Bang olufsen hojtaler type b

Zaczęty przez Mikut1982, Październik 06, 2019, 12:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Dawno ich nie używałem.    Sprawuja się bardzo dobrze.  U mnie nie ma głównych kolumn.  Każde traktuje po równo.   Każda ma w sobie coś ..  wiem że wszystkie 4 pary zostaną u mnie na stałe.. resztę sprzedaję, tylko za jakiś czas będę wszystko przenosił na drugą sciane.  Wiecie w zależnosci  od humoru włączam odpowiedni zestaw.. 

Mikut1982

A w tych kolumienkach chce dać kondy jantzen superior 12uf..  tylko myślałem nad zmianą tego wytlumienia.  Tylko nie wiem czy to nie pogorszy sprawy..

nikhil

Kolumienki bardzo ładnie się prezentują. Różne rodzaje wytłumienia nie kosztują dużo, warto zrobić eksperyment.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

W sumie to 50zł z wysyłką..  warto sprawdzic. 

Kangie

Kiedyś dużo czytałem na temat oryginalnego materiału tłumiącego w Yamahach starej serii Natural Sound. Korespondowałem z kol. runik2, który jest wielkim miłośnikiem kolumn Yamaha. Pisał mi o swoich eksperymentach z różnym wytłumieniem. Zawsze wracał do fabrycznej wełny, którą pakowała Yamaha. W moich NS-1000M siedzi oryginalna i sprawdza się wyśmienicie. Czy to sprawdzi się w Twoich B&O? Tego nie wiem.

Mikut1982

Wielkie dźwięki za info.  Narazie będą testy z odsłuchu.   

Mikut1982

#31
Mam teraz taki dylemat ,że jak myślę o tym to aż głowa mnie boli.  Z poczatku kolumny nie grały tak jak sie spodziewałem.. porownywałem z ht 500.. i 500tki wypadły lepiej.  Tam jest zmieniony kondensator.  W tych nie, ale po dłuższym graniu powoli im dorównują.   Zestaw mi sie bardzo podoba.. kolumn troche się naszukałem..   a problem w tym ,że jest klient ma zestaw. I to mnie męczy,  jest dobry zysk na nim.. oczywiscie byłem z 500tkami u niego i chciał kupic.  Ale ten zestaw juz na stałe zostanie u mnie.. mysle teraz co z tym.  Słucham właśnie.  I coraz bardziej cieszy..

Mikut1982

Taka małą rzecz a naprawde cieszy.  Niechce podejmować na szybko tej decyzji.  Dam sobie czas... wiem ze drugiego zestawu w takim stanie mogę już nie znaleźć..

Mikut1982

Tu nie ma tak pieknego wokalu co w ht 500.  Jest troszkę  mocniejszy dół ale nie dużo.. lecz góra  wydaje się troszeczkę  przytłumiona.  W porównaniu do ht 500. Pisze własnymi słowami bo nie mam takiej wiedzy jak wy i nie umiem inaczej opisać.  Może wymiana kondensatorów by je orzywiła.   W ht 500 jest przestrzeń, i to nawet moja żona słyszy.  Tutaj nie jest zle, chodzi o to że producent opisuje że maja szersze pasmo niż ht 500, niewiem czy zostawić je, czy zamieniać kondensatory i zobaczyć jak zagrają czy ogolnie sprzedać.  Jutro musze dłużej posłuchac zanim podejmę jakąkolwiek decyzje.

nikhil

Masz się co zastanawiać, ale czasami nie wszystko można rozpatrywać przez pryzmat pieniędzy. Sprzedasz będziesz miał pieniądze a one czasami się się rozejdą nie wiadomo na co i będzie żal. :D
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Piterski

Cytat: nikhil w Październik 19, 2019, 22:40Sprzedasz będziesz miał pieniądze a one czasami się się rozejdą nie wiadomo na co
Wiadomo na co. Na to co zawsze na nowe audio zakupy ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

#36
Dokladnie Piotrek tak jak mówisz..   ale tego zestawu długo szukałem.  Kondensatory w kolumnach , wiadomo do wymiany.. jantzen superior koszt niecałe 400zl... mam duzo wydatkow w tym miesiacu i tak sobie mysle może najpierw dać tansze audyn koszt 40zł na początek by sprawdzić czy coś sie poprawi. 

Mikut1982

Materiał sklejony.  Widac ale nic wiecej nie dslo sie zrobić.

Mikut1982

Teraz przetestuje nowe wygłuszenie.

Mikut1982

#39
Zamawiam jantzen starnard połącze dwa, 8,2 i 3,9 da mi to 12,1 uf a potrzebne jest 12uf.   Myślę  że nie będzie zle. 

Mikut1982

Jeszcze postanowiłem uszczelnić kolumny.

Mikut1982

Jedna zrobiona. Ciekawe jak mi to zagra.

Mikut1982

Powiem wam że z początku byłem załamany.    W niektórych  zestawach jantzeny odrazu mi grały.   Tutaj było inaczej.  Wysokie grały zbyt głośno,  ale nie była do konca wina kondensatorów.  Samo radio musiało się też rozgrzać.   Po godzinie grania wszystko sie wyrownało.   Aż żal było gasić radio. Jutro kolumny będą  grać cały dzien, w piatek też i w sobotę sobie sprawdzę jak to wszystko się  sprawuje.   Choć to i tak za szybko na jaką kolwiek ocenę.    Im wiecej słuchałem, tym bardziej mi się podobały. 

Mikut1982

Po 11 godzinach ciągłej pracy kolumny grają  tak.  Oczywiście na moje ucho .. wyrażę to swoimi słowami..  było testowane pod dedykowane amplitunery.  Beomaster 900 i beomaster 90 all transistor.   Pod all transistor jest zdecydowanie mocniejszy dół,  bardzo bobrze go słychac.   Może wstawie krótki filmik i wstawie na yt , należy jednak uzbroić sie w słuchawki. Podam linka i sami ocenice.  To jest nagranie z tel ale jakość nie jest zła i choć troche można coś wywnioskować..  góra po zmianie kondensatorów znaczenie się  poprawiła słychać wiecej detali..  natomiast kolumny pod zwykłym beomaster 900 to prawdziwa finezja.. przepiekna góra , kolumny grają jakby to powiedzieć,,,  krystalicznie ale jest też słabszy dół..  pod jednym radiem i drugim kolumny grają bardzo dobrze.


Mikut1982

Oczywiście potencjometry sa na zero..   Mają niezle zejscie....tu pod beomaster 900 all transistor. 

merlin1973

Ładnie wygląda i pieknie gra  :)
zwłaszcza Dire Straits  ;)
Pozdrawiam S.CH.

Kangie

No, mięsiste to brzmienie jest. Ktoś tam komuś każe coś zostawić. Czyżby było to w nagraniu? ;)

P.S. Tylko dwóch subskrybentów kanału :/ ;)

Mikut1982

Nie, to mowi żona do dziecka.. zawsze broi jak to mały brzdąc.   To było nagranie na szybko..  z tak małych kolumienek to i tak moim zdaniem jest nie źle.. ale trafił sie klient i dobra cena jest.  Żal jak każdego zestawu, jak na te lata wygląda na bardzo zadbany.   W radiu są orginalne żarówki i nawet stereo świeci w orginale a takiej żaróweczki już sie nie dostanie.  Zmieniłem kondensatory dlatego że sam byłem ciekaw co one wyniosą a też nie chciałem sprzedawać badziewia.  Mam nadzieję że transakcja dojdzie do skutku bo nieukrywam że chciałbym mieć już coś nowego..

Kangie

#49
Skąd ja to znam. Nie tak dawno temu mój (wtedy 2-letni) syn rozciął sobie skórę na głowie uderzając w moje podstawki DiY (30kg każda, zasypana piaskiem kwarcowym). Było trochę stresu, bo przez moment myśleliśmy, że stało się coś gorszego niż rana cięta. Potem na krawędzie podstawek nałożyłem piankowe otuliny cieplne na rury. Zawsze to jakieś zabezpieczenie. Wyglądało to kijowo, ale ciut bezpieczniej.

Tutaj widać fotkę na kilka tygodni przed wypadkiem.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=611.0


Brzmienie dobre. Wiadomo, że z nagrania jest inaczej niż na żywca. Moja komórka tandetnie nagrywa dźwięk. Nawet nie wrzucam tego do sieci ;)