NUDAmini- MM/MCHO ; MCLO.

Zaczęty przez ahaja, Marzec 13, 2017, 12:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

A ja tak w kwestii formalnej. W jaki sposób dla sekcji MC ustawia się obciążenie wkładki? Na PCB jest miejsce dla 2 dipswitchy do regulacji wzmocnienia...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

grzecho

Cytat: malg w Maj 28, 2017, 23:04
Cytat: grzecho w Maj 27, 2017, 22:54
U mnie praca wre  ;)
w zacnym vintage-owym miejscu, widzę, ::)
uważaj aby nie kapnąć cyną na poszycie mebli albo na serwetę  ;)

Żona torbę zostawiła, - dla kontroli ?  ;D ;D ;D

A tam mam już wprawę bo inaczej.......do garażu :)
Po całej operacji nawet śladu nie ma jakoby co kolwiek tu lutował ;)

ahaja

Pamiętajcie o zworkach na pcb preampów: 1 na MM i 5 na MC.
W sekcji MCLO jak to w Nudzie nie ustawia sie impedancji wejściowej. To konstrukcja odwracająca i impedancja wejściowa jest równa impedancji wkładki.
Ustawia się tylko potrzebne wzmocnienie.

christo

Ktoś może już poskładał i uruchomił?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

grzecho

Uruchomiłem wczoraj zasilacz i sekcje MM.
Obyło się bez baboli jak na razie. Gra na desce i jestem pod wrażeniem  :)
Ruszył od kopa bez problemów.
Dziś będę uruchamiał sekcje MC. Ciekaw jestem jak zagra NUDA z moją DL103SL  ;)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

grzecho

A proszę bardzo ;)

frywolny trucht

Proszę, proszę. Też masz dwa ramiona  :D I mówisz, że sam to polutowałeś? Brawo Ty.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

grzecho

A jak  ;)
Polutowałem i nie było trudno. Mozolnie bo elementy małe i trzeba patrzeć co i gdzie przylutować, o pomyłkę nie trudno. Wspomagałem się zdjęciami i opisami Krzyśka, jak to mówią jeden obraz za tysiąc słów.

ahaja

Bardzo ładnie.
Wlutowałeś te rezystory 10k, których brakowało w zasilaczu, o których pisałem?

Przy sekcji MC warto oprócz napięć zasilających pomierzyć DC OFFSET na wyjściu i na wejściu audio.
Na wejściu powinno być 0V a na wyjściu (w zależności od wsadzonych kości) może być do 20...30mV.
Pomiaru dokonuje się bez zwierania wejścia do masy.


Co jakiś czas coś mi się przypomina i dodaję do Manuala. Warto poczytać.

christo

Cytat: grzecho w Czerwiec 10, 2017, 12:20
Uruchomiłem wczoraj zasilacz i sekcje MM.
Obyło się bez baboli jak na razie. Gra na desce i jestem pod wrażeniem  :)
Ruszył od kopa bez problemów.
Dziś będę uruchamiał sekcje MC. Ciekaw jestem jak zagra NUDA z moją DL103SL  ;)
Pięknie Grzegorz! Ja szukam obudowy z podcięciami od spodu - na razie nie mam odpowiedzi.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

grzecho

Tak wlutowałem te rezystory 10K  ;)
OFFSET na MM mam na poziomie 0,01....2mV, tak wiec jest bardzo dobrze.
Jest moc słucham cały dzień i muszę przyznać ze jeszcze takiej przestrzeni z czarnej płyty to nie słyszałem.
Dodatkowo zamontowałem SHURE V15 IV i jestem zaskoczony jakością dźwięku jaki prezentuje ta wkładka.
Razem brzmi to wspaniale. Teraz tylko zacna obudowa musi być.


ahaja

Można jeszcze:
zblokować te kondy wyjściowe 4u7 zworką.
Zmierzyć OFFSET na wyjściu - przy zwartym WEJŚCIU do masy.
Jeśli jest mały, do 20-30mV to też można tak grać ... i też ciekawie, omija się konda w sygnale.

ahaja

W ostatnim manualu dodałem schemaciki jak zrobić funkcje stereo/mono czy też wyciszanie.

ahaja

Obciążenie wkładki MM/MCHO i wzmocnienie sekcji MCLO:

marekw 76

Mam takie pytanko.
Czy ktoś chciałby (za opłatą oczywiście) pomóc mi w wykończeniu mojej Nudy-mini?
Płytki już są gotowe pozostanie tylko wsadzić je do obudowy (dokładnie do dwóch) i podłączenie całości do RCA?
Szczegóły mogą być na priv.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

christo

Uff... Działa. Grzecho- jesteś wielki. Jeszcze raz dziękuję. Bez obudowy - zero przydźwięków, szumów. Teraz zacznie się polowanie na obudowę i zabawa z opampami.
Poniżej kilka zdjęć. Na uwagę zasługuje profesjonalne podłączenie masy ramienia :P
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Gratulacje dla wszystkich autorów i współautorów.
Pierwsze odpalenie i cisza to jest coś.
👏

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Fajnie.
A jak to wyszło brzmieniowo?

christo

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 27, 2017, 21:59
Fajnie.
A jak to wyszło brzmieniowo?
Na razie trudno powiedzieć. Włączyłem dosłownie na 15 min. Gra z lichymi, najtańszymi opampami, bo takie tylko miałem. Jutro postaram się uruchomić sekcję MM - zobaczymy.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

ahaja

Obudowy GX187N x2

ahaja

Zasilacz ...

christo

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć... Naprowadźcie mnie na gniazdo do podpięcia masy. Gdzie to kupić? Jakiś link może...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

ahaja

Kup kilka śrubek M3 o długościach 16, 20mm.
Do tego 2 sztuki nakrętek: http://allegro.pl/nakretka-radelkowa-do-stolu-hotbed-m3-i6726546697.html#thumb/1
I będziesz miał coś takiego jak ja zastosowałem.
Naturalnie od wewnątrz przykręcasz śrubę z podkładką sprężynującą i dodatkowo z oczkiem od którego prowadzisz kabel do płytki.
Gotowe.

christo

Czyli rzeźbienie :) Dzięki Krzysztof. Jedno pytanie. Czy masa ramienia ma być odseparowana od obudowy?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910