Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GregWatson

Wielkie dzięki.  :) O to mi chodziło.
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Dzięki, coś mi chodzi po głowie.  ;)
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Już od kilku dni słucham pre Ahai. To pre jest o tyle dobre że posiada dwa wejścia (MM oraz MC). Nie ukrywam, że podobnej wersji szukałem bo potrzebuję pod jedno pre podpiąć dwa gramofony (jedno z wkładką MM a drugie z MC). Widziałem kilka innych pre które mnie przypadły do gustu ale nie miały tych dwóch wejść.  Muszę jeszcze sprawdzić dokładnie jak pod MC się zachowuje bo ważą się losy LARa LPS-1.
Mam dwa systemy i jeden chcę typowo tranzystorowy a drugi...  no więc z czegoś trza zrezygnować.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jadę teraz przeboje biedronkowe więc te płyty, których jeszcze nie ruszałem wcześniej. Pojechał BURN a teraz leci Gary Moore i jego After The War - fajne efekty na początku obu stron. W tym wypadku obwoluta jest kartonowa z papieru kredowego ale generalnie w wydaniach z Biedry brak higieny winyli. Szkoda bo to mogły być fajne wydania.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Teraz mistrz Komeda się kręci czyli The Best. Coś fantastycznego - lubię takie instrumentarium.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Charlie Parker biedronkowy na tacy. Bardzo fajnie się słucha.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Diana KRALL oraz Hamilton Jazz Orchestra


Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

#311
Nuda.  :)

Sprzedałem Art Dj Pre II  i w to miejsce wskoczyła Nuda. Na razie zostanie ze mną - trochę na nim pogram zanim podejmę ostateczną decyzję. Muszę jeszcze ją wpiąć tam gdzie jest LAR i Verto razem z NADem 356Bee. Mam dwa tory no i jeden z nich w najbliższym czasie zamienię na lampy.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

W oczekiwaniu na lampki zanabyłem trochę MiniDisków (hurtem jakieś 500 szt. po bardzo niskiej cenie) - najbardziej podoba mi się w nich wygoda (małe, poręczne, w obudowie, nic nie zatrzesz i nie uszkodzisz jak ci spadną na ziemię) a grają równie fajnie jak CD. Do zestawu za psie pieniądze dokupiłem LIFETEC LT8964 urządzonko które przegrywa nam z CD na MiniDisc



- bardzo fajna sprawa. Po nagraniu wrzucam do Sony JA20ESi jest co słuchać w długie zimowe wieczory. Niebawem poprzegrywam trochę winyli i zobaczę (posłucham) jak się to coś sprawuje (MiniDisc) w odsłuchach.

Co ciekawe te nośniki jeśli są w dobrym stanie to trza nieźle za nie zapłacić także pewnie z czasem jak mnie się to znudzi to sprzedając może jeszcze coś zarobię.

W każdym razie fajna zabawa i ciekawe doświadczenie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Co do rozmaitych nośników jest ciekawy Pioneer do wzięcia:

https://allegro.pl/oferta/pioneer-d-07a-dat-7786121568

PIONEER D 07A DAT - magnetofon cyfrowy najwyższy model (te wersje sprzedawane są tylko w Japonii st ad zasilanie 100 V). Na dzień dzisiejszy jest problem z nabyciem kaset cyfrowych - ceny są deczko wygórowane ale w odsłuchach robią wrażenie (mam taką samą wersję tylko na Europę deczko słabszą - Pioneer D-07). Dla wrażliwych muzycznie bardzo fajna opcja do przetestowania.

Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Nigdy nie miałem  MiniDisc to jest wielkokrotnego zapisu?
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

A teraz odsłuchuję sobie biedronkowe winyle tak na zmianie pre forumowa Nuda i LAR + Verto. Nie będę się cofał w rozwoju i porównywał do tego co miałem (Art Dj Pre II) bo to zupełnie inny świat. Ale jeśli ta Nuda to taka podstawowa wersja to duży szacunek dla Krzysztofa - robi wrażenie. Jeśli pozostałe jego "dzieła" przewyższają tą konstrukcję to chętnie posłucham Husarii i jak spadną mi kapcie to z miłą chęcią przytulę na stałe.
Co do porównać z LAR + Verto to jednak ten ostatni zestaw robi lepsze wrażenie. Może mi się kiedyś uda wypożyczyć Husarię na kilka dni by definitywnie ustawić jeden zestaw typowo tranzystorowy na dobrym poziomie. Przyznam się, że Nuda Mini nie miałem i nie słuchałem ale jak iść na maxa to wypróbować od razu Husarię.

Jak wspomniałem wcześniej szykują się lampy ale o tym dopiero jak przyjdą - podłączę - posłucham to wówczas coś powiem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: merlin1973 w Styczeń 27, 2019, 15:06Nigdy nie miałem  MiniDisc to jest wielkokrotnego zapisu?

Tak, można zapisywać to ponad 100 000 razy  :)  (tak piszą a ja nie próbowałem).   
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Miles Davis - The best of leci na (MR-711 + Micro Seiki M-7000/e) i Nuda forumowa - bardzo ładnie to brzmi. A teraz zmiana rytmu i The Police.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I całkowita zmiana nastroju - Sinatra i The Best Of bardzo fajna nastrojowa płyta. Wydanie z biedry.

Generalnie to co słyszałem dotychczas z biedry to udane egzemplarze jeszcze nie natrafiłem na jakiś bubel typu krzywy, ślady po śrubokręcie itp. Natomiast wskazana jest kąpiel płyt jak i nowe folie antystatyczne.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Płyta z "tytułową" rolą niezapomnianego Al Bundego. Super serial.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Słuchając tzw. biedronkowych wydawnictw napatoczyła mi się płyta Queenów - Sheer Heart Attack i tu ku mojemu zdziwieniu płyta zapakowana w kopertę z okienkiem foliowym i oddzielnie dorzucona kartonowa koperta z tekstami utworów (ktoś zadbał by wyszło ładnie i higienicznie).

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ella Fitzgerald & Louis Armstrong - Ella and Luis

Jak ja uwielbiam takie klimaty.


Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

A bo kochany Grzegorzu lepszych klimatów nie ma. Duet cudowny.
Konkurować z nim może jedynie duet Louis & Oscar Paterson  :np:

GregWatson

To fakt. Niesamowite głosy i cudowna muzyka w tle i człowiek odjeżdża.  :np:
Trochę tego i trochę tamtego też.