Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Mam - fatalne do lutowania (bardzo mało miejsca) i słaba stabilizacja przewodu w wejściu do wtyku.
Kiedyś Frywolny testował wtyki ale nie mogę znaleźć.

rudy-102

Cytat: dino w Marzec 29, 2019, 23:28
Czy macie jakaś alternatywę dla takiego wtyku.

https://muzyczny.pl/161118_Amphenol-KS3PCAU-jack-mini-TRS-35-mm-zlocony-waski.html

Tylko nie furutechy bo młody niszczy wtyki regularnie.

Jak Ci młodzież wtyki niszczy to proponuję wziąć cały pakiet 10 szt.
https://www.ebay.de/itm/10Stk-3-5mm-3-Pole-Stereo-Jack-Plug-Lot-Audio-Steckverbinder-Fur-Kopfhorer-Sc-AH/163566140297?hash=item26154d3b89:g:XQUAAOSwPaBcdJo1

Mam takie dla moich dzieciaków bo przy słuchawkach podłączanych do smarkfonów poniszczyli oryginalne wtyki.

rudy-102


dino

Pierwsze odpadają bo nie maja przewężenia (jest pancerne etui na telefonie i nie wejdą do końca)
Te drugie lepsze ale nie mają stabilizacji wyjścia kabla (bez tego lutowanie co tydzień).
Jadę jutro do muzycznego po Amphenole. Kupie na zapas 4 szt.
Ostatni wtyk "ktoś mu wyrwał i wpadł na tory na dworcu".  >:D >:D >:D

frywolny trucht

A może po prostu jakieś BT? No trzeba ładować, ale skoro taki niszczyciel.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

"Religia" mu nie pozwala (cały tatuś).  ;D
A poza tym ma już kolekcje Senków (4 modele) AKG Koss i Skullcandy.
I fazy na używanie jakiegoś modelu.

rudy-102


dino

Już zamówiłem Amphenole - dzięki za sugestie.
Może się trochę uspokoi jak odliczę z kieszonkowego  >:D

Piterski

Przymierzałem się do zakupu słuchawek ale inne wydatki ten temat odsuwają w czasie.
Miałem tylko przygodę z tańszymi słuchawkami Sennheisera i Kosami Porta Pro.

Moja żona słucha muzyki korzystając z komórki na słuchawkach dousznych. Później zaś kupuje płyty i odsłuchuje na kolumnach.
Rożnica w jakości dźwięku spowodowała, że zaczęła myśleć o zakupie nowych słuchawek.
Typowała ATH-MSR7 lub jej nowszą wersje ATH-MSR7b. Całkiem zgrabne i optycznie dobrze prezentujące się słuchawki.


Zaproponowałem jej byśmy posłuchali też innych modeli Sennheisera 600 lub 650. Niestety Audio Klan już ich nie ma w dystrybucji i było to niemożliwe. Mi osobiście słuchawki ATH-MSR7 nie podeszły ze względy na przewalony bas. Zaproponowałem byśmy posłuchali innych słuchawek bo mieliśmy blisko do salonu Denona.
W planach był odsłuch AH-MM400, też bardzo zgrabne słuchaweczki, mieliśmy z nimi tylko pewien problem bo kabel coś nie kontaktował.



Moja żona w tym momencie zapytała ekspedienta czy ma jakieś inne warte polecenia. Powiedział, że tak ma coś trochę droższego. To trochę okazało się prawie 2 tys. Sprzedawca je przyniósł, a żona podłączyła do komórki.
By nie siedzieć bezczynnie poprosiłem by dał jakiś inny przewód do tych Denonów MM400 i zacząłem ich słuchać z małego odtwarzacza CD firmy Denon. Bas znowu dominujący, góra jakaś taka wycofana, myślałem że może ten odtwarzacz ma taka sygnaturę. Na konie prosiłem żonę o te droższe słuchawki do porównania i .....  zagrało równym przyjemnym dźwiękiem.
W tym momencie zajrzał do nas sprzedawca i pyta o wrażenia, a minę miał taką jak by doskonale zdawał sobie sprawę co odpowiemy.

Kupiliśmy te droższe z drobnym rabatem, ale najbardziej zdziwieni byli sprzedawcy, że to słuchawki nie dla mnie tylko dla żony i że to ona sobie takie wybrała. Dla mnie po wstępnych odsłuchach są one na tyle dobre, że chyba będę je jej podbierał ;D

Bohater testów poniżej.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Czyli Denon, tylko droższy....😀
Ciekawe jak w domu pod docelową "dziurkę"... Już słuchaliście?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: wiki w Lipiec 20, 2019, 15:37Ciekawe jak w domu pod docelową "dziurkę"... Już słuchaliście?
Założenie było takie, że mają choćby przyzwoicie zagrać z komórka, w planach jest jeszcze DragonFly Red, o ile przyniesie to wymierne korzyści dźwiękowe.

Podpinałem je już po Luxmana i jestem bardzo zadowolony, bas jak z kolumny szybki zwarty i głęboki. Spiętrzenia dźwięku nie powodują wrażenia kompresji i utraty drobnych informacji z dalszych planów. Dźwięk lekko ocieplony i stonowany. Dla mnie grają świetnie, jak się wciągnę to kupię sobie kiedyś jakieś naprawdę mocno audiofilskie słuchawki.

W porównaniu do MM400 to jest przepaść, albo te tańsze są tak słabe. Moim zdaniem grały gorzej od Audiotechniki, te miały przynajmniej podkreśloną górę pasma ale wycofaną średnicę.
Moja żona po odsłuchu nie miała wątpliwości, że tamte słuchawki to była tylko namiastka i podziękowała mi, że podsunąłem, jej pomysł posłuchania innych model.
Brawa też dla Pana sprzedawcy, zaryzykował bo różnica w cenie wyraźna ale było warto dołożyć te kilka set złoty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Najważniejsze zadowolenie z zakupu... A tu piszesz, że jest....
I świetnie... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: wiki w Lipiec 20, 2019, 15:57
Najważniejsze zadowolenie z zakupu... A tu piszesz, że jest....
I świetnie... 😀
Jest zadowolenie małżonki co jest ważne ale i przy okazji jest bonus bo i mi się podoba jak one grają.
To taki proces ewolucji z pierwszych przeciętnych słuchawek dousznych zmierzamy w stronę dźwięku Hi-Fi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Fajne słuchawki, też mam. Ale przy bezpośrednim porównaniu z Frywolnego Oppo PM 2 poległy z kretesem. I te Oppo siedzą mi w głowie...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

No to żeś Piterskiego podbudował   :)

Kangie

Żonce Piterskiego pewnie stykną. Może ona nie szuka hi-enda ;)

LampowY

Zwłaszcza, że to przeszło dwukrotna różnica w cenie jest...

Boziu, jak to dobrze, że nie znoszę słuchania w nausznikach. Ile to pieniędzy na muzykę zostaje w kieszeni :o

gratefullde

Nie, to bardzo fajne słuchawki. Ale fakt, cena robi swoje. Zresztą Oppo to otwarte a Denony zamknięte.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Kangie

Ja kupiłem jakieś 1,5 roku temu Audio Techniki ATH-990Z. Z ceny wyjściowej 1299zł pan Rafał z TopHiFi zaproponował 1050zł. To moje najdroższe słuchawki i podoba mi się ich granie. Hi-End to to nie jest, ale w robocie sprawdzają się z naddatkiem.

brbr

U mnie na razie nic nie prześcignęło starych AKG k514 choć testuje czasem różne i spooro droższe. I choć nauszniki już drapnięte zębem czasu , wypełnienia średnicy ciut bardziej by się chciało, to nic nie wpasowuje się w tę estetykę...

rudy-102

Cytat: brbr w Lipiec 21, 2019, 10:55U mnie na razie nic nie prześcignęło starych AKG k514
:)
Posłuchaj K702, lub 712. Zobaczysz, a raczej usłyszysz o ile więcej muzyki z nich płynie.

rudy-102

Cytat: gratefullde w Lipiec 21, 2019, 09:49Fajne słuchawki, też mam.
Ale Ty masz chyba 7200? To jest jednak oczko wyżej.

gratefullde

O, fakt... Pogubiłem się ...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Basia była skłonna kupić te tańsze Audio Techniki, których ja bym już na uszy nie założył, a ten model Denona to już zupełnie inna bajka.
AT są takie bardziej młodzieżowe, basem muszą pocisnąć i soprankami wykończyć przekaz. Denon jest przy nich wręcz liniowy, tak więc oboje jesteśmy z tego wyboru Barbary bardzo zadowoleni. Szukaliśmy modeli zamkniętych wokół usznych bo taki był wymóg. W ten sposób Basia może sobie słuchać muzyki i ja też i nawzajem sobie nie przeszkadzamy.

Będąc w salonie AudioKlanu zapytałem czy mają Audenze LCD-2 ale nie odważyłem się ich słuchać by sobie za bardzo apetytu nie zaostrzyć.

PS. Denon 7200 z tego co przeczytałem jest wykonany z skóry i lepszych materiałów ale 5200 dźwiękowo mu specjalnie nie ustępuje, a kosztuje ten 1 tys mniej. To i tak był nieoczekiwany obrót sprawy bo pierwotnie moja żona chciała sobie kupić lepsze słuchawki douszne.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

A przy okazji dousznych.
Jakie polecacie wytrzymałe (żeby sie nie rozpadły po tygodniu kable) i w miarę grające douszne?
Zastosowanie TIDAL w wersji skompresowanej z iPhone na rowerze.
I wygodne (jeśli to możliwe)  :)