Rank Arena ht 227

Zaczęty przez Mikut1982, Marzec 24, 2019, 10:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Nie jestem do konca pewien ale myślę ze niskotonowe to philips.. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę.

Mikut1982


Mikut1982

Wysokotonowy bez oznaczeń.  Ale podobny do tych stosowanych w bang olufsen.  W koncu to także duńska produkcja.

Mikut1982


Mikut1982

Kondensator 10uF  35v

Mikut1982

I znów stary fornir z tych lat się przyda i to bardzo.

Piterski

Te dwa wyglądają na głośniki "szerokopasmowe" dlatego masz tam dołożony "super tweeter"  ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Piterski skoro tak piszesz to tak jest.   Tak wyglądają jak szerokopasmowe..  U mnie grały tylko pare godzin... Gdyż teraz mam mało czasu na słuchanie .. Delegacja od 6miesiecy w stolicy i tylko na weekendy zjeżdzam..  Poczekamy na wypowiedź spalon.   Miał na testy te małe kolumienki.    Pod sabą 9250 się nie sprawdziły.. Lepiej zagrały pod beomaster 900 ale tylko we współpracy z magnetofon szpulowm..

Piterski

Z tego co piszesz wynikało by, że są mało uniwersalne co mnie trochę dziwi.
Spalon czekamy na opis wrażeń odsłuchowych.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Odnosnie kondensatorów.. A dokladnie jednego bo nic więcej tu nie znajdziemy.. Czy można dać mundorf ecap czarny 10uF  bo nie chce w nie aż tak inwestować.  I tak pewno bedzie lepszy niż ten co siedzi teraz.


Mikut1982

Aaaaa.  Dzięki... Jak wspominałem kiedyś na elektronice nie mam zielonego pojęcia, dopiero sie uczę.  I znów cos wiem.  Zobaczę może lepiej foliowiec jantzen takie jak stosuje do tej pory.. Standard 10uf niebieski.   

Mikut1982


McGyver

Cytat: Mikut1982 w Marzec 25, 2019, 15:45może lepiej foliowiec jantzen
Czarne i niebieskie sobie odpuść, w podobnych cenach masz Audyn Q4.

Mikut1982

A jantzen standard zły jest. Audyn lepszy?


spalon

Kolejny raz dzięki naszemu koledze mogłem u siebie gościć te nie duże kolumny Rank Arena ht 227 na początek podłączyłem je pod Arcam Alpha 10 , obawiałem się że w tym połączeniu zagra podobnie jak z B&O 500 zbyt filigranowo a tutaj miłe zaskoczenie dało się tego w miarę przyjemnie słuchać oczywiście nie było super dociążenia na basie ale też nie brakowało go zupełnie , chodziło mi głównie o to by zestaw po długim czasie nie używania rozegrał i rozruszał po kilku godzinach gry przyszedł czas na Beomaster 900 bo w sumie o takie połączenie najbardziej nam z kolegą chodziło i tutaj dociążenie jest już sporo większe i spokojnie taki zestaw mógł by nagłośnić jakieś nieduże pomieszczenie jeśli ktoś lubi czerpać przyjemność z samego słuchania muzyki i nie oczekuje rozdrabnianie i rozkładania na poszczególne elementy .
Główną zaletą tego zestawu jest właśnie muzykalny środek pasma , mam jeszcze nadzieje że wymiana kondensatora ożywi trochę bardziej górę bo momentami trochę jej brakowało .

GP412

A propos kondensatorów...są na allegro po 19,99zł(po 2sztuki).Moim zdaniem są bardzo bardzo ok.Aczkolwiek nie jestem "złotouchym"..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

McGyver

Te zielone faktycznie są całkiem niezłe. Występują także z logiem ERO, ale to to samo. Warto się rozejrzeć czy gdzieś nie ma tak samo wyglądających, ale nie MKT tylko MKP. MKP mogą występować również w błękitnej, półprzezroczystej koszulce:



GP412

Kiedyś robiłem porównanie ERO MKT1813 kontra ERO MKP1839..osobiście uważam że MKTT1813 są lepiej "grające".Oczywiście to wszystko kwestia osobistych preferencji...ale akurat MKT1813 uchodzą za "kultowe".Japońscy ludkowie (i nie tylko)bardzo je uważają.Oczywiście jak już zaznaczyłem nie jestem audiofilem..raczej vintagofilem.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki


Mikut1982

#46
Mam do wyboru
Jantzen standard
Audyn Q4
Audyn QS
Dlatego że robię znajomemu jeszcze jedne kolumny, zamawiam kondensatory i okablowanie. Wtedy nie płacił bym za wysyłkę.  Mam czas do niedzieli żeby się zastanowić.. Chciałem także wstawić  jego kolumny na forum ale nie zasługują na to....


Mikut1982

Ok.  A wiesz może czym rozni sie audyn QS o Q4?

Mikut1982

Za tydzień je uruchomie.  Orginalne wykończenie forniru to olej i tak samo pomaluje.  Mam także nowy olej do przetestowania który można malować pędzlem lub wałkiem dwie warstwy.