Walkman i inne małe magnetofony

Zaczęty przez GregWatson, Październik 21, 2017, 21:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ostatnio coś rzuca mnie w kierunku kaset ale to głównie dlatego, że do szpulaka mi jeszcze trochę brakuje. Wygrzebałem jak wspominałem wcześniej pudło kaset z mojego dzieciństwa i ostatni jaki używałem mini kaseciak Panasonic RQ-P266. Pamiętam, że kiedyś to całkiem niezłą kasę za niego dałem. Załadowałem baterię i kasetę i chodzi....  :)

Ma tam trochę wbudowanych "akcesoriów" i bajerów technicznych jak na tamte czasy - jeszcze tylko jakiś zasilacz sobie załatwię i posłucham jak to było kiedyś. Jeszcze ganc nówka pudełko od niego, instrukcje, słuchawki i co tam fabryka dała.

Łezka w oku.....   :)

I chyba nie sprzedam bo i kasa za niego pewnie dziś będzie mała ale za to ile wspomnień związanych z tym urządzeniem nie mówiąc o wyrwanych "laskach"  :)

https://www.radiomuseum.org/r/panasonic_stereo_cassette_player_rq_p_266.html



Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Greg, pooglądaj sobie ten kanał:

https://www.youtube.com/watch?v=F4K1QKKPX_g&index=16&list=PLN2yCnHTG_6qxmv_pdBxWxCPsbA1Cl2RI
https://www.youtube.com/watch?v=fXo3_wmqtEQ&index=37&list=PLN2yCnHTG_6qxmv_pdBxWxCPsbA1Cl2RI

Masz tu mnóstwo o starych nośnikach, kasetach, taśmach. Bardzo ciekawe. Tylko po angielsku jeśli to nie problem.

Sorry, że w tym wątku, ale myślę, że to coś dla Ciebie:)

pzdr
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

#2
Słowo klucz: Metalowe. Metalowe mają być. Nie w sensie, że czytają taśmy metalowe. Konstrukcja/ obudowa. Sterowanie sensoryczne. Do tego pilot na kablu, dodatkowy zbiornik na zwykłe paluszki ( oprócz aku, które dziś będzie trupem). Systemy redukcji szumów, "gesty" w przewijaniu, gdy potrafi wyszukać piosenkę za trzy kawałki...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Cytat: tomasz_pianista w Październik 21, 2017, 21:22Greg, pooglądaj sobie ten kanał:


Super, dzięki. Coś się szykuje ale jeszcze trochę muszę poczekać zanim puszcze farbę. :)

A na razie ciekaw jestem walkmenów waszego dzieciństwa, bo to chyba temat dla leśnych dziadków. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

#5
Miałem przez chwilę polskiego Kajtka, ale był kiepski i robił mi ciągle sałatkę z taśm. Później kupiłem jakieś dziwactwo, w którym trzeba było osobno ustawiać kanały. Popsuł się po kilku miesiącach i w końcu kupiłem sobie w Pewexie Panasonica RQ-P50. Mam go do dzisiaj. Nadal działa, ale używam go baaaardzo rzadko.


rudy-102

P.S.
Zdjęcie nie moje, tylko z netu. Mój jest w lepszym stanie.

dyletant

Ja Kajtka dostalem od brata na urodziny w pieknym kolorze rozu :) .Dziekowac mu za to bo to pierwszy moj sprzet audio ;). Trzy rzeczy mnie zadziwialy, wlasnie umiejetnosc robiena harmonijek z tasmy, wielkosc ze wzgledu na zaslanie 4xaa- trzeba bylo miec do niego raczej plecak i dolaczony pasek do noszenia po jego zamontowaniu Kajtek przypominal chlebak lub pojemnik na bateie do lampy blyskowej.

Potem byl sony z radiem. Ah ten dzwiek... ino przestal tasmy krecic  :-\ :'(

paul_67

U mnie sobie leży takie maleństwo wraz z nierozpakowanymi kasetami.Obudowa metalowa, dwie prędkości...Do dziś działa bez zastrzeżeń.

paul_67


paul_67


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Niestety mam taniznę z połowy lat 90-tych. Ale od Sonego ;)

GregWatson

Szukam dobrej ale w miarę taniej ładowarki do akumulatorków AA i AAA do walkmenów, MiniDisków, pilotów itd. Coś możecie fajnego polecić z tego co jest na rynku?
najlepiej tak 2 x 2 czyli 2 AAi 2 AAA.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Varta ma kilka fajnych modeli. Ja używam chyba najprostszego i jestem zadowolony. 


GregWatson

Fajnie już jakiś kierunek jest.

Jeszcze żebym mógł ładować te mniejsze to bym był szczęśliwy. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102


rudy-102

Tutaj widać, że jest podcięcie dla AAA.

Ładowarka ma też w komplecie wtyczkę samochodową.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Polecam trochę droższą.
Ma kilka trybów pracy,w tym formatowanie baterii. Pokazuje ich rzeczywistą pojemność.

https://allegro.pl/oferta/profesjonalna-ladowarka-ni-mh-technoline-bc-700-8659255725
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Kurczę, mam ładowarkę do paluszków małych i normalnych, firmy Panasonic z 1995 roku. Po 3h ładowania wyłączała się samoczynnie.

Kangie

Jednak z '94.

Piterski

Cytat: Kangie w Listopad 09, 2019, 16:47Po 3h ładowania wyłączała się samoczynnie.
Ta pokazana przeze mnie ma przydatne funkcje jakich w zwykłej ładowarce nie uświadczysz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.