Serwisy strumieniujące

Zaczęty przez Keef98, Październik 04, 2015, 12:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Cholernie długo nie chciałam używać streamingów, ale się przełamałam, bo lista płyt, jakie chcę mieć nie ma końca ;)
I wiecie co?
Przekonałam się. Płacę dychę miesięcznie i jest pięknie :) Mogę sobie ofline słuchać bez zawalania kompa/tabletu/telefou toną plików.
Czego ja kurna unikałam? ;)

vasa

To może jako doświadczony i przekonany forumowicz napisz gdzie co i jak zrobić żeby słychać?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Pobierasz, włączasz, rejestrujesz się (ja to zrobiłam przez FB, bo zapomniałabym hasło), zapłacić (pierwszy członek rodziny 20, reszta może mieć za 10 - jak ja) lub wykorzystać możliwość darmowego używania wersji płatnej. I cieszyć się koncertem Jeffa Becka :)

Wireless

Keef,

Zrób to porządnie:
- jaki serwis
- co i skąd pobierasz i jak instaluesz
- koszty
- wady i zalety

Bo "pobierasz, instalujesz i włączasz" to dość ogólny algorytm, sprawdzalny również w przypadku np. ms office ...

No i zrób  to w odpowiedniej zakładce, zwiazanej z cyfrowym audio ...

A - no i  ;D , coby złagodzić ostrość mojej wypowiedzi  ;D
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

#4
Pobieram Spotify z ich strony. Jest dostępny dla iOSa, Andorida oraz dla Windy
Instaluję normalnie :) Nie wiem, jak to wyjaśnić.
Następnie włączam apkę i się rejestruję. Można "normalnie" lub przez FB (co zrobiłam).
Koszty:
20 zł,
za kolejne osoby w rodzinie po 10 (obecnie używam tego tylko ja i Mamcia),
Płacimy przy używciu PayPala.
Jest okres próbny (czyli jak w przypadku płatnego konta) trwa chyba 7 dni.
Wady: nie ma, dla mnie.
Zalety: można pobrać utwór mając wersję płatną i słuchać ofline, wygodna, przejrzysta oraz łatwa obsługa.

[przeczyszczono fragmenty dotyczące lokalizacji wątku]

vasa

Muzyka ze spotify idzie w mp3 czy bezstratnie? Jest możliwość wybrania gęstości pliku?
I czy jest klasyka?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

OK :)

Wady Spotify:
a. jakość - nawet w wersji płatnej to ciągle MP3
b. ograniczony repertuar (albo ja jestem dziwny i nikt już nie słucha takiej muzyki) - spróbujcie wyszukać np. King Crimson

Dodatkowa zaleta dla użytkowników Linuksa:
Na ten system też jest dostępna aplikacja Spotify

A co z wpisem Keefa, który powinien być na początku ... ?
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Dla miłośników bezstratnej klasyki - polecam Qobuz:

http://www.qobuz.com/gb-en/plans/music-streaming-subscription

Wady, w porównaniu do Spotify: cena, niestety ... :(
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

#8
W wersji za free jest mp3, w wersji płatnej jest chyba "lepszy" format. Na razie używałam go tylko na tablecie i telefonie, a tam wiadomo, jak z jakością ;) Na kompie mam od paru dni.
Można. Zaraz zrobię screena.
Jest klasyka, całkiem sporo (w każdym razie wszystko, czego słucham, a nie mam).

Screen:

Wireless

#9
Cytat: Keef98 w Październik 04, 2015, 15:41
W wersji za free jest mp3, w wersji płatnej jest chyba "lepszy" format. Na razie używałam go tylko na tablecie i telefonie, a tam wiadomo, jak z jakością ;) Na kompie mam od paru dni.
Można. Zaraz zrobię screena.
Jest klasyka, całkiem sporo (w każdym razie wszystko, czego słucham, a nie mam).

Screen:

W wersji płatnej jest dalej mp3, tylko o wyższej częstotliwości próbkowania ...

[przeczyszczono fragmenty dotyczące lokalizacji wątku]
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Nie zauważyłam tematu.
Dlatego napisałam "lepszej" bo d*** nie urywa, choć lepsze to niż YT.
Zobaczyłam se z ciekawości inne streamingowe. Albo porównywalne za podobne pieniądze, albo już znacznie lepsze, ale za drogie. 10 miesięcznie nie boli, ale gdybym miała płacić więcej to bym wolała za to płyty kupić.

Wireless

Ale to nie o to chodzi, aby sprzeczać się który lepszy a który gorszy :)
Chodzi o to, aby zbudować wątek pozwalający czytającym go osobom zbudować samodzielnie obraz tego, czego chcą :)
Pozdrawiam, Wireless

Jakub

Cytat: wireless w Październik 04, 2015, 15:24ograniczony repertuar (albo ja jestem dziwny i nikt już nie słucha takiej muzyki) - spróbujcie wyszukać np. King Crimson

King Crimson to akurat nigdzie nie ma.

Ja używam Spotify w wersji płatnej odkąd ruszyli w Polsce. Przez chwilę porównywałem z Apple Music, ale tam póki co wybór jest skromniejszy i wyszukiwarka jest słabsza. Na plus Apple Music ma sugerowane playlisty tematyczne.

Streamingu slucham wyłącznie w pracy i w podróży, albo jak pracuję przy komputerze, więc jakość mp3 mi nie przeszkadza (w wersji premium jest 320kbps). W domu słucham raczej z płyt.

Spotify jest świetne do sprawdzenia na szybko, czy warto kupić daną płytę czy nie. Ilość kupowanych przeze mnie płyt mocno wzrosła odkąd używam Spotify.

Wireless

Zgadzam się z Jakubem ... ogólnie - strumieniujące serwisy do sprawdzenia czy kupić, czy nie kupić nadają się rewelacyjnie ... Może uda mi się Tidala wreszcie przez weekend przetestować i w skrócie opisać...
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

3 miesięczny kod na Tidala był dołączony do programu Audio Video Show 2015. Ktoś powąchał czym ów pachnie?
Się chwalą, że są tak gęści, że bardziej się nie da.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 13, 2015, 13:43Ktoś powąchał czym ów pachnie?
To może byś sprawdził? Głównie ciekaw jestem co tam jest w zasobach. Czy tylko Beyonce, czy dla mnie też by się coś znalazło?
Wireless obiecywał, ale on zarobiony jest :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#16
E pierniczę taki interes. Okazuje się, że trzeba podać numer karty, z której sobie po trzech miesiącach będą ściągali 40 zł.
Nie chce mi się pamiętać, a usługa jakby nietania. Jeśli ktoś chętny, to dla zalogowanych użytkowników wrzucam tutaj namiary i kod:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1031.msg72790#msg72790
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 13, 2015, 14:04Przeglądać co mają da się bez logowania
Dzięki. Nie trafiłem tam.
Ale wygląda bardzo zachęcająco.
Muszę pobuszować.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Tidal ma dość bogate zasoby ... wielu Linnies tego używa, włącznie z Qobuzem (póki co, oficjalnie niedostępnym w naszym kraju).
Natomiast są to serwisy, mimo wszystko, uboższe w muzykę od Spotify'a, tyle, że oferujące bezstratną jakość.
Ja z nich nie korzystam, ze względu na politykę "promocji" Tidala, o której pisze Frywolny - pierwsza działka za darmo, a potem będziemy Ci dostarczać, czy tego chcesz, czy nie ... Cena powala, ale z drugiej strony - jeśli decydujesz się na całkowite przejście na cyfrę, masz dobre (w sensie bezawaryjności) połączenie z internetem, i masz, na dzień dobry, niezbyt wiele płyt, to takie serwisy mogą być OK. Mi wystarcza darmowa wersja Spotify'a do "rozpoznania tematu", a płytę dalej wolę kupić ...
Pozdrawiam, Wireless

robiz

Cytat: frywolny trucht w Listopad 13, 2015, 14:00
E pierniczę taki interes. Okazuje się, że trzeba podać numer karty, z której sobie po trzech miesiącach będą ściągali 40 zł.
Nie chce mi się pamiętać, a usługa jakby nietania. Jeśli ktoś chętny, to dla zalogowanych użytkowników wrzucam tutaj namiary i kod:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1031.msg72790#msg72790

No własnie, też z Audio Show miałem dwa kupony, byłem z moim młodym...... czasami dzieci się przydają ;)
Pomyślałem , że pól roku mam za free, jak sie spodoba to może 4 dychy nie będzie później żal.

Ale też , zblokowało mnie to, że trzeba od razu wszystkie piny, numery kont i hasła podawać ;)

Teraz też słucham Spotify , ale w wersji za free, tak jako alternatywa do radia. Jakość nie urywa du....., ale jak brzdąka w tle to jest ok.
Kiedyś też miałem przez pół roku WIMP,a z dekodera NC+, ale , nie wiem dlaczego, tutaj jakość była jescze gorsza niż z darmowego Spotify.

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

WOY

Też z wyboru pozostałem słuchaczem Spotify Free.
Jakość faktycznie nie nadzwyczajna ale górę biorą aspekty poznawcze (czyli dostępność do nowości płytowych). Nie muszę niczego ściągać a bycie na legalu nie przysparza kaca.

Wireless

Cytat: robiz w Listopad 14, 2015, 09:23
...
Kiedyś też miałem przez pół roku WIMP,a z dekodera NC+, ale , nie wiem dlaczego, tutaj jakość była jescze gorsza niż z darmowego Spotify.

robiz



Winna temu jest ścieżka audio transportowana w ramach sygnału satelitarnego. Dostawałeś mp2 u siebie.
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Ale już mają mojego mejla i już mi spamują skrzynkę ( wymazałem adres):

"Hello,

We have noticed that you have yet to finish the registration to TIDAL. Maybe you are wondering about something? Here are some frequently asked questions:

Why TIDAL?
TIDAL is proud to be the world's first music service with High Fidelity sound quality, High Definition music videos and expertly curated Editorial by music journalists. TIDAL is available on PC/MAC, Android, iOS and the best known home audio brands.

How does TIDAL billing work?
If you choose to remain a subscriber of TIDAL after your free trial, you will be billed once every 30 days. Billing occurs on the first day of each subscription period. Your payment details are safely kept with the payment provider you have chosen.

How do I cancel my subscription?
You may cancel your subscription at any time by logging in to tidalhifi.com.

Any other questions?
Feel free to visit our FAQ or shoot us an email and we'll get back to you.

Click here to complete the registration for the account associated with the username ......@..........


We're looking forward to share this High Fidelity music experience with you.

Thank you,
TIDAL"
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

zdziś:

"Hello,

Please complete your registration in order to gain access to TIDAL.

It´s our ambition to evolve the art of listening and create a fully immersive streaming experience where music takes center stage, allowing you to explore stories behind the sounds, discover new loves, and resurface old favorites.

Modern day music listening has trended towards a social popularity contest or been relegated to the background. TIDAL aims to bring back this forgotten joy in life and allow you to simply enjoy streaming music with the highest quality available - the way the artists intended.

This High Fidelity music experience is waiting for you.

Click here to complete the registration for the account associated with the username .......@............

Please do not hesitate to get in touch if you have any questions.

Thank you,
TIDAL"
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93