddychać fiołkami.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Chyba jednak te opary nitro w Bydgoszczy się przedostają do atmosfery  ;D ;D ;D


dino

Kurde - człowiek się na moment oddalił i zrobiła się (wzorem ekonomi politycznej) ekologia polityczna.  :alc:

LampowY

#374