Mam DAC-a i co dalej? Pytania laika.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 06, 2015, 18:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Dobra, nie ryzykujemy przesadnej długości. Urzekła mnie ta historia, nie zraziła dziwna kolorystyka ( i ten kabel porównam sobie z komputerowym), cytuję:

"Chord USB Silver Plus wykonany jest z skręconej pary przewodników ze srebrzonej miedzi o przekroju 26 AWG. Inżynierowie Chord mają głębokie przekonanie, że użycie srebrzonej miedzi jest punktem krytycznym do osiągnięcia ultra-szybkich transferów danych. Geometria kabla polegająca na skręceniu par przewodników znacząco zmniejsza szumy i minimalizuje wpływ na siebie ścieżki sygnału i zasilania. Duży przekrój kabla gwarantuje satysfakcjonujący przesył sygnału nawet na 5 m. Jako podstawowy izolator wybrany został spieniony gazem polietylen, materiał o ekstremalnie niskiej stałej dielektrycznej. Daje to gwarancję przesyłu nawet bardzo szybkich sygnałów.
Równie istotne jest ekranowanie kabla. Podwójny ekran w USB Silver Plus ma postać gęstego splotu i grubej foli. Ta sama kombinacja użyta był a w znakomitych kablach HDMI Chorda. O integralnosć sygnału dbają także zlocone piny i obejmy wtyków USB.

Budowa kabla USB Silver Plus

specjalna osłona z miękkiego PVC,
pleciony ekran,
ekran z grubej folii,
niskostratny, spieniony gazem wypełniacz z polietylenu,
tłumiący wibracje wypełniacz z bawełny,
dwie pary drutów ze srebrzonej miedzi; para dla sygnału audio skręcona ze sobą.
"



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: Keef98 w Grudzień 06, 2015, 19:45Raspberry PI oraz Digi+ i komputer będzie mógł być wszędzie.

Pamiętaj, że masz do czynienia z przedszkolakiem i nie wiem o czym Ty do mnie piszesz. W dodatku leniwym przedszkolakiem, któremu nie chce się sprawdzać tysiąca linków i wyławiać wiedzę potrzebną w tym konkretnym przypadku.

A może nie laptop? Może jakiś zgrabny serwer plików ustawić w szafce RTV? Są takie, którymi można sterować z kanapy?? Mam coś takiego w firmie. NAS się takie rozwiązanie zwie? Ale to wyje bez sensu. Taaa, bezgłośny dysk SSD...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Ekhm ... teraz idę "ugwiezdniać" moje córki. Ale jak przyjdę, to sobie trochę złośliwie potrolluję z audiofilskich kabli USB. Mogę ? ;) ;) ;)
A co do Raspberry Pi, to w miarę sensowny opis znajdziesz na forum - parę miesięcy temu dyskutowaliśmy na ten temat - PC-Audio zakładka informacje wszystkie zawiera ... Niech Moc będzie z Wami :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Nie mam względem nich osobistego stosunku :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


vasa

To mnie szczególnie urzekło :)
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 06, 2015, 19:58niskostratny, spieniony gazem wypełniacz z polietylenu,
tłumiący wibracje wypełniacz z bawełny,

Nie do końca wiem czego małe straty powoduje polietylen. A może nie polietylen tylko gaz? Ale jaki gaz? Jak referencyjny, to musi być szlachetny, więc pewnie hel?
No tak, hel zmieszany z bawełną daje niskostratność. Tylko czego niskostratność? A na czym nam zależy? Na bitach oczywiście :) I zwykłe USB powoduje utratę bitów, powiedzmy 10%, i zamiast 64 mamy 57,6 bita. I dupa, cały hajend szlag trafił przez gupią oszczędność na kablu.

Na obrazku zrobionym w promieniach ypsylon dokładnie widać jak energia bitów jest rozpraszana w zwykłym kablu i jakie straty soniczne powoduje zwykły kabel do drukarki :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Dobra zdejmę izolację, zrobię próbę Tollensa, użyję jakiegoś polimeru oraz użyję jakiegoś włókna i będzie hi-end.
Spienione PVC to ma mój blaster, replika (mojej roboty) giwery Hana Solo. ;) Poważnie piszę.

Wireless

Po głębokim namyśle postanowiłem nie szydzić z audiofilskich kabli USB. Nie to, że grają, bo grać prawa nie mają. Najważniejsze, że ktoś ma z nich radochę, bo to o to w tym wszystkim chodzi.
Szyderstwa właściwe Sithom są. I ciemnej strony oznaką.
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Wiara w nowego ucznia (USB), równie zgubna być może, jak Twa głęboka wiara w Ciemną Stronę Mocy.
A propos tRotS, które dzisiaj widziałeś ;)

Wireless

Wiary żadnej nie mam w USB. USB padawanem moim nie jest.
Pozdrawiam, Wireless

pmcomp

Cytat: Keef98 w Grudzień 06, 2015, 20:09
Nie kombinuj z NASem.
Przeczytaj to:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=403.0
i to:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=909.0.
Idę na "Pakt".

Mylisz rzeczy. NAS i DLNA to dwie rózne rzeczy. NAS to fizyczny serwer, a DLNA to sposób przekazywania multimediów.

Granie z NASa to najwygodniejszy sposób grania plików. Niekoniecznie po DLNA.

Pozdro

Keef98

Cytat: pmcomp w Grudzień 07, 2015, 10:50
Cytat: Keef98 w Grudzień 06, 2015, 20:09
Nie kombinuj z NASem.
Przeczytaj to:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=403.0
i to:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=909.0.
Idę na "Pakt".

Mylisz rzeczy. NAS i DLNA to dwie rózne rzeczy. NAS to fizyczny serwer, a DLNA to sposób przekazywania multimediów.

Granie z NASa to najwygodniejszy sposób grania plików. Niekoniecznie po DLNA.

Pozdro

Ja mylę? Piszę, aby FT nie kombinował z NASem, w domyśle - użył kompa ::)
Napisałam także, aby FT przeczytał te tematy, w których jest wszystko opisane.
Wiem, czym jest NAS i zaufaj mi - nie musisz mnie informatyki uczyć.

frywolny trucht

Spaduffa z mojego pięknego, autorskiego wątku z Gwiezdnymi Wojnami ( offa przerzuciłem do dewagacji).
Wracając do tematu. Nie przesadzajmy, kabel za 200 zł z pewnością nie jest hajendowy. Ot, trochę po prostu lepszy od sznurówki komputerowej. Mało tego są firmy na rynku komputerowym, które przywiązują do kabli wagę. Proszę oto kabel USB starego, przenośnego dysku Trekstor serii Data Station. Kabel o długości 1m, dwa razy grubszy od typowej sznurówki drukarkowej i z filtrami :)  Tego będę używał dopóki Chorda nie przyniosą.

Zainteresowała mnie możliwość sterowania audioteką, która jest na laptopie, odtwarzana z jakiegoś programu do DAC-a, a sterowana za pomocą  aplikacji z poziomu komórki ( Android). Da się to zrobić? Trzymam w łapce komórkę jako pilota, przekazuję sygnał po wi-fi  lub bluetooth do lapka, a on służy mi tylko za zmieniarkę przy podawaniu sygnału na DAC-a?


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 07, 2015, 10:57Zainteresowała mnie możliwość sterowania audioteką, która jest na laptopie, odtwarzana z jakiegoś programu do DAC-a, a sterowana za pomocą  aplikacji z poziomu komórki ( Android). Da się to zrobić?
Da się, przeczytaj mój temat, który Ci wylikowałam.

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 07, 2015, 10:57Trzymam w łapce komórkę jako pilota, przekazuję sygnał po wi-fi  lub bluetooth do lapka, a on służy mi tylko za zmieniarkę przy podawaniu sygnału na DAC-a?
Telefon dzięki specjalnej aplikacji robi, za pilot do biblioteki - najlepiej kompa.

frywolny trucht

Frywolny poczytał zapodane przez Keef linki, ale ponieważ jest w pecetowym przedszkolu, nic nie zrozumiał, za to się zmęczył i zasnął :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

No to teraz Moc podreperowana, księgi mądrości Jedi jeszcze raz zacznij czytać.
A Rada Jedi wspomoże w razie potrzeby, cobyś na złą stronę (USB) nie zbłądził nieodwracalnie :)
Pozdrawiam, Wireless

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

#42
Vasa, Frywolny,

To naprawdę NIE JEST TRUDNE.

Na początek, jeszcze bez kupowania czegokolwiek, wykonajcie następujące kroki
1. Zainstalujcie oprogramowanie do ripowania CD (EAC - za darmo, lub dbPoweramp - wersję próbną, przez 30 dni chodzącą - też za darmo. Potem zdecydujecie którą z nich wolicie)
2. Zainstalujcie na swoich własnych laptopach jakiś prosty serwer DLNA - np. Asseta (wersja próbna, działająca przez 30 dni)
3. Zainstalujcie na swoich laptopacj oprogramowanie "pilota" dlna: Linn Kinsky - za darmo, i trywiane w obsłudze
4. Zripujcie kilka płyt do formatu FLAC, i umieśccie owe FLACi w folderze obserwowanym przez serwer DLNA
5. Uruchomcie Kinskiego i sprawdzcie, czy widzicie Wasz serwer DLNA - i, jeśli tak - to czy możecie przeglądać jego zasoby, czyli pliki, które zripowaliście.

Jeśli 1,2,3,4,5 poszly OK - to teraz trza grajka tylko :)

A przede wszystkim: ZACZNIJCIE SIĘ TYM BAWIĆ, bo od SAMEGO czytania to jeszcze nikt w świecie się niczego informatycznego nie nauczył.

Nie obawiajcie się Dobrej Strony Mocy ;)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Znalazłem info, że DSD 256 jest w tej chwili najbardziej gęstym z gęstych. Przy czym mój DAC ma napisane, że czyta to tylko w wersji natywnej. Co to znaczy? Póki co znalazłem tylko jeden plik w linku od Grega w dodatku "tylko" DSD 128
Trafiłem na stronkę https://www.nativedsd.com/ ale przy wyborze jakości pojawiają się jakieś Quad DSD, Binaural DSD. Co to takiego?

Eeee. Ripować 16 bitów do postaci gęstej? Ale jak to? W jakiej intencji?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#44
Zainstalowałem więc programik i sterownik Korg-a. Na samym końcu pokazuje się opcja z wersją Lite, próba zarejestrowania mojego podłączonego Oppo spełza na niczym. Nie ma wyboru. Tylko wersja Lite i jej ograniczenia.
Puściłem sobie muzykę i gra mi na głośnikach laptopa zarówno z Audiogacie jak i systemowego playera. DAC milczy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Halo! Nie gra! To znaczy grają głośniki laptopa. Czy nie powinny zamilknąć?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Ot i USB - wejdź do ustawień dźwieku w Windows, i sprawdź, jakie masz urządzenia ... czy DAC został w ogóle wykryty jako karta dźwiękowa ?
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

#47
Po podłączeniu i włączeniu DAC-a, system gra pim pim pim :) Czyli, ze coś zostało podłączone.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Znaczek z wykrzyknikiem oznajmia, że coś jest na rzeczy. Możesz kliknąć i wyświetlić szczegóły ?
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Wpadłem, że to coś na rzeczy to chyba brak sterownika :) Ściągnąłem z internetów najnowszy i jadę...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93