SET jak Diabli

Zaczęty przez Jamówię, Luty 03, 2017, 07:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: Jamówię w Luty 07, 2017, 17:18Niestety nie dojechały TungSole

A może i dobrze?
Przynajmniej będziesz wiedział co wnosi jedna a co druga.

Jamówię

Też fakt,ale gadałem przed chwilą z szogunem i wysłał Pocztą Polską,bedą jutro. Po dzisiejszym skoku adrenaliny,to faktycznie lepiej jak przyjadą jutro ;D ;D

MAC

Żebyś Ty wiedział jak mi ciśnienie dźwignąłeś  ;D

Jamówię

Jak zobaczyłem ten 10" garnek wyłażący z deski,to zacząłem szukać defibrylatora ;D ;D
Maszka,przecież to nie Twoja wina,że ktoś miał słabszy dzień na dniówce w 1942 roku ;)

Jamówię

Bas jest na Nationalach oszałamiający,schodzi do piekła i nie traci ani na fakturze ani na selektywności i nic nie buczy. Pięknie!

MAC

Cytat: Jamówię w Luty 07, 2017, 17:52
Bas jest na Nationalach oszałamiający,schodzi do piekła i nie traci ani na fakturze ani na selektywności i nic nie buczy. Pięknie!
To dobrze wybraliśmy.
Na TungSolu mogłoby być za dużo.

Jamówię

Świetnie wybrałes!
On się jeszcze ułoży,więc mogłoby go na TS być za dużo. Teraz jest naprawdę w punkt i zobaczymy za parę godzin,w którą stronę to idzie,ale powiem Ci Maciek,że ten dźwięk jest taki kompletny i niewymuszony,nie umiem tego inaczej nazwać,nie jest poszatkowany,efekciarski. Jest spójny i gładki i te różnice w odniesieniu do współczesnej produkcji,muszą wynikać z użytych materiałów,bo z czego innego? Przecież te lampy nie były robione dla audiofilów,tylko dla armii w dodatku na progu wojny.

MAC

Audiofile poeci  ;D nazywają dźwięk tych lamp "dojrzałym" cokolwiek by to nie znaczyło te lampy są bajeczne.

Jamówię

No ja napisałem kompletny,może nie jest to w pełni synonim,ale myśl ta sama. Zobaczymy co będzie dalej,ale nawet gdyby nic już dalej nie było(co jest wątpliwe) to jest to już świetny zakup i zaczynam rozumieć o czym pisał Janek(mamel) i Stary w kontekście tej lampy.

MAC

Byliśmy we trzech pierwszymi testerami tych lamp  :)
Pamiętam onegdaj  :D jak z dwoma kartonami tych lamp przyjechał do Starego Piotrek Adamus. Stary gdzieś zabarłożył a my z mamelciem przerzucaliśmy biednego Adamusa pomiędzy sobą. Była zima, zlitowałem się w końcu i po niego pojechałem ale w międzyczsie Stary sie znalazł i dojechał Janek.
Adamus miał TungSole, Nationale, RCA i Sylvanie. Całą noc słuchaliśmy i porównywaliśmy je. Od razu RCA i Sylvanie uznaliśmy za słabe (wala basem po całej chałupie) a dwie pozostałe marki były świetne. Nabraliśmy tego od Admusa od cholery. A ceny wówczas były chyba po 200 zł za parkę.
To były czasy!  ::)

Potem Adamus zawiózł je do horneta i na następny dzień były u niego po jedyne... 800zł  :o

Zresztą proszę bardzo... para NU 920zł  8)
http://www.hornet9.com/lampy.htm

Jamówię

Złote czasy radia :)
Dlatego jestem Ci Maciek bardzo zobowiązany za pomoc,po pierwsze przy zakupach,pod rugie z pomoc techniczną,po trzecie za wskazanie jeszcze przyzwoitych cen za te piękne żarówki, mam nadzieje Ci sie jeszcze jakoś odwdzięczyć.

Jamówię

Właściwie to nie wiem co napisać...mam w domu koncert :)
Takiego grania jeszcze nigdy nie miałem. Od paru dni cieszę się Almarro,dzięki Maćkowi dostał najlepsze z możliwych NOSów w jeszcze ludzkich pieniadzach,odwdzieczył się takim graniem,że gubię portki,kupiłem jeszcze Marancunia,który nie wiem dlaczega tak gra,jak gra,bo na logikę nie powinien :o a jutro przyjadą TungSole,co ja wtedy napiszę?? Najparwdopodobniej zdecyduje się jeszcze na "poprawione"Westerny,choć to znowu zakup w ciemno,ale pieniądz śmieszny. Masakra,cały system został wywalony do góry nogami a w dodatku od soboty słucham tylko CD :o :o

MAC

Cytat: Jamówię w Luty 07, 2017, 19:22a jutro przyjadą TungSole,co ja wtedy napiszę??

Że nie gra jeden kanał  ;D

tfu, tfu, tfu....  ;)

MAC

Nie jestem techniczny i nie wiem, która lampa co tam robi ale od razu napiszę z doświadczenia z Phastem (bardzo podobne konstrukcje z Almarro), że u mnie więcej wnosiła 6SN7 niż 6SL7. Strzelam, że to był stosunek 70 do 30 na korzyść 6SN7.
Ale progres słyszalny.

Jamówię

#139
Mam jeszcze lamerskie pytanie dotyczące diabełków czym się różni lampa 6c33c od 6s33s?
I jeszcze znalazłem diabełki gold pins :o :o to do Migów były takie potrzebne???

Jamówię

Cytat: masza w Luty 07, 2017, 19:27
Nie jestem techniczny i nie wiem, która lampa co tam robi ale od razu napiszę z doświadczenia z Phastem (bardzo podobne konstrukcje z Almarro), że u mnie więcej wnosiła 6SN7 niż 6SL7. Strzelam, że to był stosunek 70 do 30 na korzyść 6SN7.
Ale progres słyszalny.

6f8g to 6sn7? Jezyk se można zaplątać..

MAC

Cytat: Jamówię w Luty 07, 2017, 19:32
Mam jeszcze lamerskie pytanie dotyczące diabełków czym się różni lampa 6c33c od 6s33s?

Niczym.
Ruskie C to nasze S  :)


MAC

Cytat: Jamówię w Luty 07, 2017, 19:336f8g to 6sn7?

W naszym konkretnym przypadku tak.

Jamówię

Czyli jutro progres będzie mniejszy,chwała Panu bo już wiek nie ten na takie emocje ;D

MAC

Cytat: Jamówię w Luty 07, 2017, 19:38
Czyli jutro progres będzie mniejszy,chwała Panu bo już wiek nie ten na takie emocje ;D
Michał, nie wiadomo.
Ja lepiej słyszałem SNy niż SLe. Ty możesz odwrotnie.
Założyłem tez, że oba wzmacniacze są podobne pod względem schematu ale tego tez nie wiem do końca.
Jutro zobaczysz/usłyszysz.

szczemirek


Jamówię

Co tam z Almarro,może zapytać ktoś ;) ano jest w SPA i miejmy nadzieję,że odnowiony wróci do mnie w przyszłą środę.Serwis Kornela Mikołajca gwarantuje mu zabiegi z najwyższej półki a jest mu to,jak się okazuje,potrzebne.Wzmacniacz będzie przywracany do stanu fabrycznego,czyli wszystko to co zostało nadwątlone,zostanie wymienione na elementy te same,szczególnie w krytycznych miejscach.Niestety wzmacniacz po otwarciu,zdradził kilka ingerencji i nie były one do końca profesjonalne.dzięki Kornelowi,Almarro będzie, taką mam nadzieję,wyglądał jakby opuścił taśmę produkcyjną.Karoseria dostanie wosk.Jak wróci do domu,to opiszę jak to wszystko przebiegło.

szczemirek

#147
Ciekawe w jaki sposòb ten service określa "stan fabryczny". Czy ma schemat serwisowy!? Autoryzację!? Ponieważ jest to montaż punktowy to musi być super zawodnik w "przywracaniu stanu fabrycznego". O jego stawki strach  :-X zapytać

miniabyr

Cytat: Jamówię w Luty 15, 2017, 18:39czyli wszystko to co zostało nadwątlone,
Ja pierdziu czyli było audiofilskie bum , ogień i dym? I my nic nie wiemy?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

Pewnie całość jest lutowana audiofilską cyną która sprzyja zjawisku zwanemu po angielsku "planned obsolescence" :)

Innymi słowy, pewnie luty zgniły.