Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Wieczorową porą George Onslow. Wstyd się przyznać, nie wiedziałem o istnieniu pana Onslowa.
Guise - opera komiczna zaaranżowana przez kompozytora ma kwartet smyczkowy. Wykonanie -  La Salon Romantique. Świetna realizacja. Piszą, że używali dCs 904  A/D.  CD, Ligia Digital, 2008.

Fragmencik poniżej

https://www.youtube.com/watch?v=lVmMQj_Dq5M
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

A ja mam ostatnio jazdę na balet klasyczny ???
Wygrzebałem wszystkie płyty Czajkowskiego, Delibes'a, Chopina i innych (zupełnie niezły stosik się okazał) a i tak to jest nic w stosunku do tego co jest w youtubie. Głównie nagrań rosyjskich, ale nie tylko.
Jak będę miał kiedyś knajpę to na wszystkich ścianach będę balet wyświetlał.


I zbańczę w pół roku ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Odpaliłem 4-płytowe wydawnictwo z dziełami Sibeliusa. The Swan of Tuonela - nie znałem, wielki błąd ale na szczęście już naprawiony. Liryka i potęga.

https://www.youtube.com/watch?v=E9Pp8xAtww4
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Znacie takie param pam pam na flecie?

Pewnie że znacie :)
Ale że autorem melodyjki jest Saverio Mercadante to już nie wszyscy pamiętali.
A tu się okazuje że Saveiro nie tylko pastuszkowe melodie komponował, ale zupełnie poważne osiągnięcia operowe miał :o
Jako pierwsza złowiło mi się czteropłytowe wydawnictwo opery Rzymskiej.

Obsada może i nie rzuca na kolana ale słuchało się na tyle miło że chyba poszukam jeszcze innych nagrań. Jakość kompozycji spokojnie może konkurować z Donizzettim czy Bellinim.
Dlaczego go zapomnieli? Pojęcia nie mam ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Ostatnio dostałem maila od znajomego, że dostał w spadku po zmarłej ciotce płyty z muzyką klasyczną. On sam nie słucha i nie ma nawet na czym więc zwrócił się do mnie z zapytaniem czy chcę. Wstępnie odpowiedziałem, że chcę ale myślę, że może kogoś z Was taki spadek bardziej ucieszy. Ja klasyki słucham sporadycznie i to co mam (chyba coś około 200 sztuk) mi wystarczy. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę te płyty przesłać dalej. Nie mam pojęcia jaki to materiał. Powiedział, że większość to enerdowska Eterna w ilości "karton od bananów".
Mam nadzieję, że nie będą chcieli ode mnie za to pieniędzy, więc zainteresowany będzie musiał zapłacić tylko za wysyłkę (to może być drogo), albo mnie po prostu odwiedzić i odebrać osobiście.
Umówiliśmy się, że on zadzwoni do mnie jak będą w domu ciotki, żeby go posprzątać. Wtedy będę mógł pojechać i odebrać.

gratefullde

Jestem zainteresowany
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Październik 24, 2017, 21:07
Jestem zainteresowany
Daj spokój. To dedeery. Będą skwierczeć i jodłować.
Lepiej ją to wezmę [emoji23]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Eterny wcale nie brzmią źle i jeśli nie były zajeżdżone to mogą być to ciekawe płyty.
Mój dziadek miał trochę płyt z bloku wschodniego ale niestety igła MF100 zrobiła swoje.
Staram się je przeglądać jak jestem u ciotki, a potem szukam ich w dobrym stanie co niestety proste nie jest.
Ciekawe co Ci twój znajomy tam wyszuka. Ja bym się tylko bał tej przesyłki bo to ciężkie rzeczy i zniszczą to rzucając pudłem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Gorąco polecam ,choć to propozycja naprawdę poważna . Sergiusz Rachmaninow "Całonocne czuwanie"  Utwór do liturgii prawosławnej na duży chór mieszany . Obłędnie piekna muzyka. Mam kilka  wykonań i polecam wszystkie  ze wskazaniem na wykonawców rosyjskich . Ja odezwą się te męskie basy ,potężne  ,dźwięczne  to człowiek truchleje ! To które wam teraz polecę ,to wykonanie na chór kameralny z Estonii . Dyryguje Paul Hiller !!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

No chyba ich pogięło [emoji53][emoji50]
Przepytali śpiewaków operowych o najlepsze opery i jakaś paranoja wyszła[emoji32]
Sami popatrzcie jaki kanon sobie wymyślili:
1.    Le nozze di Figaro
2.    La bohème
3.    Der Rosenkavalier
4.    Wozzeck
5.    Peter Grimes
6.    Tosca
7.    L'incoronazione di Poppea
8.    Don Giovanni
9.    Otello
10.                      Tristan und Isolde
11.                      Pelléas et Mélisande
12.                      La traviata
13.                      Eugene Onegin
14.                      Jenůfa
15.                      Don Carlos
16.                      Die Meistersinger von Nürnberg
17.                      L'Orfeo
18.                      Falstaff
19.                      Giulio Cesare
20.                      Die Walküre



http://m.classical-music.com/news/mozart-s-marriage-figaro-voted-greatest-opera-all-time

Najwyraźniej branża się nie zna [emoji31]



[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Zrób ankietę to zobaczymy na ile znają się audiomaniacy. :)

tomasz_pianista

Dla mnie Król Edyp Strawińśkiego i Sinobrody Bartoka. Wozzek też spoko:)

https://www.youtube.com/watch?v=YIdimmUtYOI&t=210s
Grupa ratowania poziomu.

elem

Vasa, a jaka jest Twoja toplista?

Jako laik zgadzam się z numero uno artystów  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: rudy-102 w Listopad 06, 2017, 20:19
Zrób ankietę to zobaczymy na ile znają się audiomaniacy. :)
Audiomaniacy jest wyselekcjonowane i przeszkolone towarzystwo.
Prawie wszyscy wiedzą że jest coś takiego jak opera i że chyba ma coś wspólnego z Mozartem 🤡

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: elem w Listopad 06, 2017, 20:25Vasa, a jaka jest Twoja toplista?
Musiałem się chwilę zastanowić bo tak jak łatwo jest mi odpowiedzieć lubię/nie lubię to już jakieś uszeregowanie sprawiło mi kłopot.
Ale w końcu jakaś lista powstała. To nie jest lista najlepszych oper tylko lista oper które vasa lubi :)
Jak widać generalnie są to utwory które znajdują się w operowym standardzie. Brakuje kilku bardzo popularnych i jest kilka mniej znanych. Nie ma Wagnera bo umartwianie się nie leży w moim charakterze :P.
Jest istotna nadreprezentacja kompozytorów francuskich.
Jak kogoś coś zainteresuje to będzie mi miło :)
1   CARMEN (BIZET)
2   DIE ZAUBERFLÖTE (MOZART)
3   LA TRAVIATA (VERDI)
4   MARGARETE (GOUNOD)
5   CENDRILLON (MASSENET)
6   RIGOLETTO (VERDI)
7   DON GIOVANNI (MOZART)
8   OTELLO (ROSSINI)
9   IL TROVATORE (VERDI)
10   MIRELLE (GOUNOD)
11   LE PROPHETE (MEYERBEER)
12   I CAPULETI E I MONTECCHI (BELLINI)
13   LA BOHÈME (PUCCINI)
14   FALSTAFF (VERDI)
15   LE NOZZE DI FIGARO (MOZART)
16   AIDA (VERDI)
17   LA JOLIE FILLE DE PERTH (BIZET)
18   ROMEO ET JULIETTE (GOUNOD)
19   FIDELIO (Beethoven)
20   LUCIA DI LAMMERMOOR (DONIZETTI)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Straszny mainstream:P

Ja lubię  chyba tylko opery z odjechanymi librettami, np. wspomniany wcześniej Wozzeck albo "Dialogi karmelitanek" F. Poulenca.

Z Wagnera lubię uwertury, są na prawdę świetne. Później to już różnie, ja ogólnie nie jestem operowy.
Grupa ratowania poziomu.

gratefullde

Ja laik ale: CENDRILLON (MASSENET ) wysoko . A nie znam. A kilka z Twego topu znam.
Moje braki będę karmił Twymi fanaberiami ;)
Żart. Z pokorą przejdę ścieżkę topu vasy...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomasz_pianista

Ciesz się, że nie wpisał "Pierścienia Nibelubga" - miałbyś 14 godzin z głowy:D
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 07, 2017, 20:38Straszny mainstream:P
Wydawało mi się że opera to nisza nisz. Jesteś jedyny który pisze że to normalne a na dodatek mainstream. Pokażę żonie :P
Cytat: gratefullde w Listopad 07, 2017, 20:39Z pokorą przejdę ścieżkę topu vasy...
Sugeruję 3x10min losowo ze środka. Nie pasi to won. Nie katuj się bo będzie na mnie ;D

Popaczyłem na tą moją listę i okazało się że czterech kompozytorów jest wymienionych więcej niż raz;
Bizet 2x
Mozart i Gounod 3x
and the winner is ...
Verdi 5x

No kurde, Tomasz ma rację, mainstream :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

#244
Cytat: vasa w Listopad 07, 2017, 20:24lista oper które vasa lubi


No normalnie nie zdzierżę i Ci napiszę!

Vasa nie lubi Cavalleria Rusticana?????

Przecież to ciary takie, że matusiu! Kto nie zna, to nastawia od 2:30 i daje głośniej. Ale, kto by tego nie znał...

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/18BrLxwJDLY?start=150" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

miniabyr

Cytat: vasa w Listopad 07, 2017, 20:47Popaczyłem na tą moją listę i okazało się że czterech kompozytorów jest wymienionych więcej niż raz;
Ciekawe że tak mało Pucciniego .A co by nie mówić to jednak gigant na polu opery . .....A  " Ryceskość wieśniacza " to piękna  opera . Chyba niedoceniana.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

#246
Rycerskość Wieśniacza jest na pozycji 21 [emoji16]

[emoji377]🥃

Swoją drogą Garanca to jedna z moich mezzosopranowych faworytek.
Byłem kiedyś na jej koncercie.
Kawał baby :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Byłem dzisiaj na koncercie  Philippa Jarousskiego w nosprze, niesamowite przeżycie. Top 5 moich wszystkich koncertów, a trochę ich było.

Taki barok nigdy mnie nie chwytał jak słuchałem nagrań, jednak ten koncert rozłożył mnie na łopatki.

Jak będziecie mieli kiedyś okazję to koniecznie idźcie, nie ważne czy słucha się jazzu, death metalu czy klasyki na codzień, to jest absolutnie ponadczasowe.
Grupa ratowania poziomu.

moon

poczulem sie tym death metalem wywolany do tablicy;) moja byla troche siedziala troche w barokowej muzyce, fajne rzeczy tam sie trafialy, sprobuje zapamietac nazwisko.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

miniabyr

#249
Cytat: tomasz_pianista w Listopad 24, 2017, 23:40Byłem dzisiaj na koncercie  Philippa Jarousskiego w nosprze, niesamowite przeżycie. Top 5 moich wszystkich koncertów, a trochę ich było
O Jeeeeeeeeejjjjj  On był w Polandzie !!!!Zazdraszaczam że byłeś na jego koncercie. A to fragment koncertu  Jaroussky'ego  . Ten utwór w wersji studyjnej znajduje się na mojej ulubionej płycie Heroes  z ariami Vivaldiego  . Polecam jak cholera!!!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !