Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 26, 2014, 14:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Tak, wiem że w tym przypadku kompatybilność była słaba.
Chodzi mi o porównanie różnego oprogramowania z wykorzystaniem tego samego sprzętu.
Niby program powinien być jedynie taczką dowożącą materiał do DAC'a i w związku z tym nie powinien mieć wpływu na dźwięk ale z drugiej strony mogą być różne algorytmy załadunku taczek a także zwykłe nadużycia informacyjne dotyczące sposobu pracy oprogramowania.
A może to tylko moja paranoja. :-[
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

Nigdy nie porównywałem softu odtwarzającego pod kątem "jakości dźwięku" i powiem szczerze, że nie mam najmniejszego zamiaru tego robić :) Bo od tego to już tylko krok do dysków twardych z dobrym basem ;)

Jakby się mojemu DAC-owi nie podobały paczki albo taczki, które dostaje to chyba by nie był cham i mi o tym powiedział ;D

kangie

Powiem tak: do KORGA tylko AudioGate 3. Tak jest to pożenione i niechaj tak działa. Podejrzewam, że z innymi programami też zagra, ale innych nie używam.

Mam z kolei kumpla, który słyszy różnice pomiędzy Foobarem, WindowsMediaPlayer i WinAmp słuchając z PC/laptopa plików PCM. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem ;)

Drizzt

A niech słyszy ;) Dla mnie istotne jest tylko, żeby były sterowniki ASIO. Jak są, to jaki może mieć wpływ na cokolwiek softowy odtwarzacz?? To jest tak naprawdę tylko GUI i pod kątem przyjazności interfejsu dla użytkownika należy go oceniać, a nie "jakości dźwięku" :)

vasa

Ja daleki jestem od słyszenia dysków, podstawek, wtyczek, bezpieczników. Ba, nawet kabli nie bardzo  :-\

Natomiast nie wiem czy strumień danych podawany do DAC'a przez różne programy na podstawie tego samego pliku jest tożsamy.
Czy w jakimś ciemnym zakątku procesora coś nie jest konwertowane, up lub down samplowane, przetaktowywane lub inaczej psute celem osiągnięcia nirvany?
Moja wiedza techniczna nie pozwala mi na sprawdzenie tego, a wiedza marketingowa włącza czerwoną lampkę
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Ciekawostka jest, ze Korga mozna ustawic na ciagla prace w DSD 1 bit 5,6MHz i bedzie mielil wszystko co w niego "wlezie", mp3, WAV/FLAC 16/44,1 i wyjdzie zawsze 1/5,6 MHz. Czy gra lepiej? Nie moge jednoznacznie odpowiedziec, ze tak. Czesto z G. bata nie ukrecisz  ;)

mateusz

Cytat: sly30 w Marzec 10, 2015, 16:41i żaden hi-end.
sluchales starych daczkow R2R w dopasionej aplikacji zlampizowanych bez oversamplingu?
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

vasa

A kto potrafi zmieniać inne awatary na AS?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

#85
Cytat: kangie w Marzec 02, 2015, 08:03
Myślę, że wspominając o DACach USB, warto przybliżyć tajniki technologii DSD. Dlaczego warto posłuchać i jakie są jej zalety tłumaczy Ted Smith. Co prawda związany z branżą, inzynier, trochę kontrowersyjny, ale wiedza na wysokim poziomie. Jeśli macie czas, to warto posłuchać jak działa cyfrowa technologia CHYBA najbardziej zblżona do analogu.



I tutaj mały warsztat:



Ten gość to świr i lunatyk, zresztą wystarczy spojrzeć. Właśnie gadałem z ssfas i to o DAC-u PS Audio PerfectWave MKII i rozmowie z Tedem opowiada :)

http://www.harbeth.co.uk/usergroup/showthread.php?2558-Are-all-DACs-the-same-an-investigation&p=33815#post33815

Taki amerykański Stasiop. Avoid!

kangie

Jak chcesz, to unikaj. Jak dla mnie ta technologia broni sie dzwiekiem.

Drizzt

Bardzo zwodniczy argument w przypadku urządzeń źle zaprojektowanych. Lampucera też się broni a tak naprawdę to mało który DAC się nie broni dźwiękiem.

Drizzt

#88
Nawiasem mówiąc właśnie się dowiedziałem, że druga "gwiazda" zalinkowanego wątku to model CAD (Computer Audio Design) za £6.900, z którym Alan Shaw wystawiał się na audio show w Bristolu i miał okazję go dokladnie pomierzyć. Rezultaty zatrważające, to urządzenie nie spełnia podstawowych norm hi-fi, za to kosztuje chore pieniądze więc jest hi-end pełną gębą. Oczywiście jego konstruktor twierdzi, że broni się dźwiękiem 8) Myślicie, że mało teraz takich przypadków?

Pomiary CADa zaznaczone żółtym kolorem na wykresie, niebieskim pomiar niesprecyzowanego DACa za $100.

jamówię

O Boże :o to coś w sam raz dla slajera ;D

stary audiofil

#90
Jeszcze chcialem ciut w temacie daczka phasta nawiązać.
Samego daczka robi Vadim z Abraxasa,natomiast zasilanie Wlodek.
Ten daczek jest ściągniety z daka Abraxasa,ktory ma oddzielne zasilanie i zostal zrobiony w ilości 1 sztuka.
Jest on w moim posiadaniu-do 10000 usd nie znalazł jeszcze pogromcy.
Posiada tylko jedne wyjście rca,a kabel zasilający jest jak od lampki nocnej.
Ma nawet opóżnienie anodowe i jest.........bezcenny.
Nawet lepszy od Mcintosha daka z kompletu combo 1000.
Kosztował mnie mnóstwo pieniedzy-całe 3000 pln ;D ;D ;D
Paradoksalnie to uzywam do niego spdif trzykrotnie droższego od niego samego.
Taki ze mnie dziwak jest 8)
Natomiast bodajże trzy zimy w tył cały dzień sprawdzaliśmy najlepsze lampki jakie w nim się
sprzwdzaja-mieliśmy bodajże 17 sztuk.
Najlepszą był cca siemens&halskie ze złotymi pinami,a najgorszym telefunken.
Zreszta lamp telefunkena nie lubię i nie mam zadnej,gra ładnie i grzecznie równiótko-to nie dla mnie.

Drizzt

Cytat: stary audiofil w Marzec 14, 2015, 17:05

Według tego co napisałeś to po prostu albo masz do bani złozony system,albo jesteś najzwyczajniej głuchy.


E tam, to tak jak my wszyscy, czyli wszystko w normie :)

Drizzt

Cytat: stary audiofil w Marzec 14, 2015, 17:13
Kosztował mnie mnóstwo pieniedzy-całe 3000 pln ;D ;D ;D

Bo i więcej nie potrzeba a i to sporo. Co za filozofia zrobić DACa, wszystko na tym polu od dawna wiadomo, lampki są od świecenia a i z tym zasilaniem to niezły overkill :D

stary audiofil

#93
W jakiej normie,bo tylko zapytam
Masz clipping ?;D ;D ;D

Słuchalem jeszcze w tym miesiącu jednego daczka abraxasa na kości 1541 z wyjściem regulowanym.
Także gra bajkowo .
Jestem zwariowany na tle dwu firm
mcintosha i abraxasa.........obie są w/g mnie znakomite.

mateusz

Cytat: stary audiofil w Marzec 14, 2015, 17:22Słuchalem jeszcze w tym miesiącu jednego daczka abraxasa na kości 1541 z wyjściem regulowanym.

sa jakies zasadnicze roznice w stosunku do tego twjego abraxasa?
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

stary audiofil

#95
Cytat: mateusz w Marzec 14, 2015, 17:33
Cytat: stary audiofil w Marzec 14, 2015, 17:22Słuchalem jeszcze w tym miesiącu jednego daczka abraxasa na kości 1541 z wyjściem regulowanym.

sa jakies zasadnicze roznice w stosunku do tego twjego abraxasa?


Ja tak jak VASA..........nie stwierdziłem różnic,poza wyglądem zewnętrznym 8) 8) 8)
Mateusz byleś u mnie wiesz jak jest ;D ;D ;D.......tzn. obaj wiemy i nie tylko obaj czy tam obydwaj :o
Mi granie abraxasa jako firmy bardzo pasuje bo vadim umie robić dżwięk.
Oba daczki na miedzienej wytrawianej płytce po to aby płynął tam nalezycie prąd-to dziala i gra i to jak.
Może bym zalożył temat o abraxasie bo mam tych urzadzeń nawet sporo.
WSZYSTKIE ROBIONE POINT OF POINT I WSZYSTKIE MAJA OPÓZNIENIE ANODOWE I GRAJĄ CUDOWNIE.

Drizzt

#96
A ja dalej nie wiem po co lampki w DACu. Żeby świeciły, to rozumiem 8)

Czekam na transporty, streamery i komputery lampowe, po co się ograniczać. Czasem myślę, że lampowy gramofon to byłby ideał  :o

mateusz

Cytat: gratefullde w Marzec 14, 2015, 20:32I tyle
musisz miec dziwnie grajacy zestaw ze mogly sie solo wpasowac telefunkeny
zeby y mnie graly to musa byc zlamane czyms maxymalnie nasyconym. inaczej graja konturem bez wypelnienia. z fajna holografia -  nie powiem, ale zeby je wlozyc do daczka to raczej nie. oj nie.
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

gratefullde

Cytat: mateusz w Marzec 14, 2015, 20:58musisz miec dziwnie grajacy zestaw ze mogly sie solo wpasowac telefunkeny
zeby y mnie graly to musa byc zlamane czyms maxymalnie nasyconym. inaczej graja konturem bez wypelnienia. z fajna holografia -  nie powiem, ale zeby je wlozyc do daczka to raczej nie. oj nie.

Dlaczego wrzucasz do jednego wora wszystkie Telefunkeny? Wzmacniacz mam ciepły, barwny... Może dlatego u mnie to gra.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

mateusz

sluchalem tele 12ax7 smooth i ribbed. e88cc, ecc88, i cca. ecc801s, wszystkie graly taka sama maniera. na tej podstawie wyciagam wnioski.
nie zrozum mnie zle. to nie jest zla lampa. w sumie sa bardzo ciche i rowne. to sa bardzo cenne aspekty. nie maja ewidentnych bledow. ale graja pusto. tez mam nasycona koncowke i nie wyobrazam sobie wlozyc od gory do doly telefunkienow. o lampch mocy sie nie wypowiadam ale zakladam e jest tak samo
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli