Discogs 1.1

Zaczęty przez gratefullde, Maj 02, 2017, 23:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Tak mi się nasunęło, bo mam konto na discogs od 2010 roku i dopiero teraz wpadłem na program do katalogowania, związany z kontem. Poprzednio miałem inny, ale mi szlag go trafił z uwagi na cyfryzację ;D i bazę mi wcięło. Dziś gdy mi się sporo płyt zebrało i nie zanosi się by miało być mniej, zastanowilem się nad jakąś apką do tego celu. No i wyszło mi że Discogs. Fajnie, tylko dlaczego? Ano, w funkcjonalności jest skaner kodów paskowych... Heh, dla nowych wydań to jest świetne. Niemniej ja ma sporo, bardzo dużo, wydań z epoki, przed erą kodów paskowych. No ale dobrze, przecież nowe winyle kupuję (chociażby serię Polish Jazz) i dużo innych, zagranicznych więc przyda się :)
Wgrałem, i zacząłem korzystać. Z wielką przyjemnością. Znalezienie właściwego releasu płyty jest bardzo łatwe. Możemy użyć wpisu z numerem katalogowym bądź jakimkolwiek innym, starczy dowolny identyfikator płyty i ukazuje nam się nasza realizacja, klikamy dodaj do kolekcji i... i już :)
Możemy tak dodawać płyty, kasety, taśmy... cokolwiek mamy w naszej audiotece. Jeśli tego nie ma, to tworzymy dany record na stronie i dodajemy dla potomnych.
Jestem bardzo zadowolony z tego programu, w ciągu 5 min dodałem ok. 20 realizacji. Polecam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Ja od ponad roku używam płatnego Music Collector  i jest super. Super jest wtedy ,kiedy kod paskowy pokrywa się ze stanem faktycznym wydawnictw . Nie jest super kiedy trzeba wpisać np. .winyl w wersji japońskiej . Zapomnijcie o kodzie kreskowym ,a numer  katalogowy  jest zupełnie inny niż wydania oryginalnego. Jest to czasochłonne ,ale program ściąga wszystko co zostało wydane i jest w gigantycznej bazie danych . Można też wpisać ręcznie  i opisać każdy szczegół wydawnictwa. Bardzo zaawansowana aplikacja i bez niej nie wyobrażam sobie funkcjonowania w moim zbieractwie. A jeśli chodzi o Discogs to nie wiedziałem ,że taka funkcja tam istnieje. Fajnie że jest jakaś alternatywa.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Funkcjonalność Discogs jest podobna jak Music Collector, podejrzewam że wręcz jest na nim wzorowana. Sama baza Discogs jest ogromna ale jak zawsze i tam zdarzają się błędy i trudności w znalezieniu odpowiedniej realizacji. Niemniej dla kogoś kto np. funkcjonuje w Discogs, ma tam swoje konto założone, wymieniając sie płytami, sprzedając, poszukując odpowiednich dla siebie wydań, kupując i odnotowuje to na swoim koncie, ściągnięcie apki na tel. daje mu bazę, którą można rozwijać.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

gratefullde

Tak, apka b. fajna i integruje się momentalnie z kontem na discogs, tym, które widzisz na pc'cie :) Robię spis od nowa, trochę to potrwa bo sporo płyt się uzbierało. A, jest jeszcze taka fajna sprawa, kiedy wklepałem kilka płyt to pokazuje mi się wartość mojej kolekcji w euro walucie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

Synchronizacja rządzi :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

krzysiek

Mam całą kolekcję wbitą do discogs, początkowo płyty CD wrzucałem przez skaner, ale ponieważ chciałem mieć to zrobione dokładnie, to potem wpisywałem kody katalogowe i patrzyłem, czy wszystko się zgadza. Chodzi o to, że przy skanowaniu, system potrafi dodać wydanie europejskie jako argentyńskie.

A najlepsze jest to, że jak kolekcja jest dodana do discogs, to instalujemy sobie apkę discogs na telefonie i przy grzebaniu w płytach na targu nie kupimy kolejnego dubla :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

miniabyr

Ja teraz nie wyobrażam sobie funkcjonowania  bez tego oprogramowania(music collector). Wielokrotnie uchroniło mnie przed kupowaniem tego co już mam. Na razie skatalogowałem wszystko co mam na cd . Czeka mnie to samo z płytami winylowymi  i wcale nie będzie to łatwe zadanie. A jak pomyślę o katalogowaniu muzyki klasycznej  to truchleję . Funkcjonalnie MC jest bardzo przyjazny ,ale za opcje czytania kodów kreskowych trzeba zapłacić . Kupuje się wtedy aplikacje za ok15 usd i życie staje się prostsze .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tatachabera

Cytat: blackholesun w Maj 03, 2017, 13:37to instalujemy sobie apkę discogs na telefonie i przy grzebaniu w płytach na targu nie kupimy kolejnego dubla :)

Hmm... skąd ja to znam ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

gratefullde

Cytat: miniabyr w Maj 03, 2017, 13:42Funkcjonalnie MC jest bardzo przyjazny ,ale za opcje czytania kodów kreskowych trzeba zapłacić . Kupuje się wtedy aplikacje za ok15 usd i życie staje się prostsze .

W Discogs jest to za darmo :) Do tego jeszcze dochodzi współpraca ze społecznością, szukasz czegoś? Jakiegoś konkretnego wydania? W śród użytkowników discogs, jesli ktos je ma i jest zdecydowany sie go pozbyć, masz o tym informację. Sam chcesz coś zbyć, wymienic się? Jest o tym info. Taka sieć społecznościowa ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

maciek1

Świetna apka. Bawiłem się przed laty starszą wersją i jakoś mnie nie powaliła, ale ta jest rewelacyjna! No to czas uzupełnić dane:)

vasa



Cytat: gratefullde w Maj 03, 2017, 11:40
Tak, apka b. fajna
Ale fajne[emoji41]
Andrzej, wiszę Ci [emoji485]

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Maj 04, 2017, 17:50


Cytat: gratefullde w Maj 03, 2017, 11:40
Tak, apka b. fajna
Ale fajne[emoji41]
Andrzej, wiszę Ci [emoji485]

🚬🥃



Cała przyjemność po mojej stronie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Kiedyś ta aplikacja nazywała się MilkCrate. Discogs ją kupiło i zrebrandowało.

vasa

Wprowadziłem 30 pozycji. Niby proste ale wklepać trzeba 😤
Czy pozycje (10% 😱) nieobecne.
Roboty a roboty 😡

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Maj 04, 2017, 20:38
Wprowadziłem 30 pozycji. Niby proste ale wklepać trzeba 😤
Czy pozycje (10% 😱) nieobecne.
Roboty a roboty 😡

🚬🥃



A tak, roboty co niemiara. Ja na razie malinę okiełznałem. Za inwentaryzację zabiorę się w przyszłym tygodniu :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

juter22

ja używam od jakieś czasu z powodzeniem, nie miałem przypadków "dziwnych"...

Old Man Kensey

Rzeczywiście, aplikacja bardzo fajna i przyjazna. Dodawanie nowych pozycji do listy idzie bardzo sprawnie, póki co, tylko 1 płyta pozostaje niezidentyfikowana - lecz to naprawdę bardzo rzadka pozycja.
Dziękuję i polecam dalej!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

maniek67

Dzięki, nawet nie wiedziałem, że jest apka. Trochę potrwa ładowanie danych [emoji6]

Old Man Kensey

Po skatalogowaniu całego zbioru okazało się, że ok. 20% wydawnictw nie ma w bazie danych... głównie jakieś składanki, ale i bardzo stare płyty LP. Można dodać swoje nowe pozycje, co jest świetną opcją, niestety jest przy tym dużo klikania. Jednak z uwagi na poważne podejście do tematu i naprawdę dużą bazę danych, ogólnie świetna aplikacja!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen