Radio Amator DSS 101

Zaczęty przez paul_67, Sierpień 09, 2018, 18:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino


paul_67

Cytat: dino w Grudzień 14, 2018, 21:27Osmo rządzi  ;D
Wydajne jest, łatwe w aplikacji i dobrze wygląda na fornirze.Lakier- (szczególnie na wysoki połysk) w warunkach domowych trudno osiągnąć dobry efekt tzn. idealną powierzchnie lustra.W przypadku kolumienek do radia Amator i tak by nie pasował.Tak więc wolę olej.Lubię jego jedwabistą powierzchnię po wyschnięciu.

dino

Ale przecież Osmo robi tez oleje.

paul_67

#128
Cytat: dino w Grudzień 14, 2018, 21:37Ale przecież Osmo robi tez oleje.
W tej puszce na zdjęciu jest olejowosk  :)

dino

Cytat: paul_67 w Grudzień 14, 2018, 21:39W tej puszce na zdjęciu jest olejowosk  :)

W sumie lepszy niż olej (przynajmniej w aplikacji)

paul_67

Dzisiaj malowanie tylnej ścianki na czarno i skręcanie.Fornir dostał trzy warstwy olejowosku i myślę,że wystarczy.Jest ładny równomierny satynowy połysk.

paul_67

#131
Jestem zadowolony z efektu.Szkoda,że zdjęcia tego nie oddają (nie ten odcień). Będzie też nowe wygłuszenie, terminale i kable i nóżki.Ciekawe jak to zagra :) Zastanawiam się czy zmieniać fornir samego odbiornika.Nie jest zniszczony.Chyba wystarczy go odświeżyć.Z kolumnami była gorsza sprawa.Miały poobijane boki i ten front z surowej płyty wiórowej bardzo mi się nie podobał.Może nie będzie go widać bo przykryją to maskownice, ale sama świadomość tego by mnie męczyła...

spalon

Też jestem bardzo ciekawy jak to zagra , czekam na relację

paul_67

Malowanie tylnych ścianek.Zdjęcia przed i po.

paul_67

Położyłem wałkiem dwie warstwy czarnej matowej farby.Obecnie schną.

Piterski

Dobra robota Pawle, gratuluje :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Dziękuję! Cdn :)
Można by zadać pytanie: po co ja to robię, przecież takie kolumienki można dostać za grosze? Tak to prawda (choć niektórzy już głupieją z cenami), ale ich stan przeważnie nie jest najlepszy.Często gorszy niż były moje.Odpowiem banalnie- robię bo lubię.Choć bałagan przy tym jest ogromny.Szczególnie przy szlifowaniu i muszę szybko posprzątać, aby był porządek jak żona wróci z pracy :)Fornirowanie nie jest takie trudne choć wymaga sporo cierpliwości.Powoli nabieram wprawy i w głowie mi świtają następne projekty...

tomekkk1

Nie, nie chodzi o cenę i powiem więcej - nigdy nie chodziło. Pominę kwestię lubienia (bo to zawsze jest czynnik sprzyjający). Chodzi tylko i wyłącznie o jedną rzecz - o duszę. Ktoś walczy z dużym, ktoś walczy z małym sprzętem, ale zawsze łączy ich pewna cecha szlachetna - uratowanie duszy.
I dla takich ludzi, dla Ciebie - pełen szacunek i pokłony  :np:

paul_67


tomekkk1

...a jedyne czego zazdraszczam - to tej satysfakcji na końcu roboty. Tego nie da się kupić, czy obejrzeć na YouTube...

paul_67

Tak to prawda.Dla mnie jest to satysfakcja natury ...No nie powiem jakiej :)

paul_67

Nowe gniazda i nóżki.

dino

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 16, 2018, 01:43Nie, nie chodzi o cenę i powiem więcej - nigdy nie chodziło. Pominę kwestię lubienia (bo to zawsze jest czynnik sprzyjający). Chodzi tylko i wyłącznie o jedną rzecz - o duszę. Ktoś walczy z dużym, ktoś walczy z małym sprzętem, ale zawsze łączy ich pewna cecha szlachetna - uratowanie duszy.
I dla takich ludzi, dla Ciebie - pełen szacunek i pokłony  :np:

:np: :np: :np:


tomekkk1

Uuu, widzę sorbotanowe nóżki i gniazda głośnikowe?  :np:
No to niech mi ktoś powie, że brakuje akcentu audiofilskiego  >:D

dino

To w końcu poważny sprzęt. W swoim czasie tylko Elizabeth go przebijała.

McGyver

Cytat: dino w Grudzień 16, 2018, 22:52tylko Elizabeth go przebijała
Czyżby? A Merkury? A Kleopatra? A Meluzyna która miała w komplecie kolumny z tweeterami Audaxa?


McGyver

Cytat: dino w Grudzień 16, 2018, 22:52tylko Elizabeth go przebijała
A no i jeszcze Radmor. Pierwszą wersję Amatora (ze wzmacniaczem na słabiuteńkich UL1405, dopiero Amator 2 miał GML026) produkowano od 1976, w następnym roku pojawił się pierwszy Radmor z końcówką mocy na tranzystorach Toshiby i z głowicą UKF przestrajaną warikapami.

dino

Cytat: McGyver w Grudzień 17, 2018, 01:03Czyżby? A Merkury? A Kleopatra? A Meluzyna która miała w komplecie kolumny z tweeterami Audaxa?
Słabe były  8)
Jelizaweta je mordowała parametrami (STK i fet w głowicy UKF) a Amator ..wyglądem.
Radmora jakoś nigdy nie lubiłem. Mieszkałem 15km od Dzierżoniowa, brat chodził do radiobudy więc patriotyzm lokalny obowiązywał.
A jak już wypuścili dużą wieże dla Emmersona to nic krajowego nie miało podskoku.