Menu główne

Klub Sondeka

Zaczęty przez Wireless, Styczeń 30, 2015, 18:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

#100
...
Nie zaśmiecajmy Wirelessowi Klubu
...

Spoko - przynajmniej jest ruch w interesie :)

MAC

Korporacja jest ok dla 20-30 latków.
Później jest niedobra  :)

jamówię

Cytat: masza w Marzec 30, 2016, 22:46
Korporacja jest ok dla 20-30 latków.
Później jest niedobra  :)





Otóż to.

octagon

Cytat: Wireless w Marzec 30, 2016, 19:42Następny upgrade? Polecałbym zasilacz + silnik - np. Lingo, lub (droższy, niestety, ale i lepszy Radikal)

Lingo jest moim kolejnym zakupem na liście:) Radikal niestety jest za drogi, nawet w wersji Akurate.

octagon

Cytat: Wireless w Marzec 30, 2016, 19:42U mnie dzisiaj - Sondekowa nowość: preamp phono, niejako dedykowany do Adikta: Lejonklou Slipsik 6.

Jak Panowie z Linna byli u mnie z Majik DS to wzięli ze sobą też Sondeka (Majik) i właśnie pre Lejonklou, najniższy model, cena coś powyżej 2 tys zł. Porównywaliśmy z LAR LPS-1 i moim zdaniem (Panowie się nie wypowiedzieli:) LAR zagrał lepiej. Przede wszystkim ma większe wzmocnienie.
Natomiast, teoretycznie bo nie mam jeszcze potwierdzenia, Panowie z Linna mają do mnie zawitać z Sondekiem w tę sobotę. Mają przywieźć do posłuchania Uphorika oraz najwyższy model Lejonklou. Zrobię wtedy porównanie dodatkowo z LAR'em. Wkładka oczywiście Adikt.

Wireless

A no to będziesz miał porównanie właśnie tego Slipsika z LARem.
Wzmocnienie Slipsika jest (z tego, co pamiętam) takie same, jak Gai. Natomiast - ja to słabsze wzmocnienie wyrównuję gainem już na poziomie wzmacniacza, tak, aby na wyjściu dostać tą samą głośność z DSa i LP12.
Jedna uwaga: Slipsik musi sobie popracować ze 2h, aby osiągnąć pełnię możliwości - u mnie po właśnie, mniej więcej, tym czasie, dźwięk się zauważalnie "otworzył". Ergo - do porównań - trza "nagrzać" łobuza :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

OK. Zgodnie z obietnicą - zmusiłem się i zrobiłem 2 fotki :)



Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Ładnie to wyglądzi  8) 
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

A dziękuję :)
Z tyłu jest trochę gorzej, bo kabli co niemiara (koszty tri-ampingu) , ale da się wytrzymać :)
Pozdrawiam, Wireless

octagon

Do Sondeka używasz najnowszego Lingo? Rzeczywiście jest poprawa dźwięku w stosunku do Majik PSU?

Wireless

Tak, Lingo 3.

Jest wyraźna poprawa. Dźwięk jest o wiele dokładniejszy.
Pozdrawiam, Wireless

jamówię

Bardzo ładnie,bardzo  :)

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

octagon

Cytat: Wireless w Marzec 31, 2016, 16:26Tak, Lingo 3.

Lingo 3 kupiłeś nowe czy udało Ci się używane?

Myślałem jeszcze o subchassis Kore, ale ono różni się od majikowego jedynie "doklejonym" aluminiowym armoboardem. Nie wiem, jakoś trudno jest mi sobie wyobrazić poprawę dźwięku przy tym upgrejdzie. Co o tym sądzisz?

octagon

Tradycyjnie Panowie z Linna nie przyjadą w tę sobotę, mam nadzieję, że przyjadą w przyszłą:) Wtedy dopiero porównam pre LAR, Lejonklou i Uphorika.

Wireless

#115
Co do Lingo - tzw. ex-demo.
Co do Kore - wbrew pozorom - jest różnica. Przejście z majikowego subchasis na - właśnie - Kore daje zauważalne pogłębienie barwy dźwięku. Co prawda nie jest to jeszcze Keel, ale - naprawdę, niestety (ze względu na grubość portfela) - to słychać. Sam się zdumiałem :)

Lingo zaproponowałem jako pierwszy upgrade ze względu na linnowskie "Source First" - upgrejdujemy "od początku do końca". Co prawda, najlepiej zupgrejdować wszystko na raz ;) - ale, rzecz jasna, na przeszkodzie stoi najczęściej wymieniony wcześniej portfel :)

Pamiętaj o wygrzaniu Lejonklou. To ważne, bo naprawdę bardzo dużo wnosi do brzmienia.
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

#116
Dzisiaj 70 urodziny Ivora ... Happy Birthday, Ivor :)
Poprawka - Ivor obchodził urodziny w marcu - a to był jego tort urodzinowy.
Tak, czy inaczej - Happy Birthday !
Pozdrawiam, Wireless

jamówię

Nieźle Linn Sonder ;D 8)

gratefullde

PaliSonder  8)

VTA jest niezgodne  :o ;D

Wszystkiego naj dla grandpapy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

octagon

Dziś miałem w końcu dostać swego Sondeka i przeprowadzić odsłuchy pre Lejonklou, Uphorika i LAR'a. Niestety wszystko trzeba przełożyć na koniec przyszłego tygodnia. Bynajmniej nie jest to wina salonu, a moja. Za nim Sondek dotrze do mnie, to zostanie w między czasie upgrejdowany o Lingo3:). I rzeczywiście, super sprawa w Linnie to upgrejdy. Salon kojarzy zainteresowanych (normalnie jak portal randkowy) i dzięki temu ktoś zmieni Valhalle na mój Majik, ja Majik na Lingo3, a Lingo na Radikala:) Czego chcieć więcej. Wszystko dodatkowo w "normalnych" jak na warunki Linnowskie, cenach:)

To teraz poluję na Kore i Akito SE i to chyba będzie koniec upgrejdów. Dalej poziomy cenowe są już dla mnie niedostępne:) 

vasa



Cytat: octagon w Kwiecień 09, 2016, 10:30
Dziś miałem w końcu dostać swego Sondeka i przeprowadzić odsłuchy pre Lejonklou, Uphorika i LAR'a. Niestety wszystko trzeba przełożyć na koniec przyszłego tygodnia. Bynajmniej nie jest to wina salonu, a moja. Za nim Sondek dotrze do mnie, to zostanie w między czasie upgrejdowany o Lingo3:). I rzeczywiście, super sprawa w Linnie to upgrejdy. Salon kojarzy zainteresowanych (normalnie jak portal randkowy) i dzięki temu ktoś zmieni Valhalle na mój Majik, ja Majik na Lingo3, a Lingo na Radikala:) Czego chcieć więcej. Wszystko dodatkowo w "normalnych" jak na warunki Linnowskie, cenach:)

To teraz poluję na Kore i Akito SE i to chyba będzie koniec upgrejdów. Dalej poziomy cenowe są już dla mnie niedostępne:)

Normalnie, jakbym sagę islandzką czytał - Ingrid, córka Lawransa, wnuczka Beorna :)

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Cytat: octagon w Kwiecień 09, 2016, 10:30
Dziś miałem w końcu dostać swego Sondeka i przeprowadzić odsłuchy pre Lejonklou, Uphorika i LAR'a. Niestety wszystko trzeba przełożyć na koniec przyszłego tygodnia. Bynajmniej nie jest to wina salonu, a moja. Za nim Sondek dotrze do mnie, to zostanie w między czasie upgrejdowany o Lingo3:). I rzeczywiście, super sprawa w Linnie to upgrejdy. Salon kojarzy zainteresowanych (normalnie jak portal randkowy) i dzięki temu ktoś zmieni Valhalle na mój Majik, ja Majik na Lingo3, a Lingo na Radikala:) Czego chcieć więcej. Wszystko dodatkowo w "normalnych" jak na warunki Linnowskie, cenach:)

To teraz poluję na Kore i Akito SE i to chyba będzie koniec upgrejdów. Dalej poziomy cenowe są już dla mnie niedostępne:) 

No to teraz Kore, i naprawdę będzie baaaardzo dobrze. Gwarantuję :)
Pozdrawiam, Wireless

octagon

Jak dobrze pójdzie to może w tym roku jeszcze się uda. Chociaż to i tak jest zależne od dostępności używki.

octagon

W końcu, dotarł do mnie w sobotę Sondek LP12. Plinta rosenut. Niestety kolor poszedł bardziej w brąz, bez dodatku czerwieni, ale i tak jest piękna:) Na pokładzie Trampolina 2, Jelco SA-250ST, Adikt i Lingo3.
Co do pre, to wstępnie porównywałem Slipsik6 z LAR LPS-1. W Linn Uphorik niestety padł jeden kanał więc słuchanie zostało przerwane.
Dokładne porównanie pre będzie dopiero w tym tygodniu, wtedy coś więcej napisze i wkleję jakieś zdjęcia.
Tak na szybko, Sondek w tej wersji gra "prawdziwiej" od Majika DS. Po prostu słucha się przyjemniej bez jakiegokolwiek zastanawiania się nad dołem, górą, średnicą, powietrzem, przestrzenią, separacją itd., itp., etc. ...

frywolny trucht

A mógłbyś ( moglibyście) przybliżyć te wszystkie dziwne nazwy, do czego służą, jak wyglądają i ile kosztują?
Bo to rzeczywiście opowieść o jakiejś mitycznej sadze  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93