Nowe życie kolumn Philips 22 rh 426

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 25, 2018, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

sporo pracy kosmetycznej z obudowami Cię czeka,
ale będę kibicował,
fajne mebelki mogę wyjść,
jak zagrają -  to inna sprawa

Mikut1982

Pudła zdrowe nie były zalane. Fornir trzyma. Zobacze zas jak szlifne co to za drewno.  Moze dam bejce a potem lakier albo olej. Pomysle nad symetrią , to bylo by juz duzo wiecej pracy.  Ale już mam dwa rozwiązania jak to zrobic. Chcialbym odzyskac tą plakietke z tyłu co jest nalepiona. Ale mysle ze sie nie da, jest papierowa.

malg

nie było zdjęcia etykietki z tyłu,
na pewno warto odzyskać, ale jak .... nie mam pomysłu
może udało by się na gorąco odlepić

Mikut1982

Taka plakietka. Fajnie by bylo ja odzyskać a jak nie to trudno.

malg

może na gorąco
dmuchnij suszarką   i delikatnie sprubuj podważać plakietkę

tylko ostrożnie żeby nie spalić papieru

Mikut1982

Jutro po pracy bede sprawdzać.  No i kolor musze wybrac albo naturalny taki jaki wyjdzie z forniru.  Ale gdzie niegdzie musz uzyc szpachlu i wtedy bylo by go widac. A bejca by to zakryła no i  braz ciemny lub jasny albo wisnia. Możliwości jest dużo.

vasa

Cytat: Mikut1982 w Kwiecień 25, 2018, 22:37
Taka plakietka. Fajnie by bylo ja odzyskać a jak nie to trudno.
Na wszelki wypadek zrób dobre zdjęcie na wprost.
Gdyby się jednak nie udało odzyskać to wydrukujesz duplikaty.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Cytat: Mikut1982 w Kwiecień 25, 2018, 22:37
Taka plakietka. Fajnie by bylo ja odzyskać a jak nie to trudno.
Jest jeszcze inne wyjście. Nie ruszaj tylnej ścianki. Oczyść ja tylko. Ewentualnie zrób kopię plakietki. Gratuluję pomysłu i kibicuje.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Mikut1982

Przednia ramka wokół kolumn to drewno 2-3mm a boki to fornir drewniany 1mm natomiast tył kolumny to laminat, dlatego tył bede zdzierał i naklejał fornir.  Zeby pobejcować całość.  Nie wydam za dużo ponieważ niektóre  rzeczy już mam.  Chce co jakiś czas kupic stare kolumny vintage ,odnowić je ,pokazać co można zrobić.  Ja wiadomo nie kazdego stać na drogie zestawy.  Maskownice chetnie bym zostawił lecz w materiale jest pare dziur i też trzeba wymienic.  Na szczescie posiadam czarny materiał na maskownice.  Kable w kolumnach też do wymiany, orginalnie na wszystkich głośnikach nisko , srednio i wysokotonowym siedzieł drut 0,5 mm.

spalon

Trzymam kciuki za powodzenie , widziałem co zrobiłeś z Saba-mi więc teraz efekt może być jeszcze bardziej widoczny pacząc na ich aktualny stan

Mikut1982

Dzieki. Ja dziś troszke popracuje. Powoli zaczyna to wygladac. Po szlifie papierem ukazuje  sie drewno. No ale to początek szlifu ,do konca jeszcze daleko.

Mikut1982


Mikut1982

No jedna zgrubsza zrobiona. Różnice widać odrazu. Szlifuje recznie żeby nie przeszlifować forniru.

nikhil

Kibicuje! Już widać że COŚ z tego będzie.  :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Właśnie zdzieram tył , jest to jakies tworzywo. Mógłbym tego nie ruszac bo to jest tył ale jak już robie to niezaszkodzi wymienić.  Niestety nie mam takiego samego forniru. Przylepie inny i zabejcuje na czarno lub brązowo. 

malg


Mikut1982

Udało mi sie całe zdjąć. Lecz byla to nalepka a nie papier i troszke sie rozćiągły.  Ale to nie problem. Fotka jest i bedzie druk. Dzieki wam za taki pomysł sam bym niewpadł.

vasa



Cytat: Mikut1982 w Kwiecień 26, 2018, 21:44Dzieki wam za taki pomysł sam bym niewpadł.
Ależ my tu właśnie po to jesteśmy żeby się gapić i mądrzyć kiedy Ty tyrasz[emoji1009]

[emoji3]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

Ja też oglądam i kibicuję!

Dzięki za inspirację, bowiem dzisiaj rozpoczynam remont... balkonu  ??? Sorki, lecz robota w sumie trochę podobna, może troszkę mniej finezji wymaga. Pozdrawiam!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Czy to nie są różne niskotonówki? One miały na maskownicach jeszcze coś takiego, więc chyba nie grały źle.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

Tak kiedyś był tam taki emblemat.  Teraz został po nim tylko otwór w maskownicy.

frywolny trucht

Przejrzałem internety i nie znalazłem, a to fajna ozdoba. Jedyna obok srebrnej ramki. Nie znam tych kolumn, ale jeśli były cenione, to chyba bym szedł w odtworzenie. Bez jakichś szalonych modyfikacji. Jeśli jest na nie popyt to ludzie lepiej znoszą " odrestaurowane" niż "zmodyfikowane".

Czy zwróciłeś uwagę, że w niskotonówce jedna kopułka przeciwpyłowa jest biała? Normalnie w internetach widziałem tylko czorne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

Obie sa czarne. Poprostu na drugiej jest jeszcze kurz

kefas

Powiedz proszę jakiej gradacji papierem to ścierasz?

Mikut1982

Najpierw papierem 60 zgrubnie wszystko potem 80,  100.  A na ostatni szlif najlepsze sa gąbki takiego typu jak na zdjeciu.  One nie robią rys.  Mozna zrobić to szybciej rotexem lub szlifierką oscylacyjną. Ale trzeba uwarzaać bo fornir ma grubosć 1mm a niekiedy nawet 0,5 . i trzeba szlifować wzdłuż usłojenia drewna, żeby nie było zarysowań.